Světla ramp (1952)

Chaplina jsem první chvíli vůbec nepoznala. Jedná se spíše o drama, než o komedii. Je to jakési filmové rozloučení s Chaplinovou kariérou. Jistě pochopíte, že nejraději mám scénu s piáem a houslemi, však ten pianista je Buster Keaton. Jediný film, kde si tihle dva králové grotesky setkali na jednom plátně :)

Světla velkoměsta (1931)

Tento film měl hlubokou myšlenku, i přesto jsem se smíchy za břicho popadala. Podle mého názoru jeden z nejlepších Chaplinů.

The Music Box (1932)

Jedna z mála jejich grotesek, které jsou vtipné a ne tak brutální. Jako využití zvukového filmu ideální :)

Milión (1931)

Muzikály moc nemusím a nezmění to ani fakt, že je to první muzikál vůbec. Důraz byl kladen spíše na zvukovou stránku a smysl a děj pak trochu unikal.

Frigo vítěz univerzity (1927)

Sice byl film předvídatelný, ale úžasné gagy a nečekaný konec, který je parodií snad na veškeré současné filmy o středních školách v USA, mě pobavily. Myslím že film je nadčasový, bohužel dnešní diváctvo je zhýralé filmy s podobnou tématikou.

Ztracený princ (2008) (TV film)

No ja nevím, lidi...bylo to děsně zdlouhavé a utahané a nic se tam prakticky nedělo, žádné poučení z toho neplynulo a jak to dopadne bylo jasné od začátku...Jenom výprava, kostýmy, občas kamera a tak dále se povedlo, bohužel to není všechno.

Zet a dvě nuly (1985)

Žádný jiný film není takový, tento mi vážně vyrazil dech svojí umělečností (každý obraz promyšlený a dokonale nasvětlený, myšlenka v symetrii), hudbou (dechberoucí, komickou a zároveň hororovou) a hlubokou myšlenkou, která se týká rozkladu živočichů a zoologie a zároveň symbolizuje celou myšlenku smyslu lidského života.

Příběh žraloka (2004)

Animace pěkná, jako pohádka pro děti se to povedlo, ale celkově film moc myšlenky nepředává.

Temný rytíř (2008) odpad!

Na filmu je vidět, že v něm zahučelo mnoho peněz - jedna akce střídá druhou a technické provedení je po americku dokonalé, ale ve skutečnosti film nemá žádnou myšlenku, uměleckou hodnotu a ani pointu. V pravidelných intervalech umírali lidé, vybuchovaly budovy a kutálely se vozy. Obdivuji vás, lidi, že se vám líbí něco tak nechutně drastického. Ztracené dvě a půl hodiny mého života mi už nic nenavrátí.