Triple 9 (2016)

špatná a dobrá zpráva; nejdřív ta špatná: o level níž, než jakýkoliv předešlý hillcoat, možná o levely dva, hold, fan je zvyklý na absolutní hodnocení (!) tady, prokousat se, v pravdě, hlemýždím tempem první půlhodinky je úmorné, do toho není komu fandit, záporáci -včetně poldů a FBI- záporný a poldové -včetně woody harrelsona- žijící v špíně a zhulený ..ok, chce to vůli, ale -poučen s předchozích zážitků- vím, že rejža má svou vizi, přehled a ŠTÝLO a to mě pořád nutí mu fandit ..i když jsem čekal víc (70%)

Captain America: Občanská válka (2016)

Překvapivě poměrně svižné a zábavné, ano, akce je pořád generická, ale aspoň ne tak ubíjející jako v posledních pěti marvelovkách, nové postavy zaujmou natolik, že jsem -konečně- neupadal do narkoleptického stavu (!) russoovci nezapomínají na kořeny - pidi cameo jima rashe (děkan pelton z community) na ´válku´ pochopitelně nedojde (fakt nevím jak by teta natasha vysvětlovala clintovým dětem, že jim zabila tatínka) už z trailerů bylo jasné, že to bude jen pošťuchovaná, ale nijak neurážející a v tempu ..nejlepší disney comicsárna od třetího iron mana (70%)

Ulice Cloverfield 10 (2016)

takových 70minut dusná intimní konverzačka tří lidí s -hned v úvodu- jasně vytyčenýma charakterama a motivacema, kde fascinuje každý jeden krok, kde máme komu fandit a o koho se strachovat, 10 minut klaustrofobní survival, přiznaně brakově béčkový (asi jako závěr hollow mana) a zbytek stopáže (jako bonus) žánr, který coby překvápko radši neprozradím -i když nijak překvapivý, proto ne plná palba- prostě stará dobrá abramsovina, pro změnu v nehvězdném měřítku (90%)

The Gamechangers (2015) (TV film)

.. že si radcliffe výbírá zajímavé role není sporu (!) i když jsem si od právnického battleu GTA crew vs pámbíčkáři sliboval údernější záležitost -na tv projekt byla taky poměrně krotká v tom jak jde na dřeň- jsem více méně spokojen

Turbo Kid (2015)

nostalgické (retro) post-apo, v rozpustilé BMX taškařici, zkrápěné hektolitry krve a mozkomíšního moku (!) explozivní funny gorefest a romantika navrch s robůtkem roztomilejším než BB-8 (90%)

Deadpool (2016)

nepřekvapivě mě ta urputná snaha o fórkaření zcela minula (!) na druhou stranu, když to srovnám s BvS, nebo Avengerama ..neusnul jsem (50%)

Horace and Pete (2016) (seriál)

Promyšleně vybroušené dialogy (!) ideální, když se jeden -nad ránem- vrací z putiky, ještě má chuť na schlaftrunk a v piktokrychli nedávají nic kloudnýho (!) mix cheers (pro vožralejší) a clerks (pro odrostlejší) politicky nekorektní, skrz na skrz autorský luis c.k. humor, s brilantním castingem ..nakažlivě návykový !

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

(snyderovo) rozpadající se comicsové tyjátro, režijně a dramaturgicky naprosto nezvládnuté, kde to nefunguje od matně nevýrazného ost po hloupý a nelogický scénář (!) o velký popcornový spektákl jde jen v pár scénách, které aspoň trochu dávají tušit o co tvůrcům šlo, ale víc osudovosti a emocí mají i animované postavičky v sólovkách stejného studia ..a to je pro takhle ambiciózní projekt zatraceně smutná vizitka (40%)

Zoolander No. 2 (2016)

..nic nechybí a něčeho je víc, něco se recykluje a spíš odkazuje a cituje, než že by parta -čtyř !!!- scénáristů dodala nějakou invenci ..a i když je jisté, že zábava exponenciálně roste spotřebou psychotropních látek (nebo aspoň alkoholů) a já byl střízlivý, bavil jsem se slušně (!) takže: rozporuplných 70 nebo brutálně silných 60 (?!) RELAX a spokojených 80% (?) questions questions

Vinyl - Pilot (2016) (epizoda)

na vinyl se musí brát stejná kritéria jak na vlka z wall street, takže nahlížet JEN optikou filmů -potažmo seriálů- z produkce scorseseho (!) jiné měřítko tento počin nemá ..sex, drugs, rock'n'roll v dokonalé groovy formě.. tak zábavné jak sedět s přáteli v putice a plkat o muzice (120%)