Tisíc a jedna noc (2006) (seriál)

Predstavte si, že by sa na Slovensku rozhodli natočiť obdobný seriál a tak ako sa k Turecku viažu rozprávky tisíc a jednej noci, tak by sa náš seriál volal "Kde bolo tam bolo" alebo prípadne "Za siedmimi horami a za siedmimi dolinami" a hlavná protagonistka sa by sa volala Karkulka, Snehulienka či Palculienka a podobne. Neviem si ani len predstaviť ako by to znelo keby ju tak oslovovali v seriály. Celé je to jeden blud, už len to nám chýbalo aby aj Turci začali točiť telenovely. A potom to človek musí znášať doma bože. Jednu hviezdičku dávam za námahu všetkých tých ľudí, ktorí sa podieľali na výrobe seriálu a za radosť, ktorú hlavní protagonisti vycarovali na tvárach ucinkujucich Modreho z neba. Ludia asi potrebuju vidiet lásku a zivot aj v takejto seriálovej podobe hlavne ze oscarovky chodia po polnoci.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Naštastie som fanúšik a nie platený recenzet, takze si mozem odpustit vsetky aj ked pravdive negatíva. Posledny týžden pre predpremierou som venoval 6 častiam HP, takze som maximálne ovpylvnený celou seriou a na 7čku som sa nevedel dočkat. Je mi jasne, ze tvorcovia filmu tie dve časti dlhovali fanusikom kniznej predlohy ktorý sa na mnozstvo nespomentuych veci stazovali uz v predchádzajucich dieloch. Tento film mi pripada ako úvod do poslednej časti, ktorá este len príde v july. Pomaly nás pripravuju na to ze sa blízi koniec a takýmto sposobom si pripravili podu na velke finale. Nieco ako ticho pred burkou, no aj v tomto diely je o akciu postarane viac nez dost.Mozno z toho mohol byt nejaky hodinovy snímok pribaleny k bonusom dvdčka posledneho dielu, ale ked sa z toho da urobit celovecerak a zarobit na tom kopec prachov tak preco nie. Vieme ako to predsa chodí. Mne osobne to vyhovuje pretoze sa mozem tesit este na jeden film o Harrym Potterovi a to obdobie pred velkými premierami mam najradsej. Khinu som necital no film hodnotim kladne. Bol som proste spokojny a to nie len preto,o ze sa v kine rozdavali plagaty a pukance :).

Showgirls (1995)

Tak toto bol jeden z filmov, na ktoré som sa na základnej škole tešil najviac. Predsa len internet bol na svk ešte v tedy v plienkach a prístup k mládeži neprístupným filmom bol pre zš žiaka minimálny. Bola to proste alternativa a hlavnu herecku som poznal uz zo seriálu Konecne zvoni, takze na jej nahe prednsoti som sa nemohol dockat :)).

Příběhy ze starých časů (2010)

Nebudem to hodnotit, pretoze som to nevidel, staila mi ale recenzia z moviezone.cz. Ta ma dostala. Taku som asi este necital :D

Smrt čeká všude (2008)

Neviem, prečo, možno v tom bude nejaká loby alebo čo alebo som možno nepostrehol veľkosť tohoto príbehu. Tento film je určite z kategórie dobrých, ale že by som citoval nejaké hlášky z tohoto filmu alebo v budúcnosti niečo prirovnával k Hurt locker tak to určite nie. Myslím to tak, že netvorí žiadnu ikonu svojho žánru a to by film so 6 oscarmi aspon trochu mal. A toto je presne ten prípad. Po 6 oscarovej nádielke je to pre mňa rozčarovanie aké nerád zažívam. Ale ako som už raz povedal je to dobrý film a dobrých filmov s vojnového prostredia je málo, takže minimálne pre priaznivcov povinnosť.

Donnie Darko (2001)

Sú dve hodiny ráno a dopozeral som tetno film. Skutočne nwm prečo som ho nevidel už skor, kedze je to 9 rokov po premiere, no neviem ci by som bol na tom lepise keby som si ho pozrel ako 14rocny. S týmto filmom som celkom stíhal az, kým neprisiel koniec. netusím či existuje nejaky exaktný záver, či je to tak brilantne alebo v skutku šikovne zamaskovana akási režisérova neschopnosť vysvetliť na záver čoho sme boli vlastne svedkami. Trochu mi to pripomína film knowing, ibaze s tým rozdielom, že tam bol koniec az prílis primitívny ako by sa im nechcelo rozmýslat nad koncom, kdezto tu je to opacne ale podstata je rovnaka. Nemusi to tak byt, len mi to tak prislo na um. Velmi sa mi tu vsak pacil výkon Drew Berrymore a definitivne som sa utvrdil, ze jedna kamoska jej akoby z oka vypadla :). Kazdopádne vhodný film na to ak si chcete rozsírit svoje kinematografické obzory.

Herkules (1998) (seriál)

Film si uz nepamatam, ale nemozem uverit kolko známych ludi sa na nom podielalo. To bude asi rekord. Ved clovek pozna aspon tretinu z tej kopy mien. To ktorý iný animák mal tolko hviezd na konte. Asi ziaden. A pritom 54 per. NO viem ze to nezavisi na tom ale aj tak :)

Hannah Montana (2009)

Na to že je to tak o ničom film, je tu dosť komentárov nemyslíte ?

Terminator Salvation (2009)

Hry s časom je treba brať vážne, tvorcovia by si mali uvedomiť, že si nemôžu robiť čo chú, len aby sa im otvárali nové alternatívne príbehy v dalších pokračovaniach. Mierne sklamanie ale dúfam, že v dalsom snímku bude Arnie viac in. Hoci to bolo nad schopnosti McGho dal by som T4 tých 70 percent za slusnu akciu ale seria T si zasluzi proste viac.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Bál som sa, že tento film bude vykrádačka X-menov, no zvládli to celkom dobre. Podobnosti sa tvorcovia nemozu vyhnut, napokon tieto fimy vychádzaju z toho isteho pramena. Tento je vsak iny tym, ze sa viaze na jednu postavu a ukazuje nam co vsetko a o co viac musi prezit kazdy z mutantov kvoli svojej jedinecnosti. V X-menoch sme sa na nich divali ako na celok v tomto filme sa dozvieme nieco blizsie o jedincoch. Musim vyzdvihnut emotívny koniec. Laska medzi hlavnými protagonistami je na inej urovni ako to bolo v predoslych dieloch. Je romantickejsia a realnejsia, aj preto vam osud hrdinov na konci nebude lahostajny. Samozrejme ked si odmyslíme existenicu mutantov ( co v tomto filme ide len tazko ), divim sa technickemu pokroku v oblasti genetiky , ktory urobil Striker a uz pred desatrociami dokazal to co este teraz nie je mozne :). V hviezdickovom hodnoteni film nema asi na viac nez tri, lebo by to znamenalo, ze ma len krok k dokonalosti,ale pre fanusikov serie je to povinnost, ktora nesklame a pobavia sa aj nezainteresovaní diváci. Dúfam v pokračovania, nech sa odohrávaju v akejkolvek casovej rovine. Uvítal by som tesne pred X-men seriou :)