Příběh služebnice (2017) (seriál)

Za prvú sériu, začiatok druhej sa kvalitatívne prepadol a už som to ďalej nepozeral. Základná myšlienka je veľmi pochybná a sama o sebe je logickým nezmyslom. No a tých nezmyslov tam začalo byť tak veľa, že som to už nedal.

Vlk z Wall Street (2013)

Zatiaľ čo Kill Bill je masaker v pravom slovazmysle, toto je masaker čo sa týka vulgárnosti a vychcanosti. Ak toto je skutočný príbeh tak potom ďakujem pekne, v takom svete sa mi ani veľmi nechce žiť. Martin Scorsese je režisér s mimoriadne zvláštným štýlom filmy ktorého si musíte odsedieť. Ale že to potom stojí za to.

V pasti (2018)

Silné 4. Film má svoju skvelú atmosféru, zopár akčných scén, vynikajúcu myšlienku a hlavne záver, ktorý nie je prehnaný.

Gravitace (2013)

Videné už dávnejšie a veľká spokojnosť. Škoda, že som na tom nebol v kine.

Nelítostný souboj (1995)

Všetky ingrediencie sú v správnom množstve a v správnom čase správne servírované. Ale aj tak to nie je to, čo by ma dostalo. Skvelá scéna rozhovoru policajta a padoucha na káve, ale inak chladné ako psí čumák. Vôbec mi na postavách nezáležalo, aj keď psychológia je cez množstvo dejových odbočiek a vzťahových minidramat dôsledne rozpracovaná. Cez to všetko synergia nefunguje, celok nie je súčet jeho častí, v tomto prípade je to menej. Chýba tomu ... ani neviem čo. Niečo, čo by ma dostalo. Emócie. Alebo tak. Tempo je skôr pomalé, film negraduje (aspoň nie podľa mňa). Je dlhý a nudný.

Kill Bill 2 (2004)

Vrátil som sa k tomuto filmu po 15 rokoch. Prvý pokus som vzdal po dvadsiatich minútach ale druhý krát už ma to chytilo. Asi som nebol na poprvé na to pripravený.

Kill Bill (2003)

Ad Astra (2019)

Mne osobne skazil zážitok z filmu totálne béčkový a hlúpy záver. Od momentu prestrelky na lodi odlietajúcej z Marsu až po koniec, to bolo jedno velké WTF. Toľko nelogičnosti, skratkovitosti a nezmyslov vo všetkých smeroch vrátane ultralacného priehladného vyústenia príbehu s otcom som naozaj len tak nevidel. Dovtedy jasná pecka, posledná tretina patrila asi inému filmu. Škoda nevyužitej naťuknutej témy boja o suroviny na Mesiaci a politikárčenia Spacecomu, ktoré tiež vyšumelo do prázdna a nijak sa ďalej neriešilo. Sklamanie. Viac ako 3* si to nezaslúži.

Trainspotting (1996)

No a pre mňa radšej ten Requiem za sen.

Teror (2018) (seriál)

Kvalitu tomu uprieť nemožno. Ale horor to rozhodne nie je. Konverzačná temná dráma a keby tam nebol prerostlý medveď a celé by sa to nechalo iba na niečom tušenom, čo občas znenazdajky udrie a zase zmizne, tak by to bolo ešte lepšie.