Sabrinina děsivá dobrodružství - Série 4 (2020) (série)

Celá séria sa zaujímavo krútila okolo "eldritch terrors", ktoré v podstate nemohli byť ani menej zamotané ako boli, keďže každá jedna hrozba bola v niečom riadne zapeklitá. Všetko nám od začiatku gradovalo a smerovalo k záveru - avšak zrovna takýto záver, som nečakala. To bola taká rýchla a nečakaná facka. Sama sa neviem rozhodnúť, či je to dobré, či zlé, že to takto skončilo - a či je to naozaj koniec KONIEC. Za Time Warp má však u mňa rozhodne plus!

Doom Patrol (2019) (seriál)

Veľmi podarená partička, ktorá okrem chaosu, príležitostného zachraňovania sveta pred apokalypsami a množstva absurdných situácií, ponúka tiež hlbšie situácie súvisiace s vyrovnávaním sa s tým, kým sú/sa stali. Taká kombinácia X-Men a GotG vo svete DC. P.S.: Cyborg v JL mi prišiel neskutočne nudný a nezaujímavý. Prvý dojem, keď sa objavil v DP bol preto nešťastný ("Prečoooo?!?!). Nakoniec som si ho v tejto partii ale obľúbila. Takže ak niekto predom zavrhujete tento seriál pre jeho postavu, rada by som Vás vyviedla z omylu.

TY - Série 2 (2019) (série)

Tak toto malo nečakaný zvrat! Druhá séria rozhodne predčila prvú - prostredím, hlavnou hrdinkou, odhalením Joeovej minulosti.. Pekná skladačka sa nám začala dávať dokopy.

Easy (2016) (seriál)

Easy začína jednoducho, krátko, ako jednohubka na vychladenie hlavy po dlhom dni. Postupne však dochádza v jednotlivých epizódach k prepletaniu postáv, prípadne dejov, aj keď len námatkovo okrajovo. A z jednoduchého nám zrazu vzniká niečo premyslenejšie a komplexnejšie, pričom nikdy neviem, čím ma prekvapí ďalší diel (aj keď niekedy som nedočkavá a musím si prečítať obsah). Druhá séria si polepšila a tretia je zatiaľ top.

Cizinka - Série 3 (2017) (série)

Koniec druhej série nutne súri človeka hneď zakukať sa do tretej - tá sa rozbieha pomaly. Čriepky sa lepia dokopy až máme zrazu celok! Reunion. Po toľkých rokoch. Ale zrazu sa stane niečo a všetko ide pre mňa do až moc veľkej absurdity. Všetkého veľa škodí a tu sa zrazu tých vecí nakopí toľko, až to je až moc veľký chaos. Najviac to vystihuje hláška v štýle "zvláštne, že sa pani vždy objaví na tých najnečakanejších miestach". Jamaica je neočakávaná, ale prežiteľná, len je toho zase zrazu naraz veľa. Finále načrtáva, kde sa uberieme v 4. sérii, a som veľmi zvedavá, čo nám ponúkne.

Sabrinina děsivá dobrodružství - Série 3 (2020) (série)

Tretia séria bola po druhej, pre mňa perfektnej, zbytočne chaotická. Tvorcovia sa snažili natlačiť toho strašne veľa do každej časti (aj toho spievania bolo na moje pomery veľa). Všetky vzťahy si prešli všetkým, všetci boli všade a všetci zomierali a zároveň nie.. každopádne verím, že v ďalšej sérii nájde ten správny smer a vráti sa k pôvodnej kvalite.

Gladiátor (2000)

Filmu som sa dlhé roky vyhýbala, pretože som myslela, že to rozhodne nie je moja šálka kávy. V konečnom dôsledku ani nebola, ale bola prekvapujúco stráviteľná. Hlavne preto, že moja predstava toho, o čom film je sa vôbec nestretala s jeho reálnym obsahom, ktorý ma nemôžem povedať milo prekvapil, ale určite šokoval natoľko, aby som ho dopozerala a prekonala svoj "detský odpor", ktorý pramenil z nezáujmu o históriu. Gladiátor bol svojim dejom hodný boja s mojim časom. P.S. Joaquin bol pre takéto úlohy asi stvorený.

Odhalení (2019) (seriál)

Tak bizarný prípad, že aj keď si človek o tom prečíta, chce to vidieť reprodukované, napriek jasnému záveru. Celkom ma fascinuje Münchhausenov syndróm, aj keď nechápem úplne jeho príčinu.. Celé toto divadielko Gypsy a jej milovanej mami Dee Dee bolo pre mňa také nevysvetliteľné, ako pre susedov v závere. Na jednej strane chápem počínanie Gypsy, aj keď som vždy tajne dúfala, že sa zachová inak. Na druhej som čakala, že príbeh svojim záverom ponúkne viac rozuzlenia, viac obhájenia sa. Viac menej skončil kde začal a v hlave mi nechal kopec otáznikov. Herecké výkony boli však TOPka tohto počinu.

American Horror Story - 1984 (2019) (série)

Po Hoteli konečne AHS kvalitka! Prvých pár dielov, ktorých zápletka bola "na jedno kopyto" v konečnom dôsledku spelo k úspešnému rozvinutiu deja a preto stálo za to vydržať. 80te roky sú späť, ale aerobik už nikdy nebude taký cool ako vtedy - preto pozerajte :D