SuperStar 2015 (2015) (pořad)

Hezké studio, soutěž ale nuda.

Živí mrtví: Počátek konce (2015) (seriál)

Po pilotním díle dávám čtyři hvězdy. Stejně jako TWD mě závěr epizody neskutečně nalákal se dívat dál, ale narozdíl od posledních sérií TWD se díl tak netáhnul. Postavy určitě zajímavé a prostředí města je taky fajn změna. Přesto, že se seriál dabuje díl po díle, je dabing velmi slušný (což není pro AMC zvykem). UPDATE: Prvotní nadšení pomalu upadá, protože se v seriálu NIC NEDĚJE. Je to celý táhlý jako celá druhá série TWD. Snižuji proto na 3 hvězdy a doufám v obrat ke konci série.

Podvodníci (2015) (pořad)

Proč?! Poslední dobou se z Barrandova stává opravdu odpadní televize s pochybnými formáty. Tento "seriál" bych přirovnal svou kvalitou například ke Křižovatkám života z TV Prima. Minimálně herecké výkony, jestli se tomu tak dá říkat, jsou na stejné úrovni. Dal bych odpad, ale u scény z prvního dílu, kde masér přemlouvá zákaznici k "tak trochu jiné masáži", jsem se opravdu pobavil - proto *.

Seznam se bezpečně 3 (2015)

Asi nejvážnější ze tří dílů Seznam se bezpečně. Výpověď jednoho z odsouzených je velmi otevřená - mrazí z ní. Doporučuji ke zhlédnutí hlavně mladší generaci. ****

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Klasická retrokomedie říznutá kriminálkou. Ale - opět funkční. "Superman" Henry Cavill a ruďák Armie Hammer se skvěle doplňují a nezapomnělo se ani na krásku (jak už to v těchto filmech bývá) - Alicia Vikander. Od celkem nudného začátku se z filmu postupně stává spíše komedie, což ale není na škodu. Občasné vtípky a narážky filmu jen pomáhají. Závěr filmu s Hugh Grantem a jeho suchým britským humorem to jen doplňuje. Kamera opět skvělá, střih rychlý, ale v akci se orientujete. Co ale opravdu chválím, je soundtrack. Viděno na projekci TV NOVA v Cinestaru. ****

Klub poslední naděje (2013)

Dojemný příběh o tom, jak je někdy boj s vládními úřady nekonečný a stojí vás život. Osobně je pro mě toto životní role Matthew McConaugheyho nebo alespoň bude vždy patřit mezi jeho největší role. To samé platí od nerozeznatelného Jareda Leto. Oba pánové zde předvedli excelentní výkon, role jsem jim věřil a film mě díky nim vtáhl do děje. Technicky je film pěkně zpracován, možná mi jen někdy už vadila rozklepaná kamera. Ale jelikož je film natáčený na ruční kamery, tak to prominu. Určitě ale dávám *****. Viděl jsem na HBO s českým dabingem - který je také povedený.

Hodinový manžel (2015) (pořad)

Zajímavý nápad na pořad typu "How to...". Čekal bych to spíše od Streamu, ale nový web Playtvák je předběhl. Jirka je přesvědčivý a je to asi jediný pořad z nabídky Playtváka, který pravidelně sleduji. ****

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Další výprava a úkol pro „Nové nepostradatelné" a starou partu. Ano – příběh se dost motá okolo nových posil týmu Expendables a je to škoda. Nikoho z nových lidí jsem nepoznal a nevím, proč bych měl vědět, že jsou to dobří akční herci – tak jako staří dobří Nepostradatelní. Tak jako v předchozích dílech jsou zde nějaká menší camea. A stejně jako u předchozích dílů by se bez nich příběh klidně obešel. Je to spíš tak pro pobavení. Antonio Banderas a Wesley Snipes jsou naopak skvělí. Skvělou narážkou je osvobození Snipese z vězení za daňové úniky, za které seděl i v reálném životě. Bohužel na filmu je vidět zbytečná cenzura bitek a soubojů (viděl jsem verzi z kina) a také méně vulgarit. Kdyby to takto bylo od začátku série, tak nic neřeknu, ale oproti sprosté dvojce to působí divně.

The Inbetweeners 2 (2014)

Konečně! Pussay patrol je zpět. Miluju seriál i první film a bál jsem se dvojky. Nemusel jsem. Našláplejší a akčnější pokračování mi udělalo radost. Podařilo se zachovat všechny postavy a všechny jsou stále „úplně blbé". Je zde víc gagů a hlášek jak v jedničce, kterou jsem tedy viděl dabovanou, takže nevím, jestli se hlášky neztratily v překladu. Teď už jen doufat, že bude třetí film anebo další série seriálu.

Dělníci smrti (2015) (pořad)

Velmi zajímavý projekt Jakuba Klingohra. Nenásilně a postupně dostáváme informace o lidech a místech spojených s naší smrtí. Smrt se týká nás všech, a proto je zajímavé vědět, co všechno se s naším tělem stane. Klingohorova zkušenost z televizní žurnalistiky je zde patrná a ví na co „dělníků smrti" ptát. Vizuální a technická stránka pořadu také perfektní.