Anna (2019)

Luc Besson se znovu snaží o svůj oblíbený vzorec s hlavní hrdinkou ze které se stane zabjiák. Sasha Luss je určitě krásná ženská, ale nikdo při smyslech ji nemůže věřit házení 100kg chlapů přes půlku místnosti. Helen, Luke a Cillian jsou zde skvělí a táhnou ten film dopředu, ale i tak je to celé hloupé a pár dobrých akčních scén do nezachrání. Těžký průměr.

My (2019)

Jedním slovem zklamání. Get Out mám rád a když jsem slyšel že Jorden točí svůj další film byl jsem nadšením bez sebe. Sledujeme osud rodiny Wilsonových, kteří jedné noci před domem uvidí cizí lidi, když se přiblíží zjistí že to jsou jejich zlí dvojníci. Hrdinové jsou nesympačtí a vlastně jim ani moc nefandíte. Scény nejsou nějak brutální a ani zajímavé. Motivace záporáků nedává vůbec smysl a je k neuvěření že si jich nikdo nevšiml dříve. Zásadní zvrat na konci mě překvapil a líbil se mi, bohužel to stejně nepomůže odčinit špatný scénař a nudnost celého filmu.

Last Christmas (2019)

Emička nám začala trochu více pít a souložit s každým na koho narazí. Od tohoto filmu jsem neměl velká očekávání, byl jsem na něj dotažen svojí přítelkyní a musím přiznat že jsem se mýlil. Emilia Clarke pracuje ve skřítkovském obleku v obchodě s vánočními věcmi. Od začátku je na ní vidět že to moc nemiluje, přísnou majitelku hraje Michelle Yeoh, které tato role skvěle sedla. Vidíme jak Emilia využívá poslední službičku svých přátel, kteří ji nechávají u sebe přestat, ale vždy jim něco zničí nebo zabije aniž by chtěla. Postupem času se dozvídáme proč je takto "zdeptaná" životem a začínáme objevovat i její druhou stránku když se potká s Henry Goldingem. Dobrý vánoční film, který bych doporučil každému, je vtipný je dojemný a bude se líbit i chlapům.

Zaklínač (2019) (seriál)

Netflix se nám vytasil s jejich největším želízkem v ohni. Sledujeme příběh Geralta, Ciri a Yennefer v různých časových linkách, jejich útrapy a formování charakteru tak jak ho většina zná. Prvních několik dílů je těžké sledovat co se děje a hlavně KDY se to děje, líbí se mi když tam byly lehká pomrknutí v dialozích aby se člověk mohl zorientovat. Drželo mě to u televize, a po dlouhé době konečně seriál při kterém jsem nekontroloval mobil, protože jsem věděl že pokud něco minu, nic mi nebude dávat smysl. Henry Cavill jako Geralt je skvělý, je na něm vidět že si tuto roli užívá. Zbytek obsazení nedělá žádnou ostudu a popravdě i několikrát překračuje stín Henryho (hlavně Anya jako Yennefer a Joey jako Jaskier). Geraltova linka je plná příšer, zde je vidět že přece jen chyběl nějáký ten peníz, a soubojů. Souboje jsou jedna ze silných stránek seriálu a doufám že v další sérii jich bude ještě více. Linka Yennefer dostává nejvíce prostoru a zkoumáme zakoutí kouzelnické školy a intriky čarodějnické rady. Nejslabší článek je linka Ciri, odehrává se pouze v několika dnech a je vidět že charakter na tak malém prostoru nejde rozvinout. Z pozice čtenáře a fanouška her, je tato adaptace velmi obstojná, ale pořád k tomu něco malinko chybí.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Nikdy jsem nečekal že to řeknu, ale jsem opravdu rád že Disney trilogie skončila. J.J. se zde snažší napravit všechny linky, které byly změněny v Last Jedi, má na to ale málo času a je to neskutečně vidět. Hrdinům vždy přistane co potřebují přímo do klína a nové věci se učí během pár sekund. Hodně těchto nových schopností neguje velké události ze staré i prequel trilogie. Příběh je extrémně roztříštěný, skáčeme z jedné scény do druhé během pár vteřin aby se J.J. dokázal vtěsnat do 140 minut. Nakonec jsou zde scény , které žádný smysl nedávají a je vidět že hodně velká část materiálu zůstala ve střižně. Jak vizuální tak zvuková stránka jsou super, Adam Driver jako rozpolcený Kylo Ren je velmi uvěřitelný, za to Daisy Ridley mi nikdy do této trilogie neseděla a nesedí mi ani tady. Kathleen Kennedy by si měla uvědomit že tímto stylem na další SW už přijde minimum lidí, musí se něco změnit.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Staří známí hrdinové jsou zpět, stále zabijí zombíky, kteří upgradovali na vyšší level a dělí se do několika skupin. Vidíme rozkol u našich hrdinů kdy jedna slečna zmizela a zbytek se ji vydává hledat. Opravdu rád jsem opět viděl Woodyho, Jessieho a Emmu, ale bohužel u mě je toto pokračování horší než původní díl. Vtipy se opakují, ale jsou přitom jsou udělané hůř, nové postavy (Zoey Deutch a Rosario Dawson) jsou zahrané super a je vidět i super chemie mezi herci, bohužel jsou tam zbytečné. Jak to s nimi dopadne vidíme na míle daleko. Pokud vás bavila jednička, bude vás bavit i dvojka jen už to není takový nářez.