• Western

Zrodila se hvězda (1937)

Bola by to naivná rozprávka, nebyť jedného tragického momentu. Ale to, ako si filmová hviezda všimne čašníčku, zaľúbi sa do nej a presadí ju do filmu, po ktorom sa z nej razom stane hviezda, to je aj na americký sen až príliš. Podobne, no z opačnej strany, je to aj v prípade Mainea, keď po dvoch neúspešných filmoch ho už nikto ani nepozná, aj keď predtým to bola hviezda prvej veľkosti. Chcelo to viac zabrdnúť do vzťahov odohrávajúcich sa v rámci showbusinessu. Takisto je zvláštne, ako sa vytratila rodina hlavnej hrdinky z jej života, ako sa stala filmovou hviezdou. Žiadne poďakovanie v podobe nového domu babičke, ktorá ju podporovala, ani len predstavenie manžela, nič... až kým sa babička z ničoho nič zase neobjaví s nejakou múdrosťou pre svoju vnučku. Ale film má aj veľa dobrých momentov a nenudí, navyše hlavná herecká dvojica odviedla maximum.

Mystery Street (1950)

Parádna krimi s vyšetrovacími postupmi na tú dobu nevídanými

Roxie Hart (1942)

Opäť raz skvelá a neodolateľná Ginger. Roxie Hart so svojim obhajcom tu rozohrali fantastické predstavenie plné vtipných momentov a je úžasné a zábavné zároveň sledovať, akú moc už vtedy mali média... Naozaj vydarená komédia, ktorá miestami pôsobí až ako paródia.

Všichni královi muži (1949)

Veľmi silná a stále aktuálna téma o tom, koľko špiny je v politike. Pokiaľ ide o zotrvanie pri moci, neexistuje nič, čo by tomu mohlo stáť v ceste a na dosiahnutie toho sa použijú akékoľvek spôsoby... Neviem, či sa postava Willieho Starka tak radikálne zmenila až pričuchnutím k moci, ale myslím, že to musí mať človek v sebe, hajzlom sa nestanete zo dňa na deň. Extra silné boli zábery na sfanatizované davy jeho uctievačov, ale žiaľ, sú ľudia, ktorí sa dokážu nechať veľmi ľahko zmanipulovať a sú individuá, ktoré dokážu manipulovať davy ako nič. Veď hovoriť ľuďom to, čo chcú počuť je také jednoduché... Mazať im med popod nos, sem-tam im dať nejakú tú diaľnicu, školu, nemocnicu, (či ihrisko, vianočné dôchodky a vlaky zadarmo) a môžete si robiť čo chcete, aj keby ste mali milión škandálov a niekoľko mŕtvol za sebou, stále budú stať za vami... Smutné

Batman vs. Red Hood (2010)

Čakal som niečo viac ako priemerný animák v štýle Scooby Doo a podobných rozprávok, kde hrajú prím všelijaké príšerky a roboti. Príbeh dosť pritiahnutý za vlasy (oživovanie mŕtvych) a nie príliš originálny (pomsta). Aj akcia je taká typická rozprávková - pár bum tresk výbuchov a pár poskakujúcich postavičiek a všetko je bez krvi, aby si to mohli kuknúť aj osemročné decká...a ani hlášky nie sú moc vtipné. Dúfam, že ďalší animovaní Batmani budú väčšia zábava.

Den začíná (1939)

Gabin je skvelý, aj štýl, akým to je natočené, je výborný, no príbeh je slabší. Čakal som niečo silnejšie, čo dohnalo Gabina k vražde, toto mi moc presvedčivé neprišlo, jedine že bol riadne labilný.

Zátah 2 (2014)

Podobne ako jednička - choreografia súbojov perfektná, aj natočené sú veľmi efektne, hektolitre krvi ako extra bonus - mňam mňam. Žiaľ, scenár nielenže pokulháva, ale je priam chromý. Nezaujímavý ctižiadostivý mladý kmotr chce byť kráľom podsvetia a odstráni všetko a každého, kto by mu stál v ceste, no na jeho smolu je tu jeden poctivý policajt... Nič nové na svete. Moc tomu nepomohol ani príšerný ENG dabing. 50 minút dialógov mohlo ostať v strižni a vtedy by to malo tú správnu šťavu a tempo.

Sicario 2: Soldado (2018)

Logických lapsusov v scenári je príliš veľa na to, aby si to zaslúžilo lepšie ako priemerné hodnotenie. Del Torovej smrti by uveril len veľmi naivný divák, o to smiešnejšie pôsobilo to, čo sa udialo po poprave.

Lovec medvědů (1982)

Nepamätám kedy naposledy som musel odvrátiť zrak od nejakého filmu, no tu sa mi to pri niektorých scénach stalo, už začiatok, keď rozrezávajú medveďa je dosť nepríjemný a dosť si tu toho vytrpia aj psy. Neodporúčam to pozerať milovníkom zvierat. Inak celkom zaujímavý príbeh, aj keď ten očakávaný záverečný súboj bol odbitý dosť rýchlo.

Rampage Ničitelé (2018)

O 100 melónov nižší rozpočet a bol by to čistý odpad. No na tie prachy nie sú ani tie efekty nič moc. Pobavil aspoň Georgov zmysel pre humor. Inak, ten súrodenecký párik hlavných záporákov, to bol čistý výsmech, tí by sa hodili fakt len do toho ultralacného Dčka.