• Western

Zvíře (2007) odpad!

Už jedničke chýbal k odpadu len krôčik a dvojka to s prehľadom k nemu dotiahla. No nebyť názvu a Vinga Rhamesa, tak by ma ani nenapadlo, že toto je pokračovanie Zvieraťa. Kým tam bol vekový rozdiel medzi jeho synmi okolo 30 rokov, tu to vyzerá maximálne na 5, Terenca Howarda (ktorý sa medzitým dostal do prvej hereckej ligy) vystriedal nejaký nesympatický chalan. Takže hlavným spojitkom týchto filmov zostáva stupídny scenár, keď nestačíte krútiť hlavou nad tým, čo tie postavy na obrazovke vystrájajú a čo za nezmysly im vychádzajú z úst. Navyše jeden z najtragickejších hereckých výkonov všetkých čias v podaní Yannicka Bissona. Jednoznačne najhorší film o väzení, aký som videl a ani môj obľúbený Ving to už nezachráni od Odpadu!

Opravdové zvíře (2005)

Naivná rozprávočka plná klišé o tom, ako sa z obávaného zabijaka stane slušný a poctivý občan. Nechápem, ako hlboko klesol môj obľúbený Ving, že musí točiť takéto D-čkové videofilmy...

Perfektní servis (2004) odpad!

Som celou svojou dušou proti rasizmu, no po tomto filme sa rasistom až tak nedivím. Tu afroameričania degradujú svoju rasu sami, keby toto videl LIncoln, tak sa na zrušenie otroctva vybodne. Zmes nechutností a nevtipnosti, proste hnus, jediné vysvetlenie je, že Snoopy doniesol matroš pre celé osadenstvo filmu a všetci boli sjetí. Stupídna černošská komédia už pomaly začína byť samostatný žáner. To sa vážne nezmôžu na niečo s kúskom inteligencie? Jedine Spike Lee to dokáže?

Probudím se včera (2012)

Zbytočne dlhé, vykreslenie doby takmer nulové, prerastený Mádl s otrasným príčeskom nevyzerá na 18, ale na 35... Zaujímavý námet a pár vtipných miest to nezachráni.

Lincoln (2012)

Už bolo načase, aby sa taký významný okamih (nie len americkej histórie), akým bolo zrušenie otroctva, dočkal filmového spracovania. A nemohol sa toho chopiť schopnejší režisér. Dokázal to bravúrne pri podobne silnej téme v Schindlerovom zozname a na rovnakej úrovni to zvládol aj tu. Prešiel som si tunajšie komenty, no zrejme si ich pisatelia stiahli nejaký fake a nie tento film, lebo nechápem ich výhrady. Filmu absolútne niet čo vytknúť, je dokonalý po všetkých stránkach, či už vizuálne, keď ste doslova vtiahnutí do tej doby, alebo scenáristicky, keď podobne vycibrené dialógy, ale aj monológy sotva nájdete v inom filme. O hereckých výkonoch ani nehovorím, to je úplné majstrovstvo, no aby bol film stopercentný, potrebuje ešte niečo naviac, vyvolať u diváka emócie. A to sa v mojom prípade zaručene podarilo. Veľké dielo o veľkom Človeku.

Diktátor (2012)

Nie som fanúšik dementného humoru Barona Cohena, ale niektoré fórky boli celkom podarené. Bavilo ma to viac ako Borat..

Bouřlivé víno (2012) (seriál) odpad!

Na Nelinku sa dobre pozerá a Emil Horváth dokáže hrať, aj keď nemá čo, ale toto je odpadový seriál ako vyšitý.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Ďalší filmársky pokus o spracovanie cestovania časom, tradične plný logických lapsusov a aby tých blbostí nebolo málo, tak sa nám tu primiešala ešte telekinéza (žeby inšpirácia starými kingovkami?). Rozpisovať nezmysly v tomto filme by bolo minimálne na dve A4, keďže scenáristovi asi nič nehovorí butterfly effect, takže to skrátim, komplet celý dej stojí na vode, keďže po tých zásahoch do svojej minulosti by Willis asi ťažko mohol bojovať o svoju budúcnosť, ktorá by bola určite úplne iná, takže jediné, čo tu dávalo zmysel, boli posledné tri minúty filmu, čo je na dvojhodinový film sakra málo. A tá osudná časová slučka, že keby sa nevrátil v čase zmeniť minulosť, tak by sa mu vlastne v jeho súčasnosti nič zlé nestalo, to je čerešnička na torte, navyše očividne ukradnutá z Terminátora. Je v tomto filme vôbec niečo originálne? Dokonca ani akčná stránka filmu nie je nič extra, zaujímavé sú len odbachnutia loopov. Willis čistiaci základňu zabijakov už vzbudzuje skôr úsmev a spomienky na staré časy, ako 60-ročnému dedkovi mu to už nežeriem. Konečné zhrnutie - nudný pseudosci-fi akčný film, ktorý by za iných okolností mohol figurovať vo filmografii Dolpha Lundgrena alebo inej vyhasnutej hviezdy točiacej jeden brak za druhým. Nezachránil to ani Levitt s novou nosnou prepážkou.

Nahoru a dolů (2009) (seriál)

Nestačí len šukanie, šňupanie a fuckovanie, aby sa zo seriálu stal kult. Občas celkom podarené vtípky, no väčšinu častí len márne čakáte, na čom by ste sa zasmiali a ten asshole v titulnej roli vám už nepripadá smiešny, ale len trápny.

Milionové Vánoce (2007)

X-tá priblblá variácia na Sám doma. Malí faganí prechytračia prefíkaných zloduchov a ešte znemožnia police departement. Len vďaka vianočnej atmosfére to nehodím z fleku do odpadu.