Chaplin manželkou (1914)

Ne, krom jednoho filmečku si mě zatím Charlie Chaplin nezískal. Opět převážně nudná, jen místy vtipná komedie s ubohým zakončením.

Chaplin kapesním zlodějem (1914)

Zatím nejlepší Chaplin, kterého jsem viděl. Vtipné situace, výborná závěrečná bitka a rychlý spád dělají z Chaplina kapesním zlodějem perfektní jednohubku.

Chaplin miláčkem domácí paní (1914)

Tenisová scéna je sice skvělá, ale ani tímto filmečkem si mě Charlie Chaplin nezískal. Situace opět postrádají tolik potřebný vtip, že na tři hvězdičky jít nemůžu.

Chaplin obětí nešťastné lásky (1914)

Zde Chaplin předvádí pouze povedené grimasy, jinak celkově skeč zavání průměrností. Nápad nic moc, vtipné to také moc není, a tak zůstávají pouze grimasy.

The 80th Annual Academy Awards (2008) (pořad)

Až na Jona Stewarta, děkovnou řeč Markéty Irglové a retrospektivu "Jak vlastně hlasování probíhá" letošní ročník nenabídl vůbec nic. Stávka se projevila více než měla (Pocta filmovým dalekohledům, Pocta probuzením z noční můry, Pocta...). Alespoň že akademici nadělovali téměř všude spravedlivě (Bourne, Ratatouille, Falling Slowly), nebyla ani nouze o překvapení (Tilda Swinton), ale přece jen Akademie dostála své pověsti a předvedla neuvěřitelný kiks (Golden Compass). Když vezmu v potaz pár předchozích ročníků, ten letošní se umístil někde v průměru.

The Anger Eater (2005)

Tohle má být komedie? A kde je potom ten vtip? Tohle nelze brát ani jako krátkometrážní film. Tohle je prachsprostý pokus vyzkoušet, co vlastně ta nová autorova kamera umí. Pointa je sice hezká, ale jen na ni spoléhat nelze, obzvláště když vše ostatní bije do očí svou fádností a lhostejností. Hlavní představitelka přehrává snad i když není zrovna v záběru a její protějšek nehraje pro změnu vůbec. Tohle se opravdu nepovedlo.

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

Samozřejmě Terminator: Sarah Connor Chronicles svým celovečerním bratříčkům nemůže konkurovat, avšak jen proto jej zavrhovat nehodlám. První série se pomalu a upřímně řečeno špatně rozjížděla (do 4. epizody), poté by se již dalo říci, že má seriál co nabídnout. Rádoby hlavní postava (Sarah Connor) je však snad jeho nejslabším článkem, což však napravují představitelé ostatních rolí (zejména Summer Glau je prostě k nakousnutí), v momentě kdy se na scéně objeví Derek Reese v podání bývalé hvězdičky Beverly Hills Brian Austin Greena je na co se koukat a dá se hovořit o něčem jako je spád. Tahle role mu sedla mnohem více než role studentíka. Terminator: Sarah Connor Chronicles je něčím podobným, jako je nový Knight Rider. Technická stylizace, kamerové filtry, všechno snažící se vypadat "cool". Ale něco tomu schází, něco, co by tyto dva seriály (o Knight Riderovi mluvím s nadhledem, byl odvysílán teprve pilot) zařadilo mezi ostatní úspěšné projekty dneška. Snad producenti schválí druhou sezonu aby tvůrci konečně ukázali, že na to mají.

Broken Warning (2002)

Překvapivě silný filmeček o vztahu s osobou stejného pohlaví uvnitř gangu. Velmi dobře hrající herci a velmi překvapivý průběh děje včetně zakončení dělá z Broken Warning jeden z nejlepších dramatických kraťasů, které jsem viděl.

John Wang's Nebraska (2006)

Krátký, rádoby komediální, dalo by se říci skoro amatérsky působící počin. Aktéři (ne, nebudu je nazývat herci) jsou opravdu civilní až příliš a neschopnost předvádějí tak okatě, až je to přespříliš trapné. Jediným plusem tak je poslední příchozí, která dá snímečku náboj alespoň na závěrečné dvě minuty.

Lost: Missing Pieces (2007) (seriál)

Taková oddychová vsuvka ze života hrdinů Ztracených, ať už před havárií, nebo i po ní. Některé z epizod jsou jen do počtu, některé jsou celkem zajímavé a některé jsou přimo "šokující" (zejména epizodka poslední). Příjemné zpestření, nic víc, nic míň. I když bych uvítal stopáž alespoň dvojnásobnou.