• Mysteriózní

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Moc pekny priklad toho, ze vyjimecna predloha muze byt zpracovana ve vyjimecny film. Pokud se sejde vyjimecny herec s vyjimecnym reziserem. Nastesti v tomto pripade presne toto klaplo. Nejedna se o prevratny film v zadnem ohledu, krom scenare. Hlavni zapletka je zaklad dobreho filmu a zde vymyslel osud, nikoliv pero scenaristy. A to je ohromne plus. Dalsi plus vidim v tom, ze se film nastesti obchazi bez hrdinneho patosu, cehoz jsem se moc moc bala. Celkove supr, jedna hvezda minus za Eckharta. U jeho postavy jsem jen cekala, kdy u soudu shodi Sullyho verzi. Byl zamer takto pusobit? Pokud se nekde doctu, ze jo, then well played a hvezdu pridam. Kdyby to nekoho zajimalo :)

Anthropoid (2016)

Slysela jsemhodne, na film se nechtela divat. Po rozhovoru mych kolegu v praci jsem se rozhodla, ze tedy tez chci prispet do nasi pristi debaty a film konecne shledla. Ano, udalost svetoveho vyznamu. Ano, fakta vicemene sedi. Ano, kulisy dokonale. Mozna zaverecna scena (ano by bylo, kdyby nebylo Ani). Ne slovum. Odpustila bych, ze historie naseho naroda je prozivana v anglictine, kdyby ta anglictina byla aspon dobra! Takto to vypada, ze se cizojazycni herci bez vedomosti toho, co zrovna povidaji, snazi verbalne provazet svoje herectvi a zalostne jim to nejde. Na pozadi dokonale cesko-nemecky psane vypravy tohle pusobi asi podobne plynule, jako by soudruh porucik Tronik vyucoval kadenci samopalu v CSI kdekoliv. Ne hercum hlavnich postav? Dornan hraje stejne dobre jako Statham (jo v tejto vete je sarkasmus - hledej Smudlo!) a Murphy si Prahu plete s Gothamem. Nakonec jedno "big fat" NE za zmrsenou sanci udelat minimalne z panu Kubise a Gabcika znama jmena i pro prumerne zaoceanske obyvatele sledujici dejiny predlozene az pod nos ve forme popularniho velkofilmu. Mr Grey je jim jiste znamejsi. A to je proste smutny pribeh. Debata s kolegy bude jiste zajimava. 3*

Assassin’s Creed (2016)

Poeticke. To je spravne slovo. Je pravda, ze o pribeh slo az na patem miste, nebot dulezitejsi byl orel, parkour, souboje a stiny v Animu. V tomto poradi. Komu to vadi a hleda pribeh se mysteriozni zapletkou, necht zajde na Holmese (mluvime o kinotvorbe). Za mne spokojenost, soustredit se na film, nechat se vtahnout do deje (3D byl nakonec dobry napad i kdyz jsem mela pochybnosti), uzit si prostredi a hudbu (famozni!) a odchazet s podobnym pocitem jako pri vypinani pc po dvouhodce stravene u hry. Filmove zpracovani hry mohlo dopadnout spatne a ze historie ma spoustu prikladu (nechci ukazovat prstem, ze persky princi). Tady zvladnuto se cti. Hvezda minus za absolutne zadne charakterove vykresleni postav. A za konec, proste toto nemam rada, veskrze osobni zalezitost :). Film si na nic nehraje, je co je, je to relax, a jako takovy bude moji volbou i v budoucnu.

Spectre (2015)

Tak ja nevim,porad se snazim Craigovu Bondovi davat sanci ale porad to proste nejde. Tenhle film je prima podivana. Kdyby to neneslo znacku Bond. Craig proste v porovnani s predchozimy Bondy prisel o pul mozku a nahradil ho svalem. Dve hvezdy za akci, jedna hvezda za postoj na vlakove zastavce v pousti. To byl idealni freez pro bigboard reklamu na parfem hugo boss.

Vlk z Wall Street (2013)

Dokonalý film, který si zaslouží daleko víc než jednu návštěvu kina. Už jen kvůli scéně, kdy se DiCaprio přesunuje ke svému autu :) Co dodat? Scorsese se vrací ke kořenům a DiCaprio neskutečně exceluje! Díky za záchranu filmového roku 2013 a konečně Oscara!!!!

Dexter (2006) (seriál)

Jediný seriál, který se po osmi letech stále drží svoji úroveň a vždycky mi spolehlivě rozbuší srdce. Neotřelý nápad, geniální dějové linie a serie za serii Dextera odhaluje vic a vic až jsme dospěli k absolutnímu konci. Osm sezon jsem s Dextrem strávila a bude mi chybět. Jen jsem bytostně zvědavá, jak si scénaristi poradí s posledním dílem. Neočekávám zklamání, i když trochu se bojím...