Pacifik (2010) (seriál)

Bratrstvo neohrožených zasazené do nového prostředí. Pacific ale nepřinesl nic nového, spíš mi tam pár věcí chybělo, jako třeba alespoň jeden díl věnovaný přípravě na boj, kde bychom získali možnost se blíže seznámit s jednotlivými charaktery a vytvořit si tak k nim určité pouto. Místo toho jsme byli bez varování vhozeni do děje, stejně jako vojáci na ostrov plný Japončíku donuceni nemilosrdně chránit své životy. Btw. Úžasná práce s hrudkou v intru.

Sněhurka a lovec (2012)

Zklamání. Plus: efekty, herecké výkony, velkolepá hudba. Mínus: scénář, herecké výkony, jež spolu téměř nekoincidovaly, velkolepá hudba nepasovala na situace snažící se velkoleposti podobat.

Občanský průkaz (2010)

Nemalou vadou se mi zdálo býti, ústřední herce až na konci si oblíbiti.

Je to i můj život (2009)

Je asi trošku na pováženou, zdali ocenit film přívlastkem krásný se úplně hodí, ale jelikož je mi předmětná akurátnost celkem ukradená, snímek jako krásný bez váhání otituluju. Nejde mi úplně do hlavy, že na světě jsou opravdu takoví géniové, kteří jsou schopni něco takového zplodit, a to nejen samotný příběh, ale i celkové finální zpracování,… o hercích nemluvě – velká poklona. A dobře, byla to předem jasná továrna na slzy, ale v tomhle případě stála každá slza za to.

Jiná země (2011)

Začátek filmu nutí položit otázku: O co tady jde? Je to sci-fi nebo je to drama či snad kombinace obojího? Úžasný prolomení klasické hlavní linie, jíž film obvykle sleduje. Úžasný. Úžasný, pane Cahille.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Naprosto nenuceně a bez jakýchkoli vedlejších pohnutek přiznávám, že Rozbřesk I. byl nejlepším dílem série. Snad bych mu i přisoudila přívlastek "výborný".

Drive (2011)

Ta pátá je jen za soundtrack.

Tenkrát na Západě (1968)

Natolik jsem s tímhle filmem otálela, až jsem začala věřit, že si ho nikdy nepustím. Nechápu, čím byl dnešek tak výjimečný, že změnil můj názor, ale stal se tak zlomem v mé vášni ke kinematografii. Ta hudba, ty záběry, ještě nikdo mě nedokázal takhle spoutat v očekávání skrze dlouhé momenty bez textu. Síla tohoto filmu nelze vyjádřit, vystřelila „Západ“ na pozici mého nejoblíbenějšího filmu vůbec.