Lady Bird (2017)

Nikdy jsem Saorsie Ronan nijak zvlášť nemusel a po Lady bird jsem měl chuť jí umlátit lopatou. Přetěžká nuda.

Black Panther (2018)

Vizuálně a hudebně nádherné... Nic. Jako kdybychom byli tak o 8 let zpátky a Marvel byl na vzestupu a učil se, jak točit sólovky jednotlivých hrdinů. Jenomže kde každý z nich měl něco, co film posunulo o příčku výše (Thor měl Lokiho a Odina, Kapitán Amerika nostalgickou náladu a Iron man měl... no, Iron mana :D), tady kromě výtvarné stránky nic jiného nenajdete. Souboje nic moc, postavy ploché, záporák nezajímavý... Do poloviny filmu, kdy Black Panther skákal v Koreji po autech to ještě šlo, po příchodu Killmongera do Wakandy už jsem se dost nudil. Na druhou stranu, 3D bylo super, tohle Marvel fakt umí. P.S. Ve filmu je několikrát zdůrazněno, jak je Wakanda předaleko nejvyspělejší a technologicky nejvyvinutější země na světě, ale v závěrečném fightu se řežou klackama a najížděj do sebe nosorožcema. Ok.

Liga spravedlnosti (2017)

Hrozně moc bych chtěl, aby se mi Justice League líbila, ale nejde to. Sice to má o dost lepší tempo, než uzoufalý BoS, takže jsem neměl čas si říkat: ,,Proč tohle dělají/říkají?'', na druhou stranu zase nemám v hlavě jedinou pořádnou akční scénu. Teda vlastně ne, fascinovaly mě prostřihy na zbytečnou ruskou rodinku. Eh??? Vrcholem je genericky nudný záporák (fakt to byl Ciarán Hinds?) a roj anonymních podzáporáků, které hlavní hrdinové likvidují po tuctech ve finále, které se dá zaměnit téměř s JAKÝMKOLIV komiksovým akčním filmem za posledních pět let. Sakra, je to fakt dilema, 2* mi přijdou strašně málo, 3* zase moc. Avengers jsou na míle daleko a to je sakra 6 let starej film! Jsem asi holt Marvelboi... Ps. Zajímal by mě původně chystaný soundtrack od Junkie XL. U Mad Maxe byl naprosto boží, třeba by tady dodal alespoň trochu šťávy...?

Můj otec je šílenec (2012)

Je to tak půl napůl. Občas jsem se zasmál fakt dobrýmu vtipu (celá podzápletka okolo Vanilla Ice), občas se ošil, jak mi bylo nepříjemně (hlavně z mariňáckého bratra), takže... Co mě ale vážně sere, je Sandlerova snaha o přízvuk. To vážně musí v každém druhém filmu mluvit jako retard?

Xena (1995) (seriál)

Kde Herkules měl ještě jakž takž základy v historické rovině (myšleno hodně s nadsázkou), tam Xena překročila úplně všechno a to bylo ono!!! Uhrančivá Lucy Lawless a její parťačka Reneé O'Connor (všichni jsme čekali, kdy se políbí a já ten díl samozřejmě propásl) v nádherně fantaskním prznění řecko-římsko-skandinávsko-indicko-čínsko-japonské a kdovíjaké další mytologie. Do toho hrstka dementů v čele s Joxerem Velikým, sem tam nějaká ta amazonka a samozřejmě Kevin Sorbo, který se tam občas mihne jako Herkules. Pokud se oprostíte od jakýchkoliv předsudků, vypnete mozek a přistoupíte na hru, budete se královsky bavit. Pro mě je to slabůstka s jednou z nejlepší seriálových znělek všech dob. Nejnářezovější byl ovšem díl, kde Xenu s Gábi ukřižovali Římané, a do toho jely prostřihy Cesarova ubodání v Senátu (kterého mimochodem hrál Karl Urban) a obě holky se najednou probudily v nebi, kde se mlátil archanděl Gabriel s démony. Touhle dobou seriál dávno překonal hranici WTF a pokud se dobře pamatuju, jednou tam byl dokonce díl, kde se snažili zabránit Caligulovi zabít Afroditu, protože jinak by se dostal mezi anděly a nahradil by křesťanského boha. Nebo tak něco. Prostě FUCK YOU Evropo, tohle je XENA!!! PS: Ares byl démonicky boží. Ty jeho vousy jsem chtěl mít, už když jsem byl malej!

Herkules (1995) (seriál)

Tyvole tohle a Xena je guilty pleasure mého mládí!!! Jasně, je to strašná hovadina a už tehdy jsem z toho měl srandu, ale i tak jsem každý den natěšeně čekal na každý díl (a co si budeme povídat, pokaždý, když na to ve vzácných chvilkách narazím v televizi, nedá mi to a díl dokoukám do konce). Bonusové body za vtipné díly, kde Herkules například nepřišel na natáčení a štáb nevěděl, co si má počít. Nostalgie je svině :)

Key and Peele (2012) (seriál)

Fakt nemám rád humor, který se musí vysvětlovat a rozebrat až do konce, aby se zasmáli všichni. Key a Peele tak na mě působí. Sorry, tohle jde úplně mimo mě.

Bright (2017)

Budgetová varianta Shadowrunu mixnutá s Lotrem. Celkem jsem se bavil, ale minimálně scénář by potřeboval pořádně vylepšit. Akce ze začátku super, jenomže jak se blíží konec, je čím dál tím horší a horší. Vizuál celkem fajn, potěšila mě pořádná dávka krve a orkové vypadaj fakt jako kdyby existovali. Oproti Warcraftu rozhodně plus. Will Smith tradičně držák, hláškuje jako o život a celkově by film bez něj byl poloviční, Noomi a Edgerton bezva. Jak ale někoho mohlo napadnout, že Édgar Ramírez bude jako elf vypadat dobře, nepochopím. Jak tam nakráčel s dlouhejma vlasama a špičatejma ušima, tak mě rozbrečel smíchy. Nicméně, jako pilot k seriálu by to bylo o mnoho lepší.

Decibely lásky (2016) odpad!

Vzhledem k tomu, že jsem dostal Decibely k Vánocům jako vtip a protože jsem masochista, narval jsem DVD do mechaniky a orgie mohly začít. Po zhruba 5 minutách jsme všichni věděli, že peklo existuje. Po asi dalších deseti, že Nebe není. Když se oprostíme od faktu, že songy Míši Davida jsou do jednoho naprosto k zblití a dobrovolně je poslouchají jenom idioti, jejichž rodiče jsou sourozenci a podíváme se na samotný film, zjistíme, že krom obrazu už tam nic jiného není. Logika, hloubka, byť i základní kostra děje, to všechno si dalo v Decibelech pohov. I tak základní věc, jako je tancování, v tomto kvazimuzikálu nebylo. Proč takové věci vznikají? Proč se u nás najde dost lidí, kteří na to jdou do kina??? PROČ??????

Noc na Karlštejně (1973)

Nevím proč, ale vždycky, když to zahlédnu v televizi, naskočí mi husí kůže a mám chuť zdrhat a řvát u toho hrůzou. Bytostně tenhle muzikál nesnáším!