Vraždy v kruhu (2015) (seriál)

Režisér Ivan Pokorný, který už léta přinejmenším velmi slušně pracuje s budováním napětí, se mi zdál zprvu jako velmi dobrá volba, nicméně prozatím se Vraždy v kruhu jeví rozhodně jako naprosto průměrná záležitost, spíš s přivřenýma oběma očima, která však bohužel ze všeho nejdůkladněji boří většinu pozitiv vůbec ne špatné knižní předlohy Procházkové, která mě však jako scénáristka vůbec nepřesvědčila.. Detektivka, která nechce být provinční a šablonovitá, leč působí místy naprosto křečovitě, což odráží i většina herců v čele s Krajčem a zejména Gondíkovou či Vagnerovou, a tupě přesně v duchu těch nejhloupějších bulvárně klímovských konstruktů.. Prozatím určitě zklamání, které mě jako shovívavého a zvědavého diváka nutí k dalšímu sledování jen dík znovu skvostnému Ivanu Trojanovi..

Ohrožení Britannicu (1974)

"Hele, Alexi, je to mnohem vyšší hra, než ty si myslíš.." - "Je tu dvanáct set lidí plus posádka !! Ty víš o něčem vyšším ??"

Román pro ženy (2004)

"Okamžitě vypadni z toho dětskýho pokoje !!" ;)

Velcí bratři (2008)

"Já už vypil tolik těchhle plechovek, že to asi pustím do kalhot.. Ne, vážně !! Kde tu máte záchod ?? Hej, kámo.. Jako když čůrá Shrek !!" ;)

Noční let (2005)

"Jsi pohotová, zvlášť vzhledem k okolnostem !! To máš z manažerských kurzů ?? Tak pak se vyplatily.. " ;)

Equalizer (2014)

"Člověk musí být tím, čím je.. Děj se co děj.. "

Labyrint: Útěk (2014)

"Jistě musíte být všichni hodně zmatení, rozezlení a vyděšení.. Ale můžu vás ujistit, že všechno, co se vám dělo, mělo svůj smysl.."

Vrah beze jména (2011)

"Jen nechápu, proč ten hlupák odhodil vražednou zbraň.."

Volný pád (1993)

"Co by, sakra, dělal běloch v bílý košili a kravatě v hnízdě gangu ??"