• Krátkometrážní

Hotel Transylvánie (2012)

Zábavný počin s obrovským množstvím fórků, kdy většina z nich funguje výtečně. Příběhově je to prosťounké a ohrané klišé, ale otravné to ani tak není. Obrovská škála charakterů nabízí možnost výběru pro jakéhokoliv diváka. Efektní počátěční "představovačka", po celou stopáž neskutečný drive, atraktivní prostředí a spousta vtipných postaviček si mě získalo. Tak jako každej animák by měl mít kultovní postavu, tak tentorát volím německého vlka! [viděl v kině] [80%]

Pach krve 5: Krvavý masakr (2012)

Po naprosto tragické čtyřce přichází mírné zlepšení. Pořád je to hrozná ptákovina, ale jako fanoušek prvního dílu se vždycky na ten další podívám. Tentokrát se alespoň podařilo vybrat jakž takž obstojné herce, tudíž to konečně můžeme nazvat filmem, sice déčkové kvality, ale s tím se tak nějak počítá. Masky, efekty a slušnej záporák stojí za zmínku. Opět neskutečně brutální! [30%]

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Dlouho jsem se musel do Monty Pythonů přemlouvat, ale uznávám velká chyba. Svatý grál je trefa do černého v rámci tématu. Typický anglický humor čerpá z nejslavnější anglické legendy o králi Artušovi. Je těžké se nějak rozepisovat, zkrátka hromada samostatně fungujících skečů, některé geniální a jiné průměrné. V součtu značně nadprůměrná originální zábava! [80%]

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Příjemně nostalgický návrat do Středozemě. Hobit je sice o značný kus pod LOTRem, to ovšem prakticky nic neznamená, protože ten je kapitola sama pro sebe. První část se dočká uznání až v rámci celé trilogie. Ačkoli předloha je velmi útlá, tak první díl není jen takovým výcucem z prstu. Nechybí ten tah na branku, i když uznávám do značné míry jistou plytkost příběhu, ale ten základní rámec tam je. Citlivý úvod a velkolepé finále prolnuté velkou dávkou dobrodružství. Ačkoli Hobit zatím nemá ten vztah typu Frodo a Sam, tudíž tomu chybí to opravdové srdíčko, tak věřím, že postupem času dostaneme něco podobného. Jackson se naprosto vyžívá v megalomanství, tudíž akce šlape a vizuál je vyšponovaný do dokonalosti. Sice někdy návaznost vázne, ale jednotlivé scény utkví v paměti. Zejména geniální "game of riddles", kde opět exceluje Andy Serkis! Nebo parádní závěr. Co se týče technologií, tak jednoznačně doporučuju IMAXovskou osvědčenou kvalitu, protože ačkoli HFR úplně neodsuzuju, tak absolutně kazí celkový dojem, protože je to takovej nezvyk, že člověk musí myslet především na to a ne na obsah. A dabing stojí za vy víte co. Každopádně mise splněna! [viděl v kině 3x (IMAX 2x a HFR 1x)] [90%]

Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Jackson je obrovský fanoušek filmu a především, pozitivně myšleno, magor. Bad Taste sice není až tak ujetý jako Braindead, ale i tak to je nechutný, debilní a neskonale zábavný počin. Zapálení pro film nemůže být větší. Na podmínky vzniku je to skvost. Místy amatérské, ale čišící nápady. Celkově je to vážně debilní, ale naštěstí to nikdo nepopírá. [60%]

Sedm (1995)

Fascinují psychothriller, který ve svém žánru nemá konkurenci. Dvouhodinová učebnice filmového umění s minimalistickou režií, magickou kamerou a hereckou elitou. A neposledně brilantním scénářem bez jediného hluchého místa. Čerpání z náboženského fanatismu nemůže zklamat. Parádní tah na branku s nemožností oddechnout si. Opravdu velký film, který člověka přiková k sedačce. Ďábelský záporák a hodně depresivní závěr. Bravo! [100%]

Ve stínu (2012)

Technicky brilantní atmosferická noir kriminálka s malinko samoúčelným vyzněním. Jako každý český dražší film trpí přítomností příliš známých ksichtů. Komerční sázka na jistotu. Sice tomu chybí ta lehkost, ale i tak je to film, co má své kvality. Ovšem i tak mírně nadhodnocuji. Největší výhrou je působivá atmosféra, která sedí a po celou dobu nepoleví. [70%]

Jak vycvičit draka (2010)

Perfektně gradující animák pracující s neokoukanou zápletkou. Sympatické postavy, propracovaná mytologie a celkové vyznění mě prostě baví. Malinko nevýrazný úvod, ovšem plněvynahrazující závěr. Největší výtku tak mám k animaci, místy příliš laciné. Milé překvapení! [85%]

Zabriskie Point (1970)

Tady se jedná především o vizuální zážitek, než cokoliv jiného. Politický patos nudí, ovšem krásné prostředí po většinu snímku si mě získalo. Nekonečná silnice protínající bezbřehou pustinu s osudovým místem v jejím srdci na mě zapůsobilo. Perfektně natočená scéna hromadného sexu v poušti! Na druhou stranu nudný začátek a herecká mdlost jsou až příliš zjevné, že to sráží mé hodnocení. [60%]

Breakheartský průsmyk (1975)

Na první pohled velmi lákavý námět, ovšem ve všech aspektech nedotažený. Rutinní režie či kamera nepomáhájí, naopak herecky působivé. Westerny s vlakovou tématikou mám opravdu velmi rád, tentokrát však převládá zklamání. Křečovitý polotovar, který místy upoutá, ale v konečném důsledku patří do průměru. Ovšem potenciál tam byl mnohem větší! [50%]