Jack a obři (2013)

Příjemná podívaná. Pohádka byla trochu akčnější a přeci jen v ní zůstalo dost pohádkové naivity. Nicholas Hoult si zahrál už lepší role, ale tím nemyslím, že by Jack byl nějak vyloženě špatný. Ian McShale a Eleanor Tomlinson si hezky zahráli rodinku statečných vládců.. Ewan McGregor byl taková třešnička na dortu. Nejvíc jsem se s ním pobavil, když zúročil svůj jediovský výcvik v akčních scénách ;-)

Griffinovi (1999) (seriál)

Peter Griffin je ta nejhorší hlava rodiny, jakou jsem kdy viděl. Gagy ostatních členů rodiny (i psa) jsou trefné a opravdu se u nich zasměji, ale Peterovo jsou vyloženě trapné. A ještě horší je, když vidím, že mu všechno projde. Oproti tomu se výborně bavím s Brianem a Stewiem. Ti si dokáží udržet úroveň. A i díky nim vyhrály nakonec 3 hvězdičky.

Muž z oceli (2013)

Ten film byl bezvadný!!! Bylo mi jasné, že když hraje Jor-Ela Russell Crowe, dají mu větší prostor a není čeho litovat. Dokonce mě i pobavil. Způsob zobrazení Clarkova dětství se povedl. Role Kevina Costnera alias farmáře Kenta jakbysmet. Ty bitky mezi Kryptoňyny byly prostě skvělé. Scény se přiblížili animovaných bitkám (např. Superman/Batman: Apokalypsa). Humorných scén a hlášek bylo požehnaně a pasovaly. Opravdu jsem se bavil, když vojáci stříleli stále dokola do nezranitelných mimozemšťanů, jako by jim nedocházelo, že kulka opravdu nezabírá :-D Vážné scény, které provázely film od začátku až do konce byly opravdu dost emotivní. Během sledování jsem v sobě i kolem sebe cítil napětí, jak některé scény dopadnou. Nakonec jsme někdy překvapením čuměli jak zařezaní. Obsazení bylo opravdu super. Nevím, koho vyzdvihnout víc Kladné nebo záporné postavy, Kryptoňany nebo pozemšťany? To opravdu nemůžu. Všichni bezvadně pasovali :-) A tvůrci? Jejich um už je snad všem znám a spojení jejich práce v tomto filmu je opět super. Pár rad na závěr. Nevyhrožujte Supermanově mámě a nesnažte se zjistit odkud má pláštěnku ;-)

Okamžik zkratu (2012)

V celku film ušel. Sem tam trochu drsnější mlácení, trochu více nahoty... Byly zde ale části, které by se daly vynechat a zkrátit tak snímek aspoň o pár minut, ale no co? Aspoň člověk vidí, že život nemusí být pro každého lehká sranda, ale i tak se zde pro diváka najde jistý humor..

Vyměřený čas (2011)

Ten film má zajímavé téma, to se musí uznat, ale žádný trhák to pro mě není. Myslím, že se tvůrcům moc nepovedl pokus propojit filozofickou myšlenku o přežití s tímto sci-fi. Je ironické, že nejvíce mi tam vadilo, že heslo "čas jsou prachy" tady platilo doslova. Bylo také zajímavé ukázat film se spoustou mladých tváří a předvést tak jejich herecký um, ale obsazení minimálně hl. páru mohlo být lepší. Kolik dělníků má tak suprově vymakané tělo, když žijí ze dne na den a na posilku teda rozhodně nemají čas? Pravda - toto je sci-fi.. Nejvíc jsem si užil roli Johnnyho Galeckiho. Smůla pro celý film, že on tam zahrál nejreálnější postavu.

Mrtví a neklidní (2013)

Čekal jsem něco vážnějšího, ale hned v úvodu jsem byl mile vyveden z omylu. Samotný námět je vtipný. Koho by napadlo, že zombík může balit živou holku? :-) Snímek byl povedeným napodobením Shakespearova dramatu s dobrým obsazením, dějem, hudbou... Prostě se to tvůrcům fakt povedlo..

Křižák v džínách (2006)

Slušný snímek na zkouknutí, který v sobě zobrazuje pro mě zajímavou věc - cestování v čase. Je zde kontrast mezi myšlením ve středověku a v současnosti. Navíc tu funguje stroj času - BOMBAAA :-) Jen tak na okraj se sluší napsat, že je to určeno spíše dětským divákům..

Ondine (2009)

Je to taková klidná odreagovačka s lehkým zapojením detektivky pro amatéry a fantasie. Zajímavě pojatý příběh je natočen v příjemném irském prostředí a skoro vůbec by mě nenapadlo, že zápletka bude taková jaká byla .-)

Green Lantern (2011)

V komiksovém Green Lanternovi se moc nevyznám a tak jsem se na film koukal pouze jak fanda komiksových hrdinů obecně a film se mi celkem zamlouval. Nebylo to tak velkolepé, jak jsou lidé poslední dobou na tyto druhy filmů asi zvyklí, ale i tak to byl dobrý film. Místy sice pokulhával, ale nemůžu posoudit, jestli to je jen vadou scénáře nebo to do děje opravdu mělo patřit. Během sledování jsem se ty 2 hodiny nenudil. Naopak jsem byl zvědav, jak film dopadne. Pokud by bylo pokračování, myslím, že má na co navázat a využít i rezervy ke zlepšení..

Nevědomí (2013)

Myšlenka o vyhrané válce nad mimozemšťanama a její důsledky na Zemi v podání vesmírné stanice je velice děravá a akorát to ve mě vyvolává pochyby nad myšlenkami Viktorie i Jacka, který teda nakonec prozří, ale stejně. Linka ilegální armády je bezva. No a ten závěr? Není to až moc velký happy end? Na závěr bych zmínil poslední myšlenku, která mě trápila od začátku sledování. Není na tuto postavu Cruise už trochu starý? Stačily buď jen detailní úpravy v charakteru postavy nebo kdyby k Olze Kurylenko našli mladšího partnera - pak by mi připadala Jackova postava důvěryhodnější.