Nebe a led (2015)

Toto by si mal každý pozrieť. Pôvodne sa mi samej moc nechcelo ísť do kina, ale som rada, že som šla. Nejako som totiž prehliadla, že je to reálne a v podstate môžme povedať životopisné. So zaujímavými zisteniami a s reálnymi archívnymi zábermi z prvých arktických výprav. Škoda len, že to už vo svete chodí tak ako aj spomínal pán Lorius - síce mu dajú na staré kolená ocenenie za prevratné zistenie, ale to že ho nikto nepočúval, keď sme mohli niečo s tým robiť, je to čo zamrzí. Cena to späť nevráti. Ani to čo sa deje.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Tak veľmi som sa tešila na návrat do čarodejníckeho sveta a do detstva. Ale návrat nebol taký magický ako som očakávala. Zvery boli fantastické, ale žiaľ nie natoľko, aby zachránili celý film. V prvom rade dialógy boli mierne absurdné. Hudba znela lepšie v traileri ako v celom filme. Avšak nejdem tu len negovať - našli sa aj komické situácie, ktoré vyčarili úsmev na tvári a človeku zohrialo srdce, keď sa mu do ucha donieslo nejaké známe zaklínadlo (aj keď častejšie bolo čarovanie bez vyslovovania zaklínadiel a premiestňovanie).

Kniha džunglí (2016)

Krása. Nečakala som, že ma návrat k Mauglímu tak dostane. Hlavne, keď som film vyslovene nevyhľadávala, ale dostala som sa k nemu náhodou. Len škoda, že s dabingom, originál mohol byť o kus lepší. A asi som práve zistila, že nemám rada opice!

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Myslela som, že po toľkých rokoch bude z tohto prúser, ale mýlila som sa. Bola to stará dobrá Bridget - so super trapasmi, neoddeliteľnými kamarátmi, nezabudnuteľnou rodinkou a starými rokmi nezhrdzavenými citmi. 5tu hviezdu zobrala nereálnosť jednej postavy/situácie (**SPOILER: ako nehnevajte sa, ale chcem vidieť chlapa, ktorý v skutočnosti po prvom "rande", na ktorom oplodní ženu, bude nadšený z tohto vzťahu a dieťaťa, a bude normálny a nie psychopat**). Inak som sa bavila - film na dámsku jazdu s kamarátkami ako vyšitý.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Také zlé, až je to dobré :D Prvé zhliadnutie vo mne vyvolalo zmesku rôznych nedefinovateľných pocitov, ktoré ma dotiahli k ďalšiemu zhliadnutiu.. a potom ďalšiemu a ďalšiemu - až si zrazu uvedomím, že ten film proste milujem. toľko skvelých momentov, že si človek nevie vybrať. Skvelá hudba, akcia - človek je z toho na cucky. Čo sa týka Grindhouse projektu, Rodriguez vyhráva na plnej čiare.

Rocky Horror Picture Show: Návrat v čase (2016) (TV film)

Originál je len jeden - a takisto aj Frank-N-Furter. Piesne v pôvodnej verzii v podaní Tima Curryho boli výrazné, Laverne síce reprezentuje pojem "Sweet Transvestite from Transexual, Transylvania" lepšie, za to jej prejav v speve moc neoslnil a teda ani zďaleka nemal na Timov. Ale úvod sa mi páčil - Science Fiction, Double Feature. Možno táto prerábka osloví nové generácie a dostanú sa tým aj k originálu, čo môžme brať len ako dobrú vec :) A ak aj nedostanú, nebude im pojem "Rocky Horror Picture Show" cudzí.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Film je takou rozprávkou pre odvážne (alebo neobyčajné?) deti alebo pre dospelých s bujnou fantáziou. Tim upustil od tradičnej spolupráce (Johnny, Helena, Danny) a výsledok vôbec nie je zlý. Eva je skvelá náhrada za Helenu, rada ju uvítam aj v iných Timových filmoch, a samozrejme v pokračovaniach "detí". Pre mňa po dlhej dobe konečne vydarená Burtonovka.

Zemřít mladý (1991)

O tomto filme viem už roky rokúce, kedysi bola Julia moja number one herečka!! A predsa som sa k nemu dostala až dnes - veget pri telke, človek prepína počas reklamy a zrazu začína známy (a predsa neznámy) film. Tak prečo konečne nezistiť, čo je to zač? Samozrejme cez reklamu som si to prepla inde a chvíľku som sa pozabudla, ale myslím, že pointa ani nič mi neušlo skrz tých pár minút. Film to bol ťažký, ako to už pri tomto žánri býva. Julia bola úžasná - mladá, krásna, s jej bujnou hrivou. Niet divu, že umierajúci mladík v nej našiel svoju múzu a zaľúbil sa. A teraz budem SPOILEROVAŤ - naozaj som čakala, že na konci zomrie. Aspoň z názvu mi to tak prišlo. Preto mi ten koniec prišiel taký nijaký. Otvorený.. bohvie čo sa stalo, či to rozchodil, či nie..

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Stále neviem, ako by som mala tento film brať. V podstate to bolo dosť sľubné, niektoré scény mi prišli komické. Ale po smiechu býva plač. A tak sa to aj celé vystupňovalo. Koniec sa mi nepáčil a ani sa mi tam nehodil. Mohli vymyslieť hocičo, možnosti boli otvorené. SPOILER: Iróniou by bolo, keby sa odtiaľ dostala a fakt by bola celá ľudská populácia vyhubená. Ale skôr by som to uhrala na niečo iné ako tých plechových mimozemšťanov.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Na tento dlhoočakávaný "boj" som sa tešila veľmi dlho. Obzvlášť zvedavá som bola na Afflecka ako Batmana, keďže Cavill si svoj sólo film už užil a vieme, že kostým Supermana mu pasuje ako riť na šerbeľ. Ben sa podľa mňa úlohy zhostil super. Nie je to síce už Christian Bale, ale tvoríme tu niečo nové, a Affleck zapadol. Keďže hlavné postavy boli dve, dej nebol jednotvárny, scény preskakovali a udržiavalo to moju pozornosť na maximum. V porovnaní s MoS som si BvS užila viac. Jediná vec, čo mi vadila, bolo vyobrazenie Lexovej postavy. Čakala som serióznejšie vystupovanie. A aby som nezabudla na Wonder Woman - všimla som si, že veľa ľudí sa sťažuje, že jej nebolo dopriaté dostatok priestoru.. Nato že sa film volal BATMAN vs. SUPERMAN dostala priestoru dosť. Kamera bola bravúrna a hudba perfektná! UPDATE (20.8.2016): Po dopozeraní EXTENDED VERZIE som uvažovala nad plným hodnotením!! Super! Všetko do seba perfektne zapadalo a klapalo od začiatku do konca. Stále mi však vadí vyobrazenie Lexa Luthora.. Takže ostávam pri lepších 4*.