• Western

Nezahrávej si s ohněm (2012)

Tento film predznamenal, kam sa bude uberať kariéra veľkého Bruca. Idiotský námet typický pre B-čka, stupídne dialógy (počul ich niekto z filmárov pred uvedením?), herecké obsadenie celkom slušné, ale tie ich postavy im nedovolili podať aspoň priemerný výkon. Aj DOnofrio, ktorý vie slizákov skvele, tu nemal čo hrať. Vrcholom je záver, keď Rosario si sedí v bezpečí, obklopená plameňmi, kým ostatní okolo nej horia a nezadusí sa v tom pekle ani za 15 minút :-) Ale samozrejme, blbostí je tu na rozdávanie - keď Rosario zbadá ostreľovača v okne domu na pol kilometra, čo stvára Duhamel, ktorý sa stal zo dňa na deň z hasiča Rambom... Veľmi, veľmi zlý film, v ktorom nie je jediná vydarená scéna alebo čokoľvek, čo by stálo za pochvalu.

The Rat Race (1960)

Aj keď to má niekoľko vtipných momentov, je to viac dráma ako komédia. O tom, aké ťažké je nájsť si svoje miesto vo veľkom jablku a aspoň trochu sa tam presadiť, po tom, ako tam ľudia prichádzajú plní snov a ideálov a veľmi skoro padnú na hubu. Práve to Debbie pomenuje "potkaní závod". Tony Curtis v úlohe slušňáka je sympatickou postavou, Debbie má trochu komplikovanejšiu postavu, ale aj napriek ťažkým momentom nepadne úplne na dno a vždy si udrží svoju morálnu integritu. Nenápadný, ale príjemný film. 70%

Právě ta žena (1937)

Vzťahová dráma s dosť kostrbatými a čudnými vzťahmi, či už medzi Bette a Henrym, Henrym a jeho ženou, Bette a jej zamestnávateľom, Henrym a jeho otcom, aj Bette a jej synom. Všetko pôsobí hrozne nevierohodne a nezachráni to ani skvelá Bette. Škoda, že Henry nemal viac priestoru niečo predviesť, tá jeho postava je taká dosť jednoduchá.

Poslední zúčtování (2018)

Niekto sa tu chcel hrať na Smrtonosnú pascu a výsledok je zúfalo katastrofálno hrozný. B-čko ako sviňa, do ktorého sa omylom primotal Brosnan, v ktorom nefunguje ale absolútne nič. Námet úplne dementný, originalita nula bodov, lepšie napísané postavy nájdete aj v každom druhom P-čku, akcia odfláknutá, Bautista a tá jeho neter, to je celé na facku, Rusáci čo sa rozprávajú medzi sebou anglicky, dokonca aj anglicky hrešia... A do toho Ind, ktorý sa má postarať o zábavu a odľahčenie. To sa mu raz aj podarilo (Allahu Akbar). Rovnaká úroveň ako väčšina produkcie Seagala, Lundgrena a spol. 30%

Strašáci (2011)

Partička pripitých južanských vidlákov ešte nerobí atmosféru, na to treba trochu viac. Navyše Skarsgard pôsobí viac ako absolvent Harvardu, než Marsden. Síce úlohy hajzlov mu idú, ale do tejto úlohy sa nehodil, vyzerá až príliš uhladene. Zvyšok partičky je zase dosť nevýrazný a nezaujímavý. A tak najlepšie z toho vychádza James Woods, ktorému takéto úlohy sedia. Marsden sa snaží a je celkom v pohode, no v porovnaní s Hoffmanom je to predsa len rozdiel. Zato Bosworth je slabá herečka a navyše aj nie veľmi príťažlivá, radšej tu mohli dať nejakú, na ktorú sa aspoň dobre pozerá. Pôvodný film som videl už dosť dávno, takže si ho už tak nepamätám, ale rozhodne tá atmosféra bola oveľa lepšia a dusnejšia. Tu z tej partičky nešiel žiadny strach, akurát sa chovali ako debili.

Pach krve (2021)

Séria Wrong Turn bola od prvej časti podpriemernou vyvražďovačkou a od štvrtej časti dementnosťou na Ntu, ktorá sa už každou ďalšou časťou nemala z toho dna kam pozviechať. Takže je fajn, že tomu tvorcovia nasadili nový smer, aj keď opäť ide len o podobnú podpriemernú vyvražďovačku, ako boli prvé 3 časti. Samotný nápad o spoločenstve lesných ľudí, ktorí si v kľude žijú 160 rokov mimo pozornosť bežných ľudí je na prvý pohľad celkom originálny, no na druhý až tak nie. Má to až príliš veľa logických dier. Len na začiatok, koľko generácií by trvalo, než by sa z pôvodne 12 rodín začali medzi sebou množiť blízki príbuzní? Výsledok toho by bol viac podobný pôvodnému Wrong Turn. Pokiaľ ide o skupinku turistov, veľmi slabučký casting, kde nie je žiadna postava, ktorá by dokázala vzbudiť divákove sympatie a ktorej by mohol fandiť. Navyše je chovanie celej skupinky typicky predvídateľné a dementné, takže sa len celý film tešíte, ako to ktorá z tých postáv schytá. Škoda, že tie lesné pasce nie sú originálnejšie a tak poteší aspoň pár gore efektov. A trošku zvláštne vidieť po dlhom čase Matthew Modina. Riadne nám obelel tento lámač ženských sŕdc v rokoch 80-tych a 90-tych, ale vďaka nemu aspoň jedna sympatická postava v tomto filme.

One of the Missing (1969)

Tony už v tejto svojej prvotine ukazoval, že z neho bude výnimočný režisér. Každý jeden záber má premyslený a do detailov prepracovaný. A strach hlavného hrdinu vie perfektne preniesť na diváka. Veľmi vydarený kraťas.

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Akčná komédia, kde akčné scény pôsobia hrozne lacne a kde som nepostrehol jediný vtipný moment. Nie, nadávajúca Salma, hovoriaca o svojej tesnej vagíne mi nepríde vtipná. Scenár je neskutočne dementný, herci by si za svoje účinkovanie nezaslúžili ani cent, komplet celý ansámbl podáva tie najhoršie herecké výkony minimálne za posledných 10 rokov. Salma šla vyložene na nervy, priblblý Reynolds hrou na Fantozziho nevzbudzoval moc sympatií a Banderas s Jacksonom škoda reči. Zatiaľ jasný favorit na najblbší film roka. 30%

Black Widow (2021)

Dalo by sa povedať - úplne zbytočná marvelovka, ale keďže každý film z tejto série zarobí riadny balík, tým pádom nemôže byť zbytočný. Čo sa týka scenára, je to fakt bieda, Scarlett si zaslúžila poriadny film s nejakým dejom a obstojným záporákom. Tu, okrem jej akože sestry, nie je absolútne nič zaujímavé, tá tajná red room je jedine na smiech. Akože rodičia sú tu úplne zbytoční, aj keď sa Rachel Weisz a David Harbour snažia vniesť trochu zábavy. Florence Pugh má síce zaujímavú postavu, ale ona fakt nie je typ na hranie akčnej hrdinky, epic fail. Mám taký dojem, že Marvel sa už totálne vyprdol na kvalitu a budú točiť jeden veľkonákladový shit za druhým, hlavne že sa kotúľajú lóve. Nikdy som nebol fanúšikom komiksov, ale niektoré ich filmy som si celkom užil, tie časy sú už, zdá sa, nenávratne preč...

V zajetí (2020)

Chaganty je očividne Kingov fanúšik a inšpirácia Misery je zjavná na prvý pohľad aj bez tých odkazov behom filmu. Ako to už býva, film samozrejme za svojim vzorom dosť zaostáva, ale atmosféra nie je zlá a zo Sarah Paulson tiež občas ide celkom strach. Solídny thriller.