Uteč (2017)

Jordan si otevřel dveře do Hollywoodu a dalších několik let se nemusí starat o práci. Doporučoval bych si tenhle film pustit aspoň 2x kdy napodruhé si budete všímat malých změn v chování hlavních postav a budete se divit jaktože jste si toho nevšimli dříve. Celkově film krásně odsípá, jen ta zaplétka trošku skřípe.

První člověk (2018)

Nějak se Chazellovi nemůžu dostat na kloub, jeho filmy jsou krásné, ale ta délka... Proč to je všechno tak hrozně zdlouhavé. Ryan tu je dokonalý, věřil jsem mu všechno co se dělo na plátně. Hudba je také super, ale nakonec jsem se trochu nudil.

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Ale tak proč ne, toto není žádné veledílo a ani se tak netváří. Některé věci tam nedávají smysl, ale docela jsem se u toho bavil. Průměrný film, který nikoho neurazí.

Perníkový táta (2008) (seriál)

S přítelkyní jsme to zkoukli během pár týdnů, každý večer několik dílů a dost dobře nedokážu pochopit proč tolik lidí fandí Waltovi a nesnáší Skyler? Je to skvěle napsaný seriál, to bez debat, ale Walt je záporák, který nechává umírat lidi protože se mu to hodí, zabijí lidi protože se mu to hodí a když Skyler to vše zjistí tak od té doby žije ve strachu z něho. Paradoxně mi přišlo že 5. série byla nejslabší, ale konec to zachránil.

Vánoční kronika (2018)

Kurt drží tento film co to jde. Nebýt jeho je to jen další Santa Claus film, který jsme už viděli milionkrát.

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Popravdě snad ani jeden charakter se mi nelíbil, ale všichni spolu tak dobře hráli a celý seriál suprově šlapal, že na to byla radost se podívat. Škoda pár hluchých míst a poslední serie kdy mi přišlo že kvalita šla hodně dolů.

Hotel Rwanda (2004)

Neskutečné co lidé dokáží udělat když jim někdo řekne, že můžou. Obří genocida Tutsii tu je ještě ukázana "jemně" oproti tomu co se tam doopravdy dělo.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Skvělý seriál ve kterém budete opravdu přemýšlet co by kdyby. Určité díly si pamatuju do teď (cca 7 let) a nedokážu na ně zapomenout.

Na nože (2019)

Je vidět, že když Rian Johnson si může natočit co chce tak jeho filmy dávají smysl a jsou dobře natočené. Po Last Jedi je toto opravná písemka jak má být. Scénář je super, herecké výkony jsou na jedničku (jen ten přízvuk Daniela mi tam haproval) a vše do sebe krásně zapadá. Jediné co bych vytknul je delká, mohlo to být kratší a více údernější.

Liga spravedlnosti (2017)

Zacka mám rád a je mi smutno ho vidět dělat takovéto filmy. Jeho 300, Watchmeny nebo Muže z oceli mám opravdu rád, ale tady už úplně ulítnul. CGI je jak před deseti lety, příběh nedává extra smysl, postavy dělají tupá rozhodnutí a celé to do sebe nezapadá. Ben, Gal, Henry, Ezra a i Jason se pokouší co to jde, ale nestačí to aby to tenhle film vytáhlo z průměrnosti. Obrovská škoda a neskutečně promarněná šance.