Sedm statečných (2016)

fuqua se snaží a je vidět, jak MOC chtěl natočit drsnou chlapskou střílečku, ale westernový žánr mu sedí asi tak, jako ten historický (král artuš) a je to škoda, protože pizzolatto napsal poměrně chytlavé dialogy životným a zajímavým charakterům, kde jakýkoliv origin kohokoliv z nich (minimálně hawkea a washingtona) bych si dal spíš, než předvídatelnou a dost natahovanou týmovku a škoda je to i vůči hornerovu poslednímu soundtracku, který má nejedno zajímavé téma a ve správných momentech dokáže parádně vystupňovat napětí ..těch sedm statečných nakonec není tak hrozných jak by se mohlo na první pohled zdát, ale na to aby byli fakt magnificent, by jim nepomohlo, ani kdyby jich bylo osm

Buchty a klobásy (2016)

Těm přehnaně velkým očekáváním snad ani nešlo dostát, taky to není nejlepší Rogan & Goldberg (a Hill a Franco) spolupráce, má to hluchá místa -hlavně ta prostřední, putovací část- a vůbec, parádní fóry střídají ty infantilnější (!) zároveň není tak těžké, těmto sympatico potravinám fandit, ať už mají jejich motivace a tužby měřítko skromné (sex s jinou potravinou) nebo obří (sex se všema potravinama) a nesporným plusem je, že většinu z nich nejím ..takže to není osobní

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Přesná, soustředěná filmařina, pragmaticky (nikoliv bez emocí) přímá, bez zbytečných odboček vyprávěná, chlapácká story (!) což u eastwooda nijak nepřekvapuje ..že se jedná o jeden z jeho nejlepších snímků, už bezesporu jo

Neon Demon (2016)

´He calls me the bionic woman´ ´Is that a compliment?´ aseptická vize krásy, v líbivě hypnotickém porno/horor balení (!) kýč -u refna výlučně jako kompliment-

Správní chlapi (2016)

Blackův rukopis a propriety zachovány (Vánoce nesmí chybět) spolu s Valléeho ´demolition´ nejpunkovější letošní zážitek (!) nekorektní, nahláškovaný, s perfektní Crowe & Gosling buddy chemií, 70´ štýlem a vůbec ..má to neskutečný drive a i když není dokonalý a ani náhodou režisérův nejlepší film, v současné šedi září tak jasně, až oslepuje ..klidně bych si dal pokračování (nebo seriál).

Cell (2016)

film, co jsem absolvoval na etapy -ani těch 98minut se nedalo najednou- mučivý zážitek jak formální (odporná televizní kamera) tak obsahový, co chvíli chrlící perly typu: postava A ´co je zas tohle?´ postava B ´cítim to taky´ postava C ´je to jako zuřivost´ (!) ..nutno zmínit, že jedna z těch postav je Sam L. Jackson (nevtipný) a druhá Cusack (jak po lobotomii, což je vtipné jen na konci) ..v pravdě masochistická zkušenost a fakt, že jsem ji dokoukal do konce naznačuje, že podobné tendence čas od času mám .. patrně (5%)

Aquarius - Revolution 1 (2016) (epizoda)

..interesantní pohled na proměnu lidí v ´práci v utajení´ (!) těžko předpovídat kam se dej bude dál ubírat, ale pevně věřím -zvlášť kvůli závěru dílu- že to mají tvůrci dobře promyšlené

Aquarius - Why Don't We Do It in the Road (2016) (epizoda)

tři díly na jeden zátah a ..potřebuji další (dávku) :D ..z těch nových motivů (a že jich je) mě hodně zajímá, jak to bude z schafeho manželkou -a její ´kariérou´- u černých pantherů (!) interesantní linka, jsem napnutý co bude dál

Aquarius - Helter Skelter (2016) (epizoda)

neskutečně chytlavý rozjezd, co mě poměrně hladce dostal tam, kde jsme před rokem skončili ..že jsme se tak brzo dočkali vraždy sharon tate, beru pragmaticky, těžko předpokládat, že bude třetí řada (za menší zázrak považuji, že vůbec je ta druhá)