• Western

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Nie Donald Trump, ale Jennifer Lawrence vyzvala ľudí, aby sa ozbrojili a zaútočili na Kapitol... Ale dosť sarkazmu. Tieto novodobé filmy pre teenagerov idú úplne mimo mňa a nielen preto, že je to už pár dekád odvtedy čo som bol teenager. Asi je to tým, že všetky tieto filmy sa spoliehajú len na to, že stačí dať divákom pár postáv, ktoré im budú sympatické, ktoré budú odvážne, proste hrdinovia a scenár sa odsunie na vedľajšiu koľaj. Väčšina času je to nuda, sledujeme partičku statočných, ktorí idú za svojim cieľom, pričom im čas od času skríži plány nejaká vynaliezavá pasca. Nakoniec zistíme, že celé to ich putovanie a straty životov vlastne boli zbytočné, celé sa to mohlo vystrihnúť. Pri tom ich behu som úplne stratil prehľad, kto z tej partičky vypadol, len som počítal koľko ich po nejakej akcii zostalo. Tie vedľajšie postavy boli fakt vedľajšie a okrem Mahershalu nezapamätania hodné. Tak ako celá séria, aj záverečná časť podpriemerná zábava.

Hvězdná pěchota (1997)

Béčkový námet, no výborne spracovaný a natočený. Ešte nikdy som sa na sci-fi tak nebavil, ako pri tomto filme.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Už dopredu viete, že na takýto film spotrebujete riadny balík vreckoviek, no emócie sú dávkované postupne, takže prvú polovicu filmu vám je príjemne, keďže sa na chorobu oboch hlavných predstaviteľov pozerá s nadhľadom. Oči a nos dostanú zabrať v tej druhej polovici, keďže ste si už stihli dvojicu obľúbiť a aj keď je záver dopredu jasný, tak ten prúd sĺz proste nedokážete zastaviť až do úplného konca filmu. Môžu za to výborný scenár (knihu som nečítal), réžia aj herci a čerešničkou na torte je skvelý výkon Willema Dafoe, ktorý za tých pár minút na scéne dokázal na seba strhnúť všetku pozornosť. Po takej emočnej katarzii nejde dať iné hodnotenie, ako maximálne.

Hypnotik (2023)

Takéto filmy, kde treba zapojiť aj šedu kôru mozgovú mám veľmi rád, aj keď v porovnaní s dokonalým Inception zaostáva scenáristicky aj vizuálne a hlavne Rodridguez nie je Nolan, aj keď sa ho snaží vykrádať. No ja som si to solídne užil aj tak a vôbec som to podľa tunajšieho hodnotenia nečakal. Preto sa prikláňam k vyššiemu hodnoteniu. 70%

Hypnotizér (2012)

Hallstrom si odskočil nielen do svojej rodnej krajiny,ale aj do iného žánru a výsledok je dosť rozpačitý. Jeho réžia je tradične skvelá, no kým jeho predošlé filmy mali vždy silný príbeh, tu tomu tak nie je. Od thrilleru sa to ani príliš nečaká, no v spojitosti s typickým severským pomalým tempom dej neodsýpal tak, ako by mal. Korunu tomu dala katastrofálna záverečná štvrťhodina a správanie policajta, ktoré bolo úplne mimo. No ale keď sa točí podľa predlohy, asi sa nedá koniec len tak zmeniť. Priemer.

Chci žít! (1958)

Záver je celkom dramatický - zazvoní/nezazvoní, no súdny proces mohol byť zaujímavejší a úvodná polhodina je dosť nuda. Čo sa týka oscarovej Hayward, okrem pár hysterických teatrálnych výstupov nič extra nepredviedla, asi najhorší herecký oscarový výkon, čo som videl. Zato réžia a kamera sú zaujímavejšie. 70%

Chladná ocel (1987)

Tak ako hlavný hrdina, ani ja som nepochopil dôvod pomsty záporáka, čo je dosť podstatné, lebo to tvorí celú dejovú líniu filmu. No problém nebude vo mne, ale v scenáristoch, ktorí si zjavne dali pred písaním nejaký dobrý matroš a vďaka tomu si mysleli, že to má celé zmysel... Ani s prižmúrením oboch očí nemá.

Chladnokrevně (1967)

Priznám sa, že som od tohto filmu čakal viac. Hlavne som sa tešil na mrazivú atmosféru v dome počas páchania tohto zločinu, no žiadne mrazenie neprišlo, keďže obete reagovali akoby k nim prišla na návštevu tetička a nie ozbrojení zločinci. Tým pádom sa nedostavili ani žiadne emócie. Po technickej stránke to je ale dobre odvedená robota, rovnako ako herecké výkony Blakea a Wilsona, no kratšia stopáž by nebola na škodu.

Chladnokrevný (2012)

Úvod vyzerá sľubne, no postupne sa to dostane do klasických koľají žánru a či už kladné alebo záporné postavy konajú až príliš predvídateľne, čo vyústi do typického B-čkového konca. Škoda toho hviezdneho obsadenia.

Chlapectví (2014)

Veľmi príjemný film, ktorý pokojne plynie ako sám život, konečne nevyrušuje neustále menenie hercov počas dospievania detí, takto by sa mali točiť všetky filmy s viacerými časovými obdobiami. Ani som si neuvedomil, ako tie skoro 3 hodiny ubehli, aj keď sa vpodstate nič zaujímavé nedeje, len sledujeme obyčajný život obyčajného chlapca, no nenudil som sa ani sekundu.