Saw: Hra o přežití (2004)

Jeden z nejpromyšlenějších filmů, co mé oko kdy spatřilo... celá série je naprosto dokonalá skládačka plná nikoli brutalit, hromad střev a žaludečních šťáv, ale nenapodobitelných překvapení, poučení a nejrůznějších zvratů... Tobin Bell zde hraje ve své životní roli na smrt nemocného muže, jenž chce ještě předtím, než si pro něho něj přijde zubatá změnit svět trošku jiným, pro mnohé možná i maličko brutálnějším způsobem, než jsme doposud byli zvyklí.... hlas tobina a jeho nesmrtelné věty se navždy vryly do mé paměti a neopustí ji! 100%

Expendables: Postradatelní (2010)

Opravdu radost pohledět...=) Směsice Stallone, Statham a Li mi opravdu parádně sedla... =) a až na ten velmi přehnaný střih, použitý snad v každé jen trošku akčně nabyté akci to němělo chybu... =) parádní podíváná vytvořená jako ohlédnutí za starými akčňáky z 80. let... A to, že každý "drsňák" měl ve filmu svůj mini příběh mě příjemně pobavilo...i třeba Mickey Rourke, který se v záběru objevoval jen velmi zřídka... =)) Doporučuju z celého srdce =) 75% BTW: Smál jsem od titulků do titulků =P

I Love You Phillip Morris (2009)

Nejsem proti gayům, ba naopak, mám i pár takových přátel,...=) ale dívat se na filmy s touto tématikou, nebo třeba jen číst takto orientované knihy to zkrátka moc nemusím... Ale přesto mě po dlouhém přemlouvání přítelkyně přemluvila se na snímek podívat...zůstával jsem v klidu a stále si říkal: Carrey a McGregor...Carrey a McGregor, to jsou tak parádní herci, že není ani možný, aby se film nepovedl... a vida, až na pár mnou "nekoukatelných" scén jsem se neuvěřitelně bavil a užíval si tento nevšední filmařský počin s výbornou náladou... Carrey je prostě boží a film s roztomilejším McGregorem v akci asi ve filmařském světě nenajdete...=) 75%

Ninja Assassin (2009)

Nějak nechápu lidi to nízký hodnocení?...Jak můžete tento snímek hodnotit o tolik zápornějc než například Kill Bill? chápal bych malé rozdíly, ale toto??? Vy jste totiž naprosto mimo, a to všichni! =D dáte snímku od tarantina 5 hvězdiček, i když to podle mě bylo (zvlášť co se týče bojových scém) asi o 50% slabší než ninja assassin, a to slabší s velkým "S", jen proto, že je to tarantinova práce...=D to je ubohý, zamyslete se nad sebou trošku...;-) já vim, kill bill je "černá komedie", ale tohle se od toho vážně tolik neliší, nemůžete na to nahlížet s otázkami typu: "to není reálný" nebo "vždyť už by dávno chcípnul!"...takhle to nejde...;-) koukat na to musíte právě přesně tak, jako například na kill billa, tam se taky neptáte jeden druhýho, "jakto, že všichni chcípaj a ta mrcha pořád ne a ne?" =D tohle je stejný a právě proto, by si to zasloužilo trošku větší uznání... a zajímalo by mě, kdo z vás dokáže tomuhle snímku odepřít perfektní kameru, triky a vizuální efekty?... nemluvě o velice příjemně a nevnucujícně hrajícím Rainovi....=) Nechápejte to, jako že vás chci poučovat, to ne... to bych se ani neodvážil, ale zkuste se alespoň na chvilku zamyslet a popřemýšlet o tom, co jsem právě napsal...věřím, že mnozí z Vás to dokážou pochopit....=) čabas =* =D ... [-- 70% --]

Než si pro nás přijde (2007)

Viz hodnocení k filmu "Klepání na nebeskou bránu"........... Klepání jsem viděl o dost dříve nežli jeho americkou "kopii" Než si pro nás přijde... nechci schazovat jeden snímek od druhého, ale nemůžu si upřít tyto velice podobné snímky alespoň trošku srovnat... Thomas Jahn neměl při ruce žádné velké hvězdy, film natočil o deset let dříve, sledování je příjemnější, i co se týká námětu a nápadů...příběh je víc realistický, víc živý, zkrátka si to dokážu víc představit... Tato verze není v žádném případě špatná, ale režisér měl deset let na to, vykoukat z Klepání to nejlepší a případně to nějak vylepšit, když už chtěl točit takřka "to samé". Ale to se mu nepodařilo a Klepání tento minisouboj u mě vyhrává s velkým předstihem... =) ..................................................................... Než si pro nás přijde 70% / Klepání na nebeskou bránu 100%

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Klepání jsem viděl o dost dříve nežli jeho americkou "kopii" Než si pro nás přijde... nechci schazovat jeden snímek od druhého, ale nemůžu si upřít tyto velice podobné snímky alespoň trošku srovnat... Thomas Jahn neměl při ruce žádné velké hvězdy, film natočil o deset let dříve, sledování je příjemnější, i co se týká námětu a nápadů...příběh je víc realistický, víc živý, zkrátka si to dokážu víc představit... Ta americká verze není v žádném případě špatná, ale režisér měl deset let na to, vykoukat z Klepání to nejlepší a případně to nějak vylepšit, když už chtěl točit takřka "to samé". Ale to se mu nepodařilo a Klepání tento minisouboj u mě vyhrává s velkým předstihem... =) btw.: tohle je pro mě film číslo jedna na německém žebříčku! =) ........................................ Klepání na nebeskou bránu 100% / Než si pro nás přijde 70%

Počátek (2010)

Jako co chcete slyšet?...ten film je dokonalý v každičkém směru, každý detail je perfektní a všechno sedí přesně tam kde to sedět má...dál už si musíte udělat obrázek sami...=) a herecké výkony? Tak hlavní tahoun (jak už jsme samozřejmě všichni zvyklý =)) je Leo, ale hodně mu na paty šlape vynikající Gordon-Levitt, neskutečně jsem si užíval, každý jeho pohyb na plátně...=) Ellen Page to zahrála dobře, ale nevim proč, prostě mi nějak nesedí a v neposlední řadě Ken Watanabe, je to opravdu radost se na něho dívat a jako starej japonskej dědula měl výbornou ránu =D...šmitec, sečteno podtrženo, je to bomba! 100%

Prokletý ostrov (2010)

Představte si takřka dokonalý film, který jste si takhle představovali jen v těch nejlepších snech... Ale ono je to vážně dost psycho...koukáte, koukáte, hltáte každou vteřinu a najednou divnej pocit - chce se vám pryč...pryč z perfektního filmu, je to na Vás už trochu moc...ne, že by jste se báli, ale vytváří to zvláštní pocit, něco jako deprese...prostě je to na Vás až moc silně působivé... Tak přesně takhle jsem se cítil já... Nádhera, takovéto filmy točit je mým snem! =)