• Western

November Man (2014)

Tie akčňáky odohrávajúce sa v louzích a hájích bývalého východného bloku majú vždy spoločné znaky - slabučkú zápletku o tom ako ten jeden neohrozený hrdina bojuje proti bande zlých (do toho nejaká tá kočanda a nejaká tá zrada od niekoho komu veril) a lacno vyzerajúce akčné scény (tento sa nijako neodlišuje od vandammoviek či seagaloviek). Nudný, predvídateľný film, v ktorom za niečo stojí len Pierce, zvyšok osadenstva hlboký podpriemer, vrátane jeho žiaka agenta a ruskej killerky. Ani len odľahčujúce vtipné hlášky tu nenájdeme, celé sa to berie až príliš vážne a korunu všetkému dáva hrozná kamera. Tuctová záležitosť, ktorú by som od skúseného Donaldsona nečakal.

Novinářský příběh (1952)

Výborný film z novinárskeho prostredia o sile a potrebe nezávislej tlače. Bogart opäť dominuje, ale celý jeho kolektív je skvele obsadený, takže sa nestratili ani Ed Begley a Paul Stewart. Zaujímavý príbeh, výborné dialógy, čo viac si priať.

Nový svět (2005)

Výborná kamera zachytávajúca krásu okolitej prírody je jediná podarená vec na tomto filme. Scenár je neuveriteľne nudný a zdĺhavo opisuje nie príliš zaujímavý príbeh lásky Indiánky ku anglickému prisťahovalcovi, navyše prekladaný zbytočnými monológmi. Korunu všetkému dáva chaotický strih, vďaka ktorému film absolútne nedrží pokope. Navyše všetko pôsobí príliš umelo - dialógy, postavy, aj ich predstavitelia. Jeden z najslabších filmov o pôvodných obyvateľoch Ameriky, aký som videl. Do hodiny zabudnete, o čom ten film vlastne bol.

Now and Forever (1934)

Príjemný film s mojim obľúbeným Cooperom, tentoraz v nie úplne typickej kladnej úlohe. No hlavným plusom je rozkošná Shirley Temple. Filmy s malými deťmi veľmi nemusím, zvyčajne sú tam hrozne protivné, ale Shirley je úžasná a kým jej rovesníci ledva vybľabocú jednu krátku súvislú vetu, ona má neuveriteľné dialógy na úrovni minimálne o 10 rokov staršej postavy. Takúto dcéru by som chcel . :-) Záver je síce taký nemastný-neslaný, ale celkový pocit mi to až tak neskazilo. 70%

"O" (2001)

Po tomto filme som dospel k záveru, že Shakespeare písal telenovely. Dej, ktorý svojou stupiditou prekonáva aj Manuelu a neuveriteľné dialógy (najmä v závere). Herci boli síce trochu lepší ako tí telenoveloví, ale tá hviezdička je hlavne za tých pár pesničiek, čo vo filme odzneli.

Občan se bouří (1974)

Nepresvedčivý a naivný poliziotteschi s množstvom lapsusov. Začne to už v úvode, kedy zločinci unesú Nera ako rukojemníka a bez obáv si pred ním dajú dole masky a nechajú ho nažive. Takéto blbosti sa dajú vidieť fakt len v tomto talianskom subžánri. Ani to jeho vypátranie zločincov nepôsobí práve presvedčivo, tak ako spojenie a skamarátenie so zlodejíčkom. Jeden zo slabších Nerových filmov.

Oběti války (1989)

Film mal zrejme šokovať zverstvami, ktoré páchali vojaci na civilistoch, no na rozdiel od takej Čaty to tu nefunguje. Správanie vojakov pôsobí dosť umelo, akoby robili tie zlé veci nie z vlastnej vôle, ale preto, že sa to vo filme z Vietnamu očakáva, nasilu. Preto som nepocítil žiadnu ľútosť nad mladou Vietnamkou, keď ju... (spoiler). Dokonca som sa nad tým pousmial. A to som veľmi citlivý divák, čo sa rozplače nad každým druhým filmom. Proste to bolo také nerealistické, že to išlo mimo mňa. Na to, že to je vojnový film tam bolo príliš málo bojov a tie sú hlavne v prvej polhodine. Herci podali v rámci možností slušné výkony, no M.J. Fox mi do takého typu filmu nesedí. V konečnom dôsledku je tento film len priemerom, neprináša nič nové, no nie je ani nudný, či dokonca trápny (až na pár miest). Je to škoda, lebo začiatok sľuboval viac.

Obchodník s deštěm (1956)

Výborný film postavený hlavne na úžasných dialógoch a skvelých hereckých výkonoch ústrednej dvojice Hepburnová-Lancaster, ale aj Bridgesa, Coreyho a Hollimana vo vedľajších úlohách.

Obchod s bílým masem (2005) (TV film)

Televíznosť z tohto filmu razí poriadne. Zbytočné naťahovanie deja na 3 hodiny, čo zahŕňa veľa obkecávačiek a nič moc sa nedeje. Z podsvetia obchodu s bielym mäsom by som čakal niečo drsnejšie a emocionálne silnejšie. Tu síce vidíme obete ako ležia na svojich posteliach v jednej miestnosti a občas ich niekam zoberú, no okrem pár faciek nevidíme, čo za svinstvo sa s nimi robí, aj keď na začiatku filmu je upozornenie, že film obsahuje nejaké drastické scény, či čo. Tu sa ženy nútia k prostitúcii a natáčaniu porna a vo filme neuvidíme ani jeden ženský prsník. Nie, že by som to vyžadoval, ale v takomto druhu filmu trochu tej explicitnej nahoty a násilia nezaškodí, ak to má zaúčinkovať na city diváka. Takto trošku zaberú tie Filipíny s deťmi a to je všetko.

Obchod s láskou (2010)

Dosť ťažko uveriteľný príbeh, kedy sa zo zakríknutého vidláka z Vidlákova, ktorého sexuálny život tvoril porno časopis a vlastná ruka, stane pasák, pardón, manažér eskortnej služby, v skvelom ohoze, jazdiaci na Land Roveri.