Jak se točil seriál Četnické humoresky (1998) (TV film)

Nemohu souhlasit vždycky když vidím film o filmu něčeho co mi přirostlo k srdci přijdu si taknějak podveden. Najednou vidím že herci jsou jiní věci jsou jiné. ... co je tohle za nápady dělat film o filmu..

Četnické humoresky (2001) (seriál)

důstojný pokračovatel festovních kriminálek od moskalyka. Je vidět že řemeslo není snadné po jeho smrti v druhé řadě převzala práci jeho žena a s vypětím sil humoresky dotočili. Bohužel je vidět jak Pavlína Moskalyková necitlivě vypíchla osobní rovinu (která mimochodem je vlastně celkem dramatická) oproti původnímu tématu a tak se nám z posledních dílů stala tak trošku mýdlová opera. Nic to však nemění na tom že seriál je to dobrý a první řada má švih. Přirovnal bych první sérii kvalitou k dobrodružství kriminalistiky.

Upír z Feratu (1981)

trosku jiny komentar prezvat prelozen upraven: Film vypráví o závodním autě, které místo paliva používalo lidskou krev. Mnoho kritiků dnes považuje tento film za naivní. Za film, který není ani horor, ani komedie, ani akční thriller. Málokdo však ví, že původní verze filmu byla značně jiná, než ta, co se dostala do kin. Film totiž prošel rozsáhlými cenzurního zásahy pod přímým dohledem tehdejšího vedoucího dramaturga Filmových studií Barrandov Ludvíka Tomana. Na jeho příkaz byly odstraněny všechny scény, které by mohly ohrozit mravnost socialistického člověka. Šlo hlavně o nahotu, provokativní západní elementy, krvavé scény a scény se záběry "vnitřností" Feratu. Vnitřnosti proto, že Jan Švankmajer pro potřeby filmu vytvořil něco, jako mechanický organický motor. Byl složen z opravdových kravských vnitřností, které se pomocí mechanismů pohybovaly. Vystřižené scény se bohužel nedochovaly a tak si můžeme prohlédnout tento film jen takový, jaký zůstal po zásahu cenzury. Samotný režisér Juraj Herz ho dodnes považuje za své najmrzačenejšie dílo . Film Upír z Feratu byl natočen ve spolupráci Filmových studií Barrandov, AZNP Mladá Boleslav, oddělení vývoje soutěžních a závodních vozidel a organizačního výboru 8. Rallye Škoda 1981. Pro potřeby filmu byl přelakován na černo s červenými proužky po hranách. Změnila se i jeho karoserie. Výklopné světla byla nahrazena dvěmi obdélníkovými, zadní světla byla převzata z budoucí závodní Škody 742M. Zadní část byla opatřena velkým spoilerovým křídlem. Všechny tyto změny byly dílem vynikajícího filmového výtvarníka Theodora Pistek. Auto dostalo i nový název - Ferat. Po skončení filmování putoval Ferat do Muzea Škoda v Mladé Boleslavi, kde si ho můžete jít podívat dodnes. (zdroj: http://www.hobbyportal.sk/auto-moto/ostatne79/skoda-110-supersport-alias-ferat-ma-40-rokov?_fid=5093)

Záhada hlavolamu (1993)

nové zpracování záhady hlavolamu. Lituji že přetočili původní film ze 60tých let a nepokračovali v triologii. Film je věrnější knize než první zpracování a i tak je skvělý! Pro mnohé kteří vyrostli na seriálu a knize však nestravitelný :)

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Nejlepší zpracování prvního dílu triologie. za nevýhodu považuji odtržení od komixové a částečně i knižní verze na druhou stranu dnes by toto natočit prostě nešlo. Velkou škodou je že zbytek triologie zůstal nenatočen ale i tak Děkuji je to napínavý příběh i po letech.

Mama (2013)

Nuda. Nuda. Podprůměrnej místy až trapnej horor s happy endem. Horor pro děti. Dobrý komentář: dudek

Fantastický pan Lišák (2009)

Miloučká vtipná bajka pro děti i dospělé o tom že každý je takový jaký je a svůj osud si řídí sám. V originále musím vyzdvihnout dabing postav (které působí v českém dabingu jinak). dávám si do filmotéky do kategorie "film co musej moje děti vidět".

Sedm psychopatů (2012)

Velká slabota. Plytký scénář, nejasné postavy. Hodina a půl ohromné nudy. Hvězdičku dávám za poslední příběh budhisty který byl zářící hvězdičkou v tomto nesmyslu.

Někdo tam dole mě má rád (2008)

Skvělé české Bčko, bohužel českých Bčkových hororů není mnoho proto pro mnoho lidí bude neskousnutelné v tomto žánru neznámé ono "české ticho" nebo jak to nazvat. Slabší dialogy vyvažuje předně to že se jedná o amatérský film s nízkým rozpočtem. Následuje parádní příběh kdy nehybný hlavní hrdina sleduje jak si žena vodí domu chlapy. Jednoho večera je tichým svědkem vraždy své dcery a ženy. Prosí boha o pomoc ale bůh nepřichází, přichází však dábel a s ním možnost neomezené pomsty. Syrové efekty paráda, mohu jen doporučit.