Poslední skaut (1991)

Je to taková Smrtonosná Past 2 a půl. Velmi dobrý akčňák a hlášky, ale mně osobně na plný počet chybělo víc akce.

Lví král (1994)

Celé je to místy takové blboučké a naivní, ale jakmile se tomu člověk trochu přizpůsobí, začne to filmu žrát i s navijákem. Hans Zimmer je tu navíc v životní formě.

Žhavé výstřely 2 (1993)

Vtipů a narážek je tu víc, jsou vtipnější, lépe promyšlené a herci si to celé opět užívají. A k tomu Poledourisova hudba jako bonus. Prostě dokonalost!

Transformers 3 (2011)

Velké zklamání. Dvojka možná postrádala smysl, ale pro mě osobně představuje velice svižnou a dravou podívanou, zatímco na tomhle zdlouhavém paskvilu už je těžce znát Bayova únava látkou. Neustálé cpaní lidí do popředí je neuvěřitelně otravné(Jak dopadl Starscream je těžké WTF a palec dolů) a gigantický mechanický červ či co je to, je pro změnu nudný a nezajímavý. Vůbec celé finále se strašně vleče a když jsou nějaká světlá místa, zabíjí je koňská dávka nudy. Další věcí je práce s postavou Optima Primea. Chápu, že se zněj snažili udělat pořádného bad ass tvrďáka, ale místo toho se dostavila svině, které když někdo zachrání krk, tak ho následně samou vděčností oddělá... Zkrátka je to špatné. Klidně ať točí další díly, ale proboha! Ať to točí někdo jiný, kdo bude mít zájem i o výslednou kvalitu filmu a ne jen o honění vlastního ega. Bay ať jde radši konečně natočit Bad Boys 3...

Šéfové na zabití (2011)

První půl hodina celkem nuda, ale děj se poté naštěstí dá do pohybu. Ne všechny gagy sice vyzní úplně vtipně, ale to naštěstí jen sporadicky a jinak se člověk zasměje do sytosti. Kevin Spacey i Colin Farell si role užívají, a co předvádí Jennifer Aniston, to nemá chybu. :) Vrrrr...

Sucker Punch (2011)

Po úvodní scéně jsem chtěl pět ódy, ale to, co následovalo, bohužel srazilo hodnocení výrazně níž, než jsem plánoval. Robo samurajové i zombie náckové jsou v pořádku, ale z nějakého důvodu mě ta velká rubanice na plátně zkrátka příliš nebavila.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Je pro mě do značné míry obtížné zhodnotit objektivně tento film. Začátek s opičáky je skvělý, ve své jednoduchosti maximálně působivý. Následné vesmírné tanečky lodí za zvuku valčíků jsou rovněž super, nicméně jsou zbytečně protahovány, a tak tento skvělý nápad nakonec vyznívá trochu rozpačitě. Co se týka násleujícího děje, tedy hlavní náplně filmu, jsou pro mě velkým problémem dva hlavní hrdinové. Jejich naprostá strnulost a emocionální omezenost je na jednu stranu působivá, ale na stranu druhou opět působí poněkud nevěrohodně a také strojeně(já vím, jsou to vědci, ale ani ti nebývají až takové studené čumáky). O Halovi nemá cenu dlouze rozmlouvat, jeho chladná, klidná řeč dokonale splňuje svůj účel. Konec je opět poněkud dvousečný. Jelikož jsem četl i knihu, neměl jsem s pochopením závěru problém, ale dovolím si tvrdit, že nebýt znalosti knihy, řekl bych si na konci jedno hodně velké "wtf"(tedy za předpokladu, že jsem se vůbec chytal ve zbytku filmu). Vesmírná odysea má však jednu obrovskou výhodu - formálně i technicky je zvládnutá vskutku brilantně. Trikům na tehdejší dobu není co vytknout, ale co teprva hudba, to je teprve báseň. Nemluvím ani tak o výše zmíněném valčíku, jako spíše o oslavných tónech, kdy opočlověk poprvé používá nějaký nástroje, či o neuvěřitelně působivých chaotických tónech ve chvíli, kdy se na scéně objevuje monolit. Zdaleka nejsilnější jsou tyto momenty ve chvíli přibližování lodi k Jupiteru. Tahle změť hrozivých zvuků a hlasů dokonale navozuje mrazivou tísnivou atmosféru vesmíru, kde jste dokonale sami, nemluvě o tom, že Jupiter s tímto podkladem působí jako cosi obludného, neodvratného, kde vás čeká jen zkáza. I přes jistou obsahovou rozpačitost musím udělit maximální hodnocení, neboť forma je zde zvládnuta zcela dokonale. Ostatně tahle malá slohovka, kterou jsem napsal místo komentáře svědčí o tom, jak na mě film zapůsobil :).

Vítejte v džungli (2003)

Oddechová záležitost na večer, která neurazí ani nenadchne. The Rock je sympaťák a Scott je rovněž v pohodě, nicméně chtělo by to více akce. Jinak ale bez problému.