Mustang (2015)

působivě vyzrálý režijní debut, prostý jakéhokoliv citového vydírání, emancipovaný, s nádhernou hudbou a přesným castingem ..na oscarech mu budu fandit .. (90%)

Steve Jobs (2015)

Navýsost Sorkinův film (u social network -kde se pocity taky 2x neplýtvá- na mě vůbec emočně nepůsobil). Snad je to omezeným prostorem, střihem, nebo jen silnou father & daughter linkou (ano, v závěru dosti melodramatickou) tady jede všechno na 100% ..a i když jsem o fungování jobsova osobního i pracovního života mnoho nevěděl -a po shlédnutí boyleova snímku ani nemám potřebu si něco doplňovat- intenzivnější drámo, bylo loni jen těžko ke shlédnutí

Tah pěšcem (2014)

Vděčné téma studené války v krátkém sledu po druhé a stejně jako u spielberga formálně bravurní, tím víc, že to zwick (mistr rozmáchlých epických snímků) dokáže tak dramaticky rozehrát i kolem šachového stolku (!) jen zamrzí, že stejný prostor jako fischerovi, nebyl věnován i spasskému ..to by byla teprve partie !

Svět na houpačce (2014)

vzhledem k tématu -kde se, přiznám, mohlo jít i víc na dřeň- sympatický autorský snímek (!) spíš smutný než vyloženě depresivní, v závěru příjemně dojemný

Spotlight (2015)

Mám pro novinařinu na plátně a napínavá procedurální -investigativní- dramata z toho vyplývající slabost (!) tady zkondenzovaná do kompaktního, soudržného celku kde jednotlivec nemá místo a kde se hraje za tým ..můj osobní kandidát na oscara (100%)

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

žel mnohem méně art, než jsem očekával a víc žánrovka -na silu- okořeněná rádoby ´uměleckýma´ vizema (!) často manýra, víc lubezkého než iňarrituův film, na pohled dokonalý, co už nikdy nechci vidět (!) 90%

Osm hrozných (2015)

Fanatickým fanouškem Tarantina nikdy nebudu, ale kill bill se mi líbill a reservoir dogs ještě víc -ono vážně stačilo obsadit k rothovi a madsenovi buscemiho a podoba by nebyla jenom náhodná- Vůbec mu takhle sevřená, komornější poloha svědčí mnohem víc než ty rozmáchlé kusy typu panchartů nebo djanga (nebo jackie brown) jinak nahláškované tak akurát, velké plátno fakt dává vyniknout prostorovosti 70mm formátu (i když by to chtělo spíš IMAX) předimenzované splatter násilí správně krvavé (inu, nicotero) prostě, nejzábavnější tarantino od ..Gaunerů (!) 100%

Miliardy (2016) (seriál)

pilot nad očekávání, i když v případě Showtime, která má laťku tradičně vysoko, bych zas tak překvapený být nemusel (!) takže ještě jednou: pilot rozhodně splnil všechna očekávání ..těším se, co bude dál :)

Macbeth (2015)

syrové, poměrně naturalistické pojetí, obsahově mnou neskutečně rezonovala všechna ta teatrálnost -a to nejsem kdovíjaký ctitel alžbětinského divadla- snad i proto, že ani na moment nesklouzla k přehrávání, audio-vizuál hodně táhne ..posledních 20minut vyloženě dechberoucí (90%)

99 domovů (2014)

Atmosférou ne nepodobné nightcrawlerovi, žel bez klimaxu co by z toho všeho -shlédnutého- udělal něco víc, než jen předvídatelné drama o vykoupení (!) škoda, casting je přesný a námět aktuálně mrazivý ..70%