Darmošlapové (1953)

Trochu mi ti frajeři pripomínali moje kamarády - prostě bohémský život kde usazení a oženění je bráno jako handicap. Je to parádní ukázka znuděných mamánků, co odmítají pracovat a zadlužují se všude možně a myslí si bůhvíco!

Dravci a vrabci (1966)

No, fakt nevím, co to mělo za myšlenku a všechny ty symboly měly znamenat - Italové asi tuší, já ani za mák nee. Ale kupodivu o tom filmu hodně přemýšlím, nechápu proč a čím mě tak zasáhl. Možná je Pasolini fakt génius, který útžkovitými nesmyslnými záběry vnukne pocity a názory. Každopádně podobné "zazpívané" úvodní titulky jsem nikde neviděla a antolik mě dostaly, že jsem si je pouštěla snad 10X dokola ;-)

Rodina (1987)

Tyjo lidi, ty charaktery byly vykreslené, kostýmy a masky úžasné a příběhy jednotlivých postav parádní. Zajímavá ukázka jednoho života behěm 120ti minut, ale nějak jsem se u toho nudila...asi proto, že jsem měla guláš v tom, kdo kdo je a když jsem se konečně zorientovala, tak se děj posunul v čase a zase všichni vypadali jinak...

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Bylo to vtipné a zábavné, i se dobře vypořádali s tím, že zub času nám trochu nahlodal Harrisona, akce a drama nechybělo, ale i tak tomu něco chybělo.... Asi to nebylo úplně ono, jako předešlé díly, hlavně kýčovitá svatba na konci, když nejmladšímu Jonesovi přivlál kloubouk k nohám naznačujíc pokračování v díle 5, mě naprosto znechutila!Posuvné vchody spuštějící se zatlačením na kámen mi přišly vždycky zcestné, ale k tomuto filmu to jaksi patří. Nebýt kýčokonce, dostal by ode mě 4* :-( Hej, hlavně ať Spielberg netočí "ET se vrací!!!"

Kapka medu (1961)

Po shlédnutí jsem si říkala, proč lidi film hodnotí tak dobře, ale pak se mi rozležel v hlavě a nebylo to vůbec marné. Sice si musím domyslet, jak to asi dopadlo, ale rozhodně mi dlouho ležel film v hlavě...dokonce se mi zdálo o tom černochovi...

Dobrodruh (1967)

Romantický, místy tajemný nebo i napínavý film, který však mé srdce nijak nezasáhl, ale zase mě nenudil... Přirovnala bych ho k Angelikám. Natočený je pěkně, ale hloubky moc nepobral.

Ztracený poklad templářských rytířů (2006)

Jaké klišé - děti hledají (a najdou) ztracený poklad, pronásledují je lumpové a nakonec vše zachrání rytíři!!! Mylsím, že tento námět se dostane do top světového filmu!

Příběh Wendella Bakera (2005)

Mně se to líbilo - milá nenásilná komedie na sobotní dopoledne. Nějaká myšlenčička tam také byla a u filmu jsem se rozhodne nenudila.

Zpívání v dešti (1952)

Nenávidím muzikály, ale tento mě vážně dostal. Skvělý příběh, bezva choreografie a dnes už klasické písničky (vůbec jsem netušila, že se vzaly z tohoto filmu). Moc mě potěšilo, že děj se odehrává v době, kterou miluju ze všeho nejvíc - v době němého filmu a přechod na zvukový film je prostě super téma :)

Ztroskotaná láska (2005)

Nápad to není špatný - ale už v první minutě mi bylo jasné, jak to dopadne a ani sjem se moc nebavila (ale možná jednou úsměv uvízl). Byla bych dala i horší ohodnocení, ale ti poskoci Jasona, hlavně manažer se sluníčkem na hlavě, ti mě fakt dostali a kdyby ve filmu k NIM přidali lepší příběh, tak sice by to byl jiný film, ale o hodně lepší. Rozhodně ale střihy ve filmu typu srdíčko si mohli odpustit, to už snad ani nejhorší čestí amatéři nedělají! Taková prasárna!