Upgrade (2018)

Při první akční scéně se mi vyskytnul blažený úsměv na rtech, a zůstal tam sakra dlouho.

Karppi (2018) (seriál)

Po dvou (a půl) dílech jsem to vzdal. Slabší kopie 1. a 2. série "The Killing" . Málo rozepsané charaktery hlavních postav, méně emocí, slabší atmosféra, více nelogičností, a přitom stejný natahovák času. Laťka je v prvních dílech dost nízko, a to nění nic pro mě.

Yellowstone (2018) (seriál)

Pilot - Scénář jak z béčkového filmu občas postrádal logiku, podobně jako u Sheridianova druhého sicaria. Odfláknuté dialogy, nesympatické postavy, a kamera taky nestála za moc. Už je to nějakých pár let, co jsem nevydržel dokoukat do konce pilotní díl nějakého seriálu, takže jedna hvězdička za Costnera, který to u mě zachránit nedokázal.

Hardcore Henry (2015)

Vůbec nelze srovnávat s filmy typu machette atd., tohle je jednoduše jedinečný kousek. Největší akční řež za celou filmovou historii a to nepočítám zcela unikátní first person režii. V kategorii akčních filmů považuji henryho za skvost, který nasazuje laťku do doposud nepřekonaných výšin. *****

Vzpomeň si (2015)

Jeden z těch lepších loňských thrillerů, takové jednoduché stařecké memento s nečekaným a docela povedeným koncem.

The Guest (2014)

Po dost slibně vyvíjejicím se rozjezdu, potřeboval pravděpodobně scénárista rychle dokouřit cigáro a dopít kafe, jinak si neumím představit proč by sesmolil nakonec takovou bezduchou břečku, kterou mu Adam Wingard podle mě zrežíroval jenom ze zvyku z dob předešlých, kdy už spolu pár podobných blbin upekli.       Příběh = 0/5 , Napětí - 1/5 , Humor - 0/5 , Emoce - 0/5 , Akce = 3/5 , Soundtrack - 2/5 , jako celek mi to nestojí za víc jak jednu hvězdu.       U mě kandidát č.1 na nejhorší letošní thriller.

Pot a krev (2013)

US verze Sametových vrahů od Michaela Baye rozhodně baví.

TOP STAR (2010) (pořad) odpad!

Nezajímavé drby o nezajímavých osobách. Podobně jako krimi zprávy - hnůj který se nevešel do hlavních zpráv. V reklamě by se kolikrát našlo více hodnotných informací, než v relacích okolo zpravodajství TV Prima.

Lovci zločinců (2011) (seriál)

Zprvu zajímavý seriál s obstojným pilotem, ale díl od dílu čímdál větší nudou v obsahu, kdy už jsem si začínal myslet že některé díly psal Nolan během své chilky na WC. Časem mě ty béčkově předvídatelné pasáže, nesmrtelný hrdina a absence nějakého zajímavého zvratu v ději, či složitější zápletky, totálně odradily od dalších dílů. U některých akčních scén v podání Jamese Caviezela se může jit walker texas ranger zahrabat.

Wallander (2008) (seriál)

Už po pár dílech jsem si byl vědom, že tenhle nenápadný seriál pro mě představuje absolutní špičku mezi detektivkami, která se z pomyslného trůnu vysmívá vatou vycpaným TV kriminálkám.