• Mysteriózní

Chicago Fire (2012) (seriál)

Ma to sympaticke postavy, ma to spad, ma to logiku, ma to invenci, ma to napeti, ma to patos... ma to zatim sest serii a ma to porad smysl. Mam to rada, je to dobra oddechovka pred usnutim, ktera zase neni az tak prvoplanova nebo nametove vycerpana (coz je vzdycky problem vsech ncis a ostatnich srand). Presah na CPD, Med, justice... ojedinele a nenasilne. Proste libi.

Sněhulák (2017)

Co to jako je toto? Film ma za predlohu velmi kvalitni knihu, ano, cetla jsem, ale kam se to vsechno ztratilo? Kam se podela atmosfera? Kam se podelo premysleni divaka? Nebo si snad scenar /rezie mysli,ze divak je uplny debil? No nic tady nefunguje nic, pribeh, motivace, atmosfera, snih, vedlejsi postavy a vsemu tomu vevodi Fassbender, ktereho tady spousta lidi obhajuje jak je to skvely herec... lidi ja nevim, kde na to chodite. V posledni dobe, kam se podivam, tam fassbender a nikdy se neodvratim spokojena. Vsak tohohle harryho mu nemohl uverit vubec nikdo a nerikejte mi, ze je to scenarem, vsak on si snad precte co ma hrat nez vezme nabidku ne? Nebo jsem najivni? Nebo na ukor fassbenderovske kvality ted nastupuje cas jeho kvantity? No boha. Timhle nasazenym meritkem poslali do kopru rovnou cely budouci potencial nesbo romanu s hh. Nebo to nekdo udela znovu a lepe. Prosim.

Smrt čeká všude (2008)

Prislo mi to pekne. Takove...takove proste pekne. Ja nevim, tohle asi nebude to idealni pridavne jmeno k "valecnemu" filmu, nicmene ja z toho jiny pocit nemam. Na Rennera se diva dobre, na vojaky obecne se diva dobre, napeti moc nikde nic, akce nejaka nekde, celkove...ehm...hmmm.. eeeeh...no jako asi jo. Do kina netreba a blueray nebo co ted frci za exkluzivni format taky ne. Ale jako jinak jo, pekne.

Wind River (2017)

Film, ktery zanecha stopu. Mrazivou stopu tvaru Jeremyho Rennera. Na film jsem sla do kina, nebot atmosfera je to, co tenhle film dela nezapomenutelnym. A ano, celou dobu jsem mela pocit, ze v tom kine je nejaka zima... Z jedne male situace se stane takovy film. No libilo se mi velmi. Akurat si myslim, ze poukazani na postaveni indianu nebylo tak hutne a nebylo ustrednim motivem, ktery se nachazel ponekud jinde. Ale to je kazdeho vnimani. Jdu jeste do kina, dokud to hraji, v telce to bude polovicni.

Deadpool (2016)

Je to komiks? No, je no. Je to stejne nenarocna zabava, jako jiny komiks? Je. Bere se to vazne? Ne. A proto to pusobi zcela jinak. Sila tohodle hrdiny je hlavne v tom, jak bezhlavy je. Blbe kecy, prisprostle chovani, zadny respekt k hrdinovskym tradicim. Jo, to se mi libi.

Hříšnice (2017) (seriál)

V dnesni dobe CSI Horni Polni je dost tezke nalezt zajimavy material k odvypraveni a tohle je prinejmensim napinave. Skoda jen, ze se venovali/nevenovali detektivovi na ukor manzela,tam si to zaslouzilo vice. Jinak za me dobry. A uveritelny. To some extend.

Malý Sheldon - Pilot (2017) (epizoda) odpad!

Prequel TBBT, ale to vsichni vime. Ze je Sheldon svuj taky vime. Ze byl svuj uz i jako dite je nam tez jasne. Takze co zbyva? No hromada volneho casu, ktery budto budem venovat tomuhle zbytecnemu serialu, ve kterem se temer nic nedeje a i to, co se deje, neni originalni ani vtipne, nebo budem hackovat. Rikam si, ze zlutomodra kombinace saly by mohla byt celkem fajn... Tak cau.

Mumie (2017)

Lidi zlati...proc. Proboha proc. Neco mezi beckovyma zombikama, Sherlockem Holmesem, walking dead, imhotepem a hodne zrvhlym pornem. Dej az bolestne klasicky, jeji velicenstvo mumie uveritelna asi jako tlusty zeleny Vilak po absinthu, jenna sympaticka jak triska v zadeli, tom uz davno za zenitem a i beautiful mind je tu i se svym serem uplne k hovnu. Jedna hvezda za kamosovy blbe kecy, ktere ani smrt nezastavi. Jinak opravdu nevim proc by se na to kdokoliv mel divat.

Dunkerk (2017)

Kinozazitek roku. Tohle jinak neslo. Vsem, co maji moznost navstiit imax a videt film v analogovem formatu, nevahejte. Odchazet budete vycerpani, radi za sucho, svoji teplou postel a fakt, ze tohle jste zazili jen virtualne. Naprosto brilantni rezie. Tri linie, hodina, den, tyden, propojeny stejnymi udalostmi...tenhle napad byl proste genialni, kyby se totiz film mel vypravet standardne, byla by to cistokrevna nuda. Vysledek puntickarske povahy pana Nolana je naprosto strhujici, navic v perfektni harmonii s hudbou, ktera tvori dobrych 70% zazitku z kina. Budme vdecni, ze se nekdo pustil do historickeho tematu a vypravel jej pomoci pocitu. Protoze, verte mi, zoufalstvi vsech tech vojaku se vam dostane az do morku kosti. A poklona Hardymu za hru ocima. Tik tik tik tik..... PS Harry Styles vazne ne. Ja vim, ze se chlapec snazi, nicmene mi spolupokazil zaver filmu. PS2 Americky hrdinsky patos mi spolupokazil zaver filmu. Celkem 96%.

Wrecked (2016) (seriál)

Eeeee....ne. E e. Ne e. Nenene. Prvotni napad dobry, coz vystaci tak na pet dilu, za coz bych dala 4*, pak uz to ale strme klesa po hlave do pr.... dolu. Ze setrvacnosti, nedostatku jine zabavy a zoufalstvi jsem dokoukla prvni serii. Ze druhe uz jen pet minut. Tak zoufala zase nejsem a radeji poste prejedu prvni serii TBBT. Diky, sbohem.