Bod zlomu (1991)

Takhle cool film jsem už hodně dlouho neviděl. Skoro se nechce věřit, že ho natočila Kathryn. :) Dvojice Keanu a Gary šlape jak hodinky a Swayze je prostě borec, i když je to záporák. O to víc mrzí, že už neni mezi námi. He's surfing in a different world now.... Škoda, že se takovýhle filmy už dneska nedělaj.

Lucky Louie (2006) (seriál)

Sitcom toho nejtvrdšího kalibru! Louie si to dává jak na svejch stand-upech a ostatní mu zdatně sekundujou. Je škoda, že vznikla jen jedna série.

Rivalové (2013)

Nejlepší sportovní film. Nejlepší film Rona Howarda. Fantastické výkony herců (nejen Daniela Brühla, ale také Chrise Hemswortha, který na rozdíl od svého kolegy neměl k dispozici tak komplexní postavu) podpořené fenomenální hudbou Hanse Zimmera. Veškeré scény na trati byly udělány do posledního detailu skvěle a působily zcela autenticky. Howard taky skvěle vystihl atmosféru sedmdesátých let, kdy se na pitlane sešly opravdové osobnosti, které neměly problém si před a po závodě potáhnout z cigárka, nebo upít z lahve piva. Zároveň bych chtěl vyzdvihnout, že Brühl (zde bych poprosil minimálně Zlatý Glóbus) a Hemsworth vyloženě jako rivalové nepůsobí a věrně zobrazují skutečnost, která byla taková, že Hunt s Laudou měli velmi dobré vztahy, i když byli tvrdí soupeři. Niki se za tenhle film rozhodně nemusí stydět. People always think of us as rivals but he was among the very few I liked and even fewer that I respected. He remains the only person I envied. Tleskám.

Zdravím, dámy! (2013) (seriál)

Podle pilotu to má slušně našlápnuto. Steve si napsal roli na tělo a hraje skvěle. British akwardness přenesena do LA a mně se to líbí. Steve se konečně začíná prosazovat sólově. Po sedmi epizodách: Stále zůstávám na čtyřech. I když situace jsou často schematicky podobné, pořád je to osvěžující změna oproti klasickým americkým sitcomům. Steve, you rock.

Whose Line Is It Anyway? (1998) (pořad)

Geniální improvizační show, který Partička nesahá ani po kotníky. Trio Ryan Stiles, Colin Mochrie a Wayne Brady společně s hostujícím čtvrtým účastníkem (nejraději mám Chipa a Brada) předvádí ty nejdokonalejší scénky, u kterých skoro neustále řvu smíchy. PS. Nová show s Aishou Tyler jako moderátorkou je zatím o trochu slabší, ale věřím, že po pár epizodách to bude už jen a jen lepší. Ovšem ústřední trio komiků jede stále na 100%.

Frekvence (2000)

Jim Caviezel se mi úspěšně dostává pod kůži. V Person of Interest mě zaujal jako nekompromisní badass a když jsem se dostal k tomuhle filmu, věděl jsem, že mě nezklame. A nezklamal! Skvěle vyprávěnej příběh, skvělý duo Quaid-Caviezel + moje oblíbená Elizabeth Mitchel (a.k.a. Juliet z Lost:) ) výborná hudba od Kamena a příjemnej konec. Happy end mi v tomhle případě ani trochu nevadí. Kdyby měl tenhle film tři alternativní konce jako Butterfly Effect, bylo by to možná ještě lepší, ale i tak v rámci sci-fi je tohle absolutní špička.

Pot a krev (2013)

Nízkorozpočtový Bay. To je téměř neuvěřitelná kombinace. Nicméně mně se tento film velmi líbil. Více zde.

Pařba na třetí (2013)

Epický finále? To teda ne. Todd Phillips si zkrátka vzal k srdci výčitky, které padly po Bangkoku. Že opakovat se není nejlepší volba. A tak se pustil do originálního příběhu, který se přímo odvíjí z předchozích dvou dílů. V pořádku, proč ne. Jenže tady prostě nefunguje. Postava Johna Goodmana, na které příběh dost závisí, mě nebavila a celková koncepce se do stylu této série zoufale nehodí. V pokračování Pařby ve Vegas nemáme de facto žádnou pařbu, není tam Mike Tyson a nemáme žádný šílený fotky na závěr. A i když to není to jediné, na čem úspěch předchozích filmů závisel, tyto faktory dělaly z Pařby ve Vegas a Bangkoku tak skvělé komedie. Nebýt pana Chowa šel bych s hodnocením asi ještě níž. Závěrečná potitulková scéna patří společně asi s třemi hláškami v podstatě k tomu nejlepšímu, co film nabídl. Přesně tahle přehnanost měla provázet celý film. Ale poslední minuta už nemůže zachránit vše.

Louis C.K.: Chewed Up (2008) (pořad)

Možná nejlepší stand up, co jsem kdy viděl. Počet minut - 60, počet záchvatů smíchů - asi tak 160. Louie se s tim prostě nemaže a střílí tam jednu kontroverzi za druhou. Epic!

Milionový závod (2001)

Celkově to možná není tak skvělá komedie, ale několik scének je natolik geniálních, že prostě nejde dát jinak než za plnej počet!