Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Velmi příjemné překvapení. Vzhledem k povaze knihy se nedalo moc pracovat se scénářem a film občas trošku působí jako změť po sobě jdoucích scén jen s malou návazností a diváci nedotčení knižní verzí asi spoustu zápletek nepochopí, bojové scény jsou jaksi minimalistické (hlavně se nepokoušet porovnávat s Pánem prstenů!) a Bonnie Wright alias Ginny Weasley se ani po osmi potterovských filmech nenaučila hrát a vymáčknout ze sebe nějakou emoci...ALE...všudypřítomná tísnivá atmosféra vás zatlačí do sedačky tak hluboko, že se z ní dokonce filmu nezvednete, závěrečný souboj Voldemorta a Harryho je mrazivě dokonalý, vztah Rona a Hermiony odlehčující a dokonce se i najde místo na několik vtipů. A epilog je tak akorát dojemný, jak se na správné zakončení sluší. Yates se nemá za co stydět, poslední Potter vyvolal velká očekávání a s lehkostí jich dostál.

Stanley Kubrick: Život v obrazech (2001)

Výjimečný dokument o výjimečných dílech výjimečného filmaře. Záplava slavných hostů poskytuje detailní náhled do způsobu vytváření jeho děl a vzdává poctu jednomu z nejvýznamnějších světových režisérů.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

A já vás teďka tady naučim vařit vole, protože to se jako vůbec nedá žrát vole, vy mě tady s těma sračkama všichni akorát serete vole. Z vás všech udělám jednu nudnou unifikovanou restauraci vole a to budete ještě čumět vole, jak já se to správně dělá vole, to tady totiž vim jenom já. A to by jako bylo vole, aby vam tu nezačli chodit lidi, když vam dam tu jednu hvězdu vole, protože to už něco znamená, když máte hvězdu od slavnýho Pohlreicha, no chápeš to už vole? Ty můžeš akorát tak držet hubu a krok vole a děkovat, že tady s tebou ztrácim čas, ty totiž vole vůbec nevíš vole, co to je ta kultůra! Ano, vole!

Drive (2011)

Hudba je luxusní, kamera hypnotická, Ryan Gosling okouzlující a tak celkově to hercům hraje, bohužel to je tak všechno, co je na filmu nadprůměrné. Děj by se dal shrnout do dvou vět a celý film bez zdloooooooouhavých zamyšlených protahovaných záběrů do půl hodiny, což pro mě spíš než vysoké umění znamená nudu. Chápu záměr režiséra, ale na mě to prostě nepůsobí. Škoda všeho toho explicitního násilí, které mi přišlo teda dost bezúčelné, dala bych jinak filmu ještě jednu šanci, ale na další rundu už nemám žaludek.

Leon (1994)

Skvělá režisérská práce, výýýborný Gary Oldman, začínající Natalie Portman, navíc vše okořeněné humorem...co víc si člověk může přát?

Uvnitř tančím (2004)

Trochu kýčovité, hodně sarkastické a navzdory všem snahám o uvolněnost občas dost křečovité. James McAvoy vyčnívá nad ostatními herci, ani on ale nedokáže vnést do filmu trochu skutečnosti, film působí moc uměle, prostě jim ten příběh nesnesitelného floutka a jeho dobrosrdečného kumpána, o které se stará andělsky krásná a obětavá blondýna, nežeru. Kurz negativního myšlení je mi mnohem sympatičtější.

Velká ryba (2003)

Krásné. Dojemné. Roztomilé. Laskavé. Příjemné. Hluboké. Půvabné. Okouzlující. Rozkošné. Milé. Báječné. Fascinující. Pozitivní. Skromné. Čarovné. Láskyplné. Opojné. Křehké. Silné. Výjimečné. Oslnivé. Nezaměnitelné. Nádherné. Srdečné. Záhadné. Romantické. Nevšední. Citlivé. Přívětivé. Hořkosladké. Promyšlené. Líbezné. Hravé. Vlídné. Zábavné. Originální. Podivínské. Sentimentální. Malebné. Naivní. Pestré. Podmanivé. Prosvětlené. Ohromující. Pohádkové. Neuvěřitelné. Strhující. Oduševnělé. Kouzelné. Fantastické. Jemné. Poetické. Barevné. Poutavé. Úsměvné. …a mnohem víc.

Půlnoc v Paříži (2011)

Tak tahle allenovka mi vážně sedla. Carla Bruni je sice spíše hezkou ozdobou prezidenta než herečkou, ostatní herci jsou ale naopak do jednoho výborní, Owen Wilson tak dokonale napodobuje řeč Woody Allena, že pro slepce musejí být dokonale zaměnitelní. Příběh spisovatele - snílka, který z reality utíká do minulosti, Paříže dvacátých let, a tam potkává své literární vzory a novou lásku, je neskutečně milý a laskavý a měl by být povinně pouštěn všem tvůrcům devadesáti procent nudných, neoriginálních a nezábavných romantických komedií.

Záměna (2010)

Neskutečná nuda, navíc smíchaná se spoustou klišé. Tím největším klišé je samotná Jennifer Aniston (opět) v romantické komedii, která je pro mně nejpřeceňovanější herečkou současnosti, ani v jednom jediném filmu dosud nedokázala, že by uměla zahrát i něco jiného, než jen "tu ztřeštěnou holku".

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Zábava jak z jiného světa. Přečetla jsem si před zhlédnutím obsah a byla jsme připravená radši nic nečekat a jen se modlit, aby i tentokrát byl Simon Pegg zárukou kvality...a teď už vím, že modlit se bylo zbytečné, protože Paul, jak ve filmu zaznělo, stejně "vyvrátil všechna náboženství":) Simon Pegg a Nick Frost jsou výborná dvojka, která si prostě sedí a doufám, že dostanou ještě mnoho dalších příležitostí si spolu zahrát. Jinak film těží především z multikulturních anglo-amerických nedorozumění ( ...England. I heard about that place: no guns), zesměšňování kreacionistů, nerdů a vidláků. Humor je tak půl na půl přízemní a velice chytrý, spousta hlášek a vtipů se ale v záplavě rychlých dialogů ztrácí, možná i proto je tu hodnocení nižší, než by podle mě filmu slušelo, asi je lepší film vidět víckrát, aby ho divák mohl náležitě docenit.