Griffinovi (TV seriál)

USA, 1999, 211x22 min

Předloha:

Richard Matheson (povídka)

Ron Jones

Seth MacFarlane, Alex Borstein, Seth Green, Mila Kunis, Adam West, Phil LaMarr, Gary Cole, Jennifer Tilly, Fred Tatasciore, Ralph Garman, Lacey Chabert, Joey Slotnick, Carlos Alazraqui, Don LaFontaine, Tamera Mowry-Housley, Charles Durning, Adam Carolla, Fairuza Balk, Jay Mohr, Haley Joel Osment, Will Sasso, Jane Lynch, Frank Welker, Alex Rocco, Patrick Duffy, Victoria Principal, Dwight Schultz, Michael McKean, Will Ferrell, Candice Bergen, Faith Ford, Sam Waterston, Wallace Shawn, Shawn Pyfrom, Audrey Wasilewski, Fred Willard, Arif S. Kinchen, Nicole Sullivan, Carrie Fisher, Patrick Stewart, Lauren Graham, Gabrielle Union, Jessica Biel, Gene Simmons, Alexandra Breckenridge, Michael Chiklis, Josh Radnor, Kathleen Wilhoite, Patrick Warburton, Alec Sulkin, Lisa Wilhoit, Jessica Barth, Thomas Dekker, Hillary Tuck, Jackson Douglas, Wellesley Wild, Hugh M. Hefner, Chevy Chase, Samm Levine, Indigo, Melora Hardin, James Carville, Ben Stiller, Robert Downey Jr., Louis Gossett Jr., Don Most, Joe Flaherty, Mike Tyson, Stark Sands, Christa Campbell, Jimmy Kimmel, Bryce Dallas Howard, Betty White, Joanna Garcia Swisher, Drew Barrymore, Mark Hamill, Bill Goldberg, David Cross, Aimee Garcia, Marion Ross, Alex Fernandez, Cathy Cahlin Ryan, Audrina Patridge, Meredith Scott Lynn, R. Lee Ermey, Joe Regalbuto, Bobby Lee, Cynthia Watros, Ricardo Montalban, David Lynch, Hugh Laurie, Jonathan Frakes, Jeff Witzke, Keir Gilchrist, Abe Vigoda, Amanda Bynes, H. Jon Benjamin, Taylor Cole, Fred Savage, Ted McGinley, Nana Visitor, Beth Littleford, David Boreanaz, Tara Strong, Wentworth Miller, John Ross Bowie, Dwayne Johnson, Wally Wingert, Kat Foster, Brian Downey, Alexander Siddig, Jim Parsons, Johnny Galecki, Peter Frampton, Brent Spiner, Ellen Page, Michael Dorn, Julia Sweeney, D.C. Douglas, Rene Auberjonois, Dimitri Diatchenko, Marc Alaimo, Rainn Wilson, Amir Talai, Cate Blanchett, Sherman Hemsley, Martin Savage, Brody Hutzler, Phyllis Diller, Garrett Morris, Johnny Depp, Fiona Gubelmann, Colin Ford, Ioan Gruffudd, Anna Kendrick, Aaron Lustig, Charles Kimbrough, James Caan, Sean Flynn, Lauren Conrad, Natasha Melnick, Masam Holden, J.J. Abrams, Will Shadley, Gabriel Iglesias, Adam Levine, Brian Doyle-Murray, Arianna Huffington, Sherry Romito, Kat Purgal, Ariana Grande, Ginger Gonzaga, Paul Ganus, Max Burkholder, Jon Daly, Peter Chernin, Emma Roberts, Jonathan Morgan Heit, Mark Burnett, River Alexander, Jack Carter, Christina Milian, Mía Maestro, Josh Robert Thompson, Ricky Blitt, Julie Bowen, Max Charles

Dokážu pochopit místní hodnocení a nemám s nimi problém. Zatímco první série váhá a druhá si pomalu zvyká (a během těch dvou to většina lidí zabalí), od třetí dál je to nepřetržitá smršť nápaditých gagů pod sebejistou taktovkou, na které nelze zapomenout. Family Guy vypadá, asi jako kdyby se Zucker s Abramsem naučili kreslit a posunuli svůj absurdně gradovaný humor až tam, kde už by živí herci dodýchávali. Pro mě taková Bláznivá střela na (skoro) nekonečné pokračování. A spolehlivý tahák z jakékoliv deprese.(11.6.2008)

Slušná kopie Simpsonů, ale že by mi to trhalo žíly, to se říct nedá. Problém je nejen v nevyváženém humoru (dost často si říkám "kde už sem ten fór jenom viděl") a nulovém ději, ale především v samotné rodince, která je mi i po dvou sezónách naprosto ukradená (a to batole mi přijde většinou ukrutně nevtipné)… a neskutečnym způsobem mi leze na nervy ta animace, něco tak vizuálně neatraktivního sem neviděl od Pakárny…(13.10.2007)

V posledních sériích se Homeru Simpsonovi vyčítá, že je až moc velké hovado a vlastně s ním není žádná legrace. Pokud jej vezmu jako měřítko kvality, Peter Griffin je neschopný a nesympatický idiot už od prvního dílu, a jelikož se vše točí právě kolem něj, dosledovat první sérii bylo nekonečné utrpení. Odvahu pro další sledování může dodat jedině malý Stewie. Edit: Právě jsem rozdíval třetí řadu a míra mého uspokojení začíná pomalu narůstat. Takže zvedám na tři a čekám, zda-li bude ta křivka i nadále růst.(31.12.2009)

Prvně jsem to na Primě Cool příliš nevnímal, ale později jsem na to narazil znovu a totálně mě to zazdilo. Hlavně za to teda může kamarád, ale jsem mu za to tak trošku i zavázán. Při nemoci není nic lepšího než takovéhle seriály, které se neztratí. Hlavně tedy nevím, co proti tomu jiní mají, ale podle mě ten dabing není vůbec špatný. Jasný, originál je lepší, ale to je skoro pořád. Tady jde pouze o to, na co si člověk zvykne. Možná mě jenom štve, že si Cool zve Rychlýho na dabování každýho druhýho seriálu, který tam vysílaj, ale popravdě mu všecky role co jsem tam viděl od něj dabovaný zatím sedly. Možná už trošičku ztrácí hodnotu dabování Joeyeho z Přátel, ale pokaždé tu postavu vidím trošku jinak. Ať už je to tady taťka Griffin nebo Earl z Jmenuju se Earl. Takže chce to víc dílů, vííííc dílů. To je oč to běží. Sice to nebude mít na Simpsonovi, ale občas to má narážky geniální. Jen ať to tomuhle seriálu vydrží co nejdýl. (8/10)(9.11.2009)

Jeden z následovníků amerického animovaného seriálu Simpsonovi o středostavovské rodince a jejich denních problémech, postavený ještě více na situačním humoru, parodii a gradaci absurdity ... Zvláštnostmi jsou především lidským hlasem mluvící a lidsky uvažující rodinný pejsek a malé nemluvně všemi možnými i nemožnými způsoby usilující o vraždu své matky... Dost vtipné, dost cool, jen mi osobně vadí styl té animace, trochu těžkopádný a nezvykle osobitý...(4.10.2007)

Smíchejte "obyčejnou" americkou rodinku ve stylu Simpsonových s humorem á la South Park se situační komikou z Futuramy a přidejte kapku ujetosti SpongeBoba a máte mlhavou představu, jak přibližně vypadá úchylný animovaný seriál pro dospělé v podání Family Guye. Ač je to velmi vtipné a postavičky jsou opravdu perfektní (obvzláště rodinný psík, který je tak trochu alkoholik), tak se celou dobu nelze zbavit pocitu, že to vlastně jen vykrádá výše zmiňované a není to ani trochu své. K tomu je tu i dosti velká nevyrovnanost jednotlivých dílů. Ovšem ty nejlepší jsou naprosto odzbrojující... Psáno po úvodních dvou sériích.(10.9.2005)

Jeden z těch méně dotažených animovaných seriálů, který neobstojí v boji s hodně silnou konkurencí . Po příběhové stránce chvílema trochu slabší. Soustředí se totiž hlavně na zesměšňování všech možných filmů a celebrit. Je pravda, že některé gagy jsou geniální, ale občas to přece jen trochu zaskřípe.(8.11.2005)

Jo tak tohle me fakt prekvapilo, na serial sem zacal koukat hlavne proto, ze sem uz skouk vsechny dily Simpsonu, Futuramy i South Parku a nakonec se z tohohle vyklubal snad nejlepsi ze vsech techhle serialu. Samozrejme Simpsonovi jsou klasika nejklasictejsi, ale co si budem povidat, clovek na ty posledni serie uz kouka spis tak ze zvyku, navic ve vetsine dilu mame naky to pouceni a vse dobre dopadne. Pak tu mame South Park, kterej je sice ultimatne sprostej, ale nejakymu tomu poucovani na zaver se taky nevyhnul. No a pak tu je Family Guy, kterej se absolutne s nicim nesere, sice neni sprostej jak South Park, ale pro nejaky bitch, whore, shit a podobne nejde daleko, navic tady kolikrat chcipnou vedlejsi i hlavni postavy a to vetsinou dost krvavym zpusobem a dojde i na podobny nechutarny jako bliti po sobe a dalsi vostry veci a zesmesnovani prakticky kohokoliv od Jezise, pres cernochy az po zidy atd. Navic jen v par dilech z celkovyho poctu nakejch 111 epizod je nejaky to pouceni postav, velka udobrovacka a podobne, ale vetsinou to proste skonci nejakym vtipkem, pripadne ze nekdo nekoho setre. Nechapu ty reci tady okolo, ze jednotlivy dily nemaj poradnej pribeh, neprisli mi o nic horsi nez Simpsonovi, akorat s tim rozdilem, ze tady tvurci castokrat od tematu odbocujou, jsou tu haldy flashbacku, predstav a podobne. A s tim trochu souvisi muj prvni problem s timhle serialem. Prevazna cast vtipu totiz stavi na parodovani filmu, celebrit, ruznejch show a podobne a i kdyz u postav a filmu se vetsinou chytam, v tom neskutecnym mnozstvi americkejch show se fakt nevyznam, takze kolikrat nevim, o cem se postavy bavi. A kdyz uz jsem u tech problemu, je tu jeste jedna takova drobnost. Stejne jako v jakymkoliv jinym animovanym serialu tu jeden clovek dabuje vic postav, ale nepamatuju si serial, kde by to bylo tak desne slysitelny. Jinak co se tyce animace, neni nikterak slozita, ale me se libi, ma svy kouzlo a prostredi nejak osizene nepusobi. Jinak co se tyce jednotlivejch postav, rodice jsou v podstate to samy co u Simpsonu, akorat ze Peter je fakt naprosto vymlety vecne zlity hovado. No a co se tyce deti, Chris je vicemene to samy, co fotrik, ale problem je v Meg, ktera je fakt hodne zbytecna a skutecne jen vyjimecne je zdrojem nejakyho vtipu, kdyz nepocitam fakt, ze se ji ostatni smejou. No a pak tu je jeste vostry dite Stewie, kterej ma sice misty otravny kecy, ale jinak je fakt paradni a pak pes, kterej ma sice slusnej potencial, ale bohuzel je vyuzitej jen obcas. Nema cenu tu vyjmenovavat vsechny vedlejsi postavy, tak bych jen zminil sexualniho maniaka Quagmire, pedofilniho dedka Herberta a vymastenyho starostu Westa. Celkove, i kdyz se obcas najde nejaka ta slabsi epizoda, nemuzu si pomoct, ale vetsinou je tech 20 minut po okraj narvano hlaskama, vtipkama, obcas sice ohranejma, ale obcas originalnima a hlavne naprosto brutalnim humorem, kterej mi fakt stoprocentne sednul.(25.6.2008)

Cigarety mi zabily tátu... a znásilnily mámu!(22.9.2009)

Zábavný seriál, který se ovšem svým „konkurentům“ – Simpsonovi - Futaruma – nemůže rovnat.(11.9.2008)

Sháním nějaké přemýšlecí granáty, zn.: spěchá, potřebuji přemýšlet... Ačkoliv mám odjakživa raději hrané věci, než animované, Family Guy se mi hodně trefil do noty. Jeho specifický styl humoru mi sedí jak hrnec na prdel - je to bláznivé, lehce vulgární, přiměřeně úchylné a plné "flashbackovitých" přechodů do absurdních scén, o kterých se právě mluví, což je asi tak největší poznávací znamení seriálu. Ačkoliv Simpsonovi tady byli první a poskytli Family Guyovi dost inspirace, o vykrádání zde určitě nejde, Family Guy je pro mě originálnější a vtipnější a řadím ho na první místo mých nejoblíbenějších animováných seriálů... Petarded! 9/10(23.12.2007)

Jak je možný, že jsem tenhle nářez objevil až teď??? Family guy je nejlepší kreslenej seriál všech dob. Žádný moralizování, žádný pokusy vychovávat, dělaj si tam prdel naprosto ze všeho a ze všech, je to prostě bomba. Simpsni jsou oproti tomu moralistická kopa sraček pro infantilně degerenovaný jedince s nákloností k růžovejm prasopsům.(18.3.2009)

"hračky nepatří na stůl!" "ženská jedna mizerná... ale pamatuj, až to budeš nejmíň čekat, má pomsta tě nemine.." tak jsem začla na třech hvězdách a už jsem na pěti.. a to nemůžu stoupat výš a výš.. miluju stewieho..:)(11.11.2009)

Je několik druhů seriálů, stejně jako je několik druhů silnic. Tenhle jede po silnici plné samých odboček. Cesta je to veselá, ale ty odbočky, ať už jsou sebevtivnější nebo ne, tu cestu jaksi ruší. Nicméně se jedná o pravou křupanskou legraci, která se mnohým zdá odvážnější, než v Simpsonových a mnohým pouhou napodobeninou žlutého světa. Osobně shledám Simpsonovi často příliš mravokárné, takže svět tupých a sprostých Griffinů u mě jasně vede.(14.5.2012)

Hodnoceno po zhlédnutí pěti sérií. Poslední dobou jsem se čím dál častěji díval na YouTube na všelijaké krátké scénky z tohoto seriálu. No, a když už to bylo ve stádiu, že jsem jich většinu znal nazpaměť, tak jsem se rozhodl, že si tento seriál seženu a podívám se na něj. Teď jsem načal šestou sérii a můžu zatím říct, že je to opravdu vtipná, nekorektní jízda, která nepotřebuje nosný příběh, většina jeho vtípků se točí kolem slavných herců, zpěváků, sportovců, politiků, kteří tam jsou jakoby navíc. Ale zároveň pro tento styl humoru a chuť navážet se do všeho a všech jsem si tento seriál oblíbil. Uvidíme, jakých bude dalších šest sérií, každopádně já se zatím bavím u naprosté většiny dílů královsky. A možná ještě víc než u Simpsonových platí, že čím více se vyznáte v americké pop kultuře a událostech, které hýbaly Amerikou, tím více se pobavíte. 100 %.(14.12.2013)

Hodnocení po první sérii: Je zcela evidentní, že seriál se teprve rozjíždí, protože většina fórů nedosahuje kvality libovolných útržků na youtube (přesto jsou ovšem některé smrtící) a příliš často se tedy dostává ke slovu Simpsonovský koncept, který poněkud ruší a vrací diváka zpět na zem. Přesto solidní a zatím slabší **** ... (24. 4. 2011)(24.4.2011)

Drsný seriál, který na první pohled vypadá docela stejně jako Simpsonovi, spíš skoro stejně: ( co se týká počtu rodiny ). A navíc někdy až extrémě drsnými scénami, že jsem měl pocit, že sleduju South Park.. Prostě to má od každýho seriálu něco a nakonec dává najevo geniální seriál u kterého se zasmějete. Celá show je o příbězích Petera Griffina a jeho přátel. Peter je irsko-americký katolík. Je obézní, neinteligentní chlapík, který jen kouká na TV, nebo sedí v hospodě se svými sousedy. Jeho manželka Lois Griffin (za svobodna Pewterschmidt) je žena, která se stará o domácnost a dává lekce na piáno. Mají tři děti: dceru - Meg, která postrádá popularitu; hloupého a neinteligentního syna Chrise, který je v mnoha směrech jako jeho otec; a ročního syna Stewieho, který chce ovládnout svět a chce zabít svou matku. / Viděné epizody z 1-5 série *98.dílů / Aktuálně: chystám se na 6.sezónu ( Hodnocení: 9/10 )(3.11.2009)

Moje parafa a razítko na komentář Toma Hardyho, děkuju pěkně... Abych nebyl za plagiátora, tak ještě přidám: některé gagy jsou samozřejmě vynikající, ale není jich tolik, aby vyžehlily totální absenci srdečního souznění s ansámblem. Takže za mě - ne, raději knihu... teda South Park. 60%(16.1.2008)

Simpsonovi, Futurama a South Park dohromady - ze to nejde? Ale ano, a jak skvele to funguje! Jeden z nejlepsich serialu svech dob, bohuzel zlotrilimi "FOX execubots" velmi brzo zruseny. Ale brzo se snad dalsich dilu dockame, vzhledem k velke (a zaslouzene) oblibe toho mistrovskeho dila. *** Dnes uz samozrejme mame dalsi tri seasony venku a kvalita prakticky az na par dilu neklesla. Nekomu muze vadit vetsi akcentace na odkazy na americke serialy na ukor popkulturnich narazek veci, ktere muze pochopit i Evropan, cimz se jednotlive dily trochu tristi. Nicmene stale je to stary dobry Family Guy, ktery naramne pobavi!(3.1.2005)

Docela svěží oddychový humor, který se ale příliš drží několika zavedených vzorců a na to pak také dojíždí. Déja-vu formy! --- Jestli hledáte něco originálnějšího (a drsnějšího), doporučuji anglické seriály I Am Not an Animal nebo Monkey Dust.(15.3.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36