• Romantický

Break Ke Baad (2010)

Príjemná romantická komédia o chlapcovi a dievčati, ktorí majú úplne odlišný pohľad na život. Zatiaľ čo Aaliya je sebecká a dravo si ide za svojím snom, Abhay je tichý a kľudný, necháva sa unášať prúdom. Keď sa ale Aaliya rozhodne pre herecký kurz v Austrálii, začne na svojho priateľa pozerať ako na bremeno a napriek všetkým sľubom sa s ním po čase rozíde. On s tým nesúhlasí a za každú cenu sa snaží získať ju späť :) Imran Khan a Deepika Padukone hrali dobre, príbeh sa rozvíjal pekne pomaly (ale v žiadnom prípade sa nevliekol!), nechýbali ani zaujímavé vedľajšie charaktery, pekné lokácie a chytľavá hudba. Abhay nebol bezchybný muž a Aaliya nebola zosobnená cnosť a skromnosť. Obaja mali chyby, ktoré ich ale robili reálnejšími. Je to príbeh mladých ľudí, ktorí spolu síce hovorili, ale akosi sa navzájom nepočúvali :) Samozrejme treba trochu prižmúriť oči nad šťastnými náhodami v pravo - v ľavo :D

...Yahaan (2005)

Yahaan je Bollywood, ale nie tak celkom. Príbeh sa neodohráva vo veľkých mestách, milenci sa v hudobných klipoch náhle neocitajú niekde vo švajčiarskych horách... Namiesto toho investoval do silnej atmosféry, krásneho príbehu lásky a vykreslil charaktery, ktoré mi pripadali veľmi skutočné. Hlavným predstaviteľom nemám čo vyčítať - Minisshe Lambe sa podaril krásny debut a Jimmy Shergil mal konečne možnosť ukázať, že má na viac než na tie béčkové role v treťotriednych romancách. Yahaan vo mne zase prebudil lásku k Bollywoodu, ktorá bola pomaly na ústupe. Recenzia

Chandamama (2007)

Príjemná romantická komédia z vidieckeho prostredia. Indická po každej stránke - idealistický život na dedine, rozvetvené rodiny, hudobné vsuvky, strelené charaktery vyvážené kľudnejšími... :)

Vinnaithaandi Varuvaaya (2010)

Krásny film. Dobré obsadenie, lokácie, zápletka i rozuzlenie. Hudobné klipy a ich choreografia sú dokonalé. Len chcem varovať, že sa nejedná o sterilne dokonalé charaktery a bezchybné správanie. O to na mňa zanechal hlbší dojem - aj keď ma Karthik a Jessie hnevali, strašne som im fandila. Petjaa>> Ak by ten koniec spravili inak, bola by to len ďalšia presladená romanca ;)

Jhootha Hi Sahi (2010)

Jhootha Hi Sahi sa so svojimi charaktermi zameral na jednu z najväčších etnických menšín v Londýne - Indov. Prečo prirovnávať film k sitcomu? Je to romantická komédia o dĺžke 2h 30m. Priznám sa, že som videla dokopy asi 10 epizód Priateľov, ale charaktery by si nemohli byť viacej odlišné, ani keby chceli :) Vtipy boli len príjemným spestrením deja. V podstate je to film o dvoch introvertoch, o klamstvách, ale hlavne o priateľstve a (zneužitej) dôvere. Páčilo sa mi, že tam bolo hneď viacero vedľajších postáv. Väčšina ľudí má kamarátov, s ktorými sa stretávajú a riešia problémy. Najmä, ak sa krajania stretnú mimo rodnej zeme. V poslednej dobe ma filmy len o ústrednej dvojici nebavia. V skratke, Jhootha Hi Sahi je môj obľúbený indický film z minulého roka a jedna z tých najmilších romantických komédií, ktoré som kedy videla :)

Sunday (2008)

Dej je skôr inšpirovaný, ako totožný. Sunday je nezmyselná komédia (ktorá mi vôbec nepripadala vtipná) a Anukokunda Oka Roju je dráma. Keby vo filme nehral Arshad Warsi, asi by som zaspala. Ajay Devgan je príliš fádny pre komédie. Na Ayeshu je stále príjemný pohľad :) Inak si už na nič nespomínam.

Anukokunda Oka Roju (2005)

Sarasa má problém - stratila jeden deň zo svojho života, na ktorý si nevie spomenúť. Najprv to ignoruje a naďalej vedie život študentky a nádejnej speváčky, keď zrazu okolo nej začnú umierať ľudia. Potom ju začne prenasledovať taxikár, že mu dlží peniaze, sama sa stane obeťou útoku a policajný inšpektor má väčší záujem o ňu, než o rozuzlenie prípadu. Keď sa ale začne vyšetrovanie, postupne sa nájdu jednotlivé časti skladačky, ktoré vytvoria prekvapivý obraz... Veľmi atmosferický film, dej sa vyvýja pomaly, ale nevlečie sa. Veci, ktoré sa zdajú nedôležité, sa stanú závažnými a divák má možnosť sledovať, čo sa stalo počas Sarasinho "prespatého" dňa.