• Krátkometrážní

Hořící Mississippi (1988)

Výborně natočené, přesně zahrané. A především, ač je to skoro k neuvěření, stále svým způsobem aktuální téma. Depka je to ale neskutečná.

Čekej do tmy (1967)

Za závěrečných 15 minut tu pátou dát musím. Takhle výborně vygradovaná zápletka se jen tak nevidí. Audrey Hepburn, jak už někteří zmínili, výborná. Mě však ještě více uhranul chladnokrevný Alan Arkin. Především závěrečný "duel" těchto dvou vás pak zarazí do sedačky tak hluboko, jako máloco.

Vražda na objednávku (1954)

Dobré, hodně dobré. Paradoxně jsem tak trochu doufal, že Tonymu to včas dojde úplně. Nu, co se dá dělat.

Real Time with Bill Maher (2003) (pořad)

Tři hvězdičky za dobré hosty. Samotný Bill akorát tak napřesdržku.

Hebká kůže (1964)

Ten závěrečný úsměv se nezapomene.

Okno do dvora (1954)

Výborné ve všech směrech, až na ten neskutečně špatný konec. Věčná škoda. Forma a herecké výkony nicméně naprosto přesné.

Zachraňte tygra (1973)

Zajímavý snímek, který trpí roztříštěností, zejména pak v závěrečné třetině. Jack Lemmon nicméně famózní.

Propast (1989)

A já se spálím znovu a znovu. Parádní technická stránka, výkon Eda Harrise také. Ale co je to proboha zase za scénář. Potenciál z první poloviny filmu je v té druhé rozmetán takovým způsobem, že to snad zkazit museli chtít. Jinak si to nejsem schopný odůvodnit.

Kód Enigmy (2014)

Přesně podle šablony. Akorát Benedict Cumberbatch zřejmě není takový sympaťák, jako Russel Crowe v obdobné situaci.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Absolutní masakr. Sedněte si, vypněte mozek a nechte se znásilnit atmosférou a parádním vizuálem. Nikdy bych nevěřil, že film může snést dvě hodiny ve stejně frenetickém tempu.