Případ pro exorcistu (2015) (seriál)

Těžko se dohadovat, zda si Honza Hřebejk uvědomuje, že i hra s žánrovými vzorci, byť by se blížila ke zřejmé parodii, o čemž v tomto případě nemůže být ani řeči, musí zůstat v prvé řadě detektivkou, jíž se i tím úmorně líným vyprávěním, navíc plným nekonečně dlouhých leteckých záběrů na absolutní nic, poplatným tomu nesmyslnému triptychu hodně vzdaluje.. Ani většina akce tentokrát nevypadá příliš dobře, a tak velmi podivný projekt s křečovitým finále, díky němuž začínám mít už pomalu a jistě plné zuby Petra Jarchovského, zachraňují sebejisté herecké výkony především Jana Budaře s Miroslavem Krobotem, který jako by vypadl z nějaké zdařilé britské krimisérie.. Naopak tentokrát rozhodně nemůžu souhlasit s Argensonem - Promiň, Pavle, musel jsem si rejpnout !! ;) - a jeho uznáními směrem ke Kláře Melíškové, která se mi zdá se svojí nejasnou představou o vlastní postavě úplně zoufalá..

Brémští muzikanti (2009) (TV film)

"Takhle všechny lidi jedině vyděsíme !!" - "Protože nikdo z vás neumíte zpívat !!" - "Někdy může být výhodné být hluchý.." - "No, nezbývá nám než cvičit, cvičit a cvičit.." ;)

Hacker (2015)

"Já myslel, že děláš s nima, aby mě chytli.." - "Nějak jsme si nesedli !!" ;)

Princezna ledu (2005)

"Ty jsou nový ?? Jsi blázen ?? Nový brusle potřebují aspoň deset dní, aby si sedly.. To ví přece každý !!"

Očista: Anarchie (2014)

"Noví otcové mají před sebou velmi důležitý a těžký úkol, který nesmí nic překazit.. Ani hrdinové !!"

Kronika (2012)

"Tvoje matka je mrtvá a je to tvoje vina !!" No, není nad pořádnou otcovskou pochvalu, že ?! ;) Ačkoliv tady není moc za co chválit, a to nejen ty do jednoho nesympatické fracky vedoucí opravdu monstrózně obludné rozhovory, ale rozhodně ani tvůrce - Sere pes na to, že jde o debut !! - tohohle nesmírně vykalkulovaného zklamání.. Nejsilnější scéna, při níž si jeden zamačkávajíc nostalgickou slzu v oku zavzpomíná na legendární Dotek medúzy, následuje právě po tomto dialogu, který v rámci snímku jako celku zcela výjimečně nezní křečovitě, a to tedy bez ohledu na to, jak moc je, co se týká triků, to finále snímku talentovaného dua Josh Trank, Max Landis působivé..

Zabiják (1993)

"Co to do tebe vjelo ?? Málem jsi z nich vymlátila duši !! Neměl jsem ani šanci se přidat.." - "To byl jen reflex !!" ;)

Boj o koláč (2015) (pořad)

Hitparáda trapnosti, která v mnohém, především pak v celé své nahé a hravé infantilitě, připomíná komerční Partičku, se jeví jako poměrně originální projekt, nicméně znovu sama sobě zcela fatálně podráží nohy právě tím, jak se schovává za nálepku zábavného pořadu pro nemasového diváka mimo mainstream !! Škoda, že se dnes už nikomu nechce potit s inteligentním humorem, a tak čím dál častěji přichází typicky česká hesla typu "Vaše chyba, že našemu humoru nerozumíte !!" bohužel už nezřídka i z obrazovek naší veřejnoprávní televize.. Nicméně při vzpomínce na Pečení sněhuláků a jiné nejapnosti se nakonec zdá, že třeba i dík Najbrtovým parťákům by se mohlo začít blýskat na časy.. Jen aby to nakonec nebylo z bláta do louže..

Poslední hlídka (2000)

"Myslel jsem, že to už horší být nemůže.. Ale bylo !! Země se otřásla !! 400 vteřin hrůzy.." A tak tohle nesmírně bizarní, leč místy až překvapivě zábavné, byť většinou naprosto mimo záměr tvůrců, rádoby postapo veliký Dolphie Lundgren hned zkraje docela vystihl a ocejchoval, ačkoliv tedy nakonec nešlo o 400 vteřin, ale celou hodinu a půl..;) Že já mu, idiot, nevěřil !! On měl aspoň tu kliku, že ztratil paměť, což rovněž zmiňuje v samotném závěru..;) Milovník belgického baleťáka Sheldon Lettich se docela snažil, nicméně dnes už nemá moc co nabídnout, stejně jako ten odpudivý a upocený scénář, na který musel kývnout snad jedině, že mu původně slíbil účast právě Jean Claude.. Škoda, že se tahle béčková jízda na vypuštěných gumách jednoduše neumí rozhodnout, jestli chce raději maskovat Lundgrenovu i režisérovu neschopnost neustávajícími voiceovery, neumětelskty se zamýšlet nad smyslem bytí nebo prostě jen pobavit.. A tak je nakonec ta jedna a kus hvězdy, zaokrouhleno tentokrát dolů, z milosti chatrná jako protiatomový kryt z lepenky..;)