Pouta (2009)

Komunistická šeď, která semele každého, kdo se trochu vymyká, je v tomto filmu tak výrazná a všudypřítomná, až z toho jde na člověka depka. Ondřej Malý (který mimochodem vzhledem neskutečně připomíná Karla Rodena) hraje odporného fízla tak věrně, že nevím, jestli se na něj v nějakém filmu ještě budu moci dívat se sympatiemi. Líbila se mi výborná hudba propojená se záběry monumentálních komunistických architektonických výtvorů.

Ajťáci (2006) (seriál)

Čtvrtá série drží vysokou úroveň, seriál nemá žádná hluchá místa, snad jen nepochopené gagy. "What kind of operating system does it use?" "Vista" "We´re all going to die!"

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Film je jedna velká megabitva plná velkých slov, velkých činů a v extended verzi kupodivu i dost humoru. S každým dalším shlédnutím lepší a lepší.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Peter Jackson si s divákem hraje a nabízí několik navazujících zakončení, které stupňují svojí intenzitu, takže divák poslední půlhodinu postupně prosmrká a probulí:) Nezapomenutelné uzavření nádherné trilogie.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Dokonale zfilmovaný Tolkienův svět, kde je každý záběr pastvou pro oči a každý tón rajskou hudbou. Extended verze je ještě dokonalejší než kinoverze, má sice přes tři hodiny, přesto ani na sekundu nenudí. Můj Top one.

Amadeus (1984)

Jak obvykle neholduji klasické hudbě, po každém shlédnutí mám vždy nutkání zamířit na nějakou operu nebo do obchodu koupit cédéčko s Figarovou svatbou a kochat se géniem. Miloš Forman je novodobý "Amadeus".

Amélie z Montmartru (2001)

Pokud s vámi útrapy něžné Amélie nepohnou, tak nemáte srdce. Líbezný film plný veselých barev, malých radostí, lásky k životu, laskavosti, humoru a optimismu. Audrey Tautou je se svýma obrovskýma očima jako laň pro tuto roli jako stvořená.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Méně komplexní než Život Briana, ale o nic méně vtipný a chytrý, "oxbridgeské" vzdělání členů Monty Python se nezapře. Nejvíce mě bavily všechny "politické" hlášky, především anarcho-syndikalistická komuna Michaela Palina:) Listen, strange women lyin' in ponds distributin' swords is no basis for a system of government

Život je krásný (1997)

Nádherné dílo, které pohladí na duši. Jeden z nejkrásnějších, nejmilejších, nejvlídnějších filmů. Tam, kde se ostatní tvůrci zdráhají narušovat pietu, Roberto Benigni hledá (a nachází) humor. Dabovaná verze mi kupodivu sedla lépe než originální znění s titulkami.

Olověná vesta (1987)

Born to kill. Můj nejoblíbenější Kubrick. První půlka je nacpaná tolika vjemy až je to na první shlédnutí nemožné všechno vstřebat, člověk jenom zírá. Druhá půle o poznání chudší, i tak je to film, který se zažere do hlavy a už tam zůstane.