• Mysteriózní

La cara oculta (2011)

Film rozhodne a jednoznacne patri je o mnoho lepsi nez prumerne napsany/zpracovany/natoceny/zahrany snimek. Je plny temne atmosfery a v podstate se zde zhmotnily moje vlastni vysoke tlaky zpusobene hledanim klicu ve sve vlastni kabelce...psychologicky neuveritelne, kdyz si sebe na chvilinku predstavite v roli Belen...jak se teda do te situace dostanete je uz mene predmetem chvaly (jako, co cekala ze se bude dit?), nicmene na kvalite filmu neubira. Snad jen to, ze si vsichni pritomni slusne otevreli dvere k druhemu dilu. A divak chce videt, jak tohle pokracuje, a soucasne druhy dil nechce, protoze statistiky o kvalitach druhych dilu jsou proste neuprosne...zkratka druhy dil? Jak rikaji nemci, JA-IN. Pet hvezd za logicky zduvodneny zvyseny tlak krve, protoze tyhle dva aspekty najit u jednoho filmu soucasne dnes neni vubec jednoduche.

Contratiempo (2016)

Moc dobra ilustrace toho, ze zivot naruby muze vzniknout opravdovou malickosti nasledovanou serii nerozvaznych rozhodnuti. A ze podcenovat kohokoliv se nevyplaci. A ze mince ma vzdy dve strany. A ze nikdo nemusi byt tim za koho se vydava. Svizne, napinave, zajimave, neotrele, proste dobre. Dost dobre. Nikoliv vsak lepsi nez El cuerpo.

Tělo (2012)

Tento film stoji za videni. Zcela jiste. Ale musite se na nej soustredit, cili na zehleni a stirani prachu si pustte Pratele. Tohle budete sledovat se zatajenym dechem, bez pauzy na curani, bez odchodu pro kolu a sebere si to vasi stoprocentni pozornost az do uplneho konce. Pak jeste chvili. Dlouho jsem u filmu nezazila tu chvili po. Znate to, uz jdou titulky ale vy jeste sedite a zpracovavate dozvuky toho, co jste prave videli. Fakt moc dobra detektivka. Dalsi na rade je Contratiempo. Ocekavani vysoka.

Spravedlnost (2017) (seriál)

Na ceske pomery dobre. zadna umele natazena slatanina kdysi puvodne dobreho napadu. Jen.. nevim no, trochu prekombinovany pribeh. Zapletka policajt-zena-dcera-policajt-zena by byla uplne postacujici. Zaver Ostrava-Vitkovice vylozene k prdu. Na ceske pomery dobre.

Zahradnictví: Rodinný přítel (2017)

Bohuzel. Velky tesing zakonceny smutnym potvrzenim faktu, ze cim vetsi reklama, tim horsi film. Ja vlastne ani nevim proc, vzdyt predpoklady to melo...scenar,rezie,herci...Pripomina mi to americke hokejisty na ms ... indivindi nabite jmeny ale dohromady velky pruser...pribeh jde od nikud nikam,nevime proc se co deje,dejovy zvrat nefunguje, stejne vsichni vi ze presne tak to prijde,protoze Pelisky, ze... Neni napeti, je nekolik scen, kdy vylozene sedim a rikam si "proc? A rovnou si odpovidam protoze bagr.." protoze lepsi zduvodneni jednoduse neexistuje. Hvezda za kostymy,druha za kulisy. Tak spatne to bylo, ze jsem ve tretine usinala a v polovine mela nakrocene z kina do hospody a neodesla jen proto, ze jsem sedela veprostred rady a nechtelo se mi zvedat tri lidi vlevo nebo dva vpravo. Celkove se bojim, ze na dalsi dily trilogie nenam nervy. Mozna jeste nejake nervicky vyskrabu v pripade, ze budou listky zdarma, ale to si sednu na kraj a udelam rezervaci v hospode.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Nerozumim jedne veci. Proc jako tento serial ma tak vysoke hodnoceni? Je to detinske, ploche, chvilema vylozene stupidni. Holka se nechova racionalne, stredoskolaci se chovaji jak dospeli, "keep secrets and i had to honour that..? What the f? Proste neberu. Tema je vazne, a byt z toho film, bez zbytecnych prutahu, bylo by na svete lip. Nebo ne. Vlastne podle me je svet uplne stejny s timto serialem i bez nej. Jo a taky doufam, ze si tady z hlavni "hrdinky" nikdo nevezme priklad, chova se totiz jako totalni krava.

Medicejové (2016) (seriál)

Povedome ulice, na zdech nedostavene katedraly znamy kazdy jeden kamen, strechy povedome do posledni jedne, perspektivni pohledy tak duverne pripominajici domov.... Ezio Auditore da Firenze... se tu tedy bohuzel neobjevi, ale atmosferou se serial ruku v ruce nese s assassinskou dvojkou. Chytry, dojemny, intrikarsky, herecky zvladnuty, dejove logicky, hudbou a prostredim podmanivy osmidilny vylet do sveta anglicky mluvicich italu (od Anthropoidu s tim mam proste problem). Kdyby to tak chtelo pokracovat..Rainman uz tu byl (a byl dokonaly), tak mozna prijde i Ezio... :)

Atlasova vzpoura: 1. část (2011)

Asi dobry namet. Futuristicky a velmi akuratni. Ale to provedeni... Ach jo. Vylozene tam byl moment za pet hvezd, no nasledovany momentem, kdy absolutne ihned vite kdo se s kym vyspi, kdy, kde se vezmou prachy. A pak dalsi scena z kategorie odpad. A dalsi. No ne, Proste nezvladnute. Kamera, rezie, scenar, hudba, herci, osvetlovaci, zvukari, vsadim se, ze i catering stal za prd. Treba tohle nekdy nekdo natoci lip. A protoze nervy mam jen jedny, druhy dil odmitam absolvovat. Radeji ty hodiny utopim v knizni predloze.

Dívka ve vlaku (2016)

Tak nevim, cekala jsem vice. Jediny zajimavy aspekt je vlastne i jediny zvrat a jedine cosi co se v tim filmu odehraje. Jinak nic, nuda, koukani z okna vlaku do nikam, tudum tudum tudum....konec filmu. Emily to sama cele nezachrani. Fakt ne. Ne.

Ordinary World (2016)

Pokud mate radi Gobbliny, tak tady jeden vylozene rozkosny je. ma dve deti, prodava v zelezarstvi, ve svoji okouzlujici roztrzitosti stale zapomina a utika k minulosti ... A ted vazneji. Perry Miller kouzelne prichazi na to, ze stare casy se uz nikdy nevrati. Film plyne poklidne, lehce smutne, tak nejak nijak.... Nicmene.... "Where can i find the city of shining lights, in an ordinary world..." What an awesome yet pathetic moment. I dont know, man, ale tento opravdu vysoce pateteticky film me nostalgicky bavil. I kdyz se porad nemohu rozhodnout, jestli BJ umi hrat nebo ne. Hm. No zkratka si rekneme, ze tuhle polohu mu verime.