Arzenál - Nová věčnost (2016) (epizoda)

Tento díl cyklu mi přišel trochu jako shrnutí ostatních a recyklace zbytků, které se do předchozích dílů nevešly. Záběry z archivů byly fascinující a depresivní, tak i ve starém rozpadlém kině.

Arzenál - Příchozí z temnot (2016) (epizoda)

Možná nejlépe zpracovaný díl dokumentárního cyklu. Oceňuji ukázku digitalizace na konkrétním díle a navíc rozhovory na Okoři, kde se odehrával původní rekonstruovaný film.

Lhář (1981)

U tohoto filmu jsem konečně pochopila, že Aki a Mika jsou dva různí lidé (bratři) a filmují společně. Jelikož mají identický styl, tak jsem je považovala za jednu osobu. Jen jsem se divila, že v tomto filmu lidi spíš mluví a míň kouří. Hlavní hrdina mě sral od začátku do konce, bych mu jednu lískla :D

Klub rváčů (1999)

Ten pomalý rozjezd mě zprvu odradil a napoprvé jsem film nedokoukala. Toto téma mě moc nebere. Teď jsem se konečně podívala na film celý a musím uznat, že jsem kdysi udělala chybu. Ke konci se ukáže nový rozměr filmu a dodá mu dokonalou myšlenku.

Proces (1962)

Dokonalé ztvárnění Kafky a jeho absurdní předlohy. Sexy hlavní hrdina zahrál dokonale a bylo to vcelku napínavé, i když chápu, že surrealismus a absurdno není šálek čaje pro každého.

Smrtelný hřích (1945)

Dokonalý film, v psychózách hlavní hrdinky jsem se docela viděla :)

Dáma ze Šanghaje (1947)

Orson Walles je skvělý herec, i když není nějaký sebelepší fešák. Je vidět, že si psal role přímo na tělo, aby si zahrál a proslavil se.

Na šikmé ploše (1927)

Trochu naivní film se zdlouhavými a někdy i totálně zbytečnými scénami, které nesouvisely s dějem. Hitchcocka ani za nehet :D

Divoké historky (2014)

Super film k zamyšlení i pobavení. Postavy filmu zmýtané osudem kvůli jejich egu a nečekané zvraty. Doporučuji.