• Krátkometrážní

Miss Violence (2013)

Herecký koncert Themise Panou. Kontroverzní děj posuzovat nebudu, protože film je umění a patří do něho vše co režisér uzná za vhodné. Slabší 4*.

Mistr (2012)

Na Mistra jsem se po magických trailerech těšil hodně dlouho dopředu ale ve výsledku jsem malinko zklamán. Ale opravdu málo čekal jsem totiž něco trošku jiného ale musím říct, že i tak oceňuji mistrovskou práci na tomto filmu. Sice se to někdy více táhne ale je tam spoustu věcí, kterým se dá věnovat a nepřemýšlet o délce filmu. Herce je zbytečné chválit ale podle mě by si Amy Adams zasloužila sošku více než Anne Hathaway. Nakonec bych ještě zmínil skvělou pěveckou a taneční vložku Philipa Seymoura Hoffmana.

Mládí (2015)

Tento film je plný pocitů, narážek, a hlavně symbolů kterých tu je opravdu mnoho a může se o nich přemýšlet hodně dlouho. Zkrátka artový velkofilm s jedinečnou Langovou hudbou a skvělou hereckou sestavou. Nejvíc jsem se stotožňoval s postavou Paula Dano a každý jeho pohled a následná rekce mi byla velmi blízká, Weisz jako vždy skvělá. Pro starší diváky může film působit depresivně.

Mocný vládce Oz (2013)

Hodně rozporuplné pocity. Spíše ale převažují ty záporné. Předem říkám, že tento můj nejmilejší žánr často velmi rád nadhodnocuju a zde je to bohužel také pravda ale jen za 3*. Herecké obsazení je tak půl napůl zatímco James Franco a Mila Kunis byli v mých očích velice mizernou volbou tak Rachel Weisz a Michelle Williams byly volbou dobrou. Co se týče pohádkového světa tak byl sice barevný ale neskutečně mdlý a nudný. Jediné co mě zaujalo a trochu dojalo byla linie s porcelánovou panenkou naopak mě vytáčela ta okřídlená opice. Příběh nebyl úplně špatný ale nezajímavě výprávěný. Slabý průměr.

Moje učitelka chobotnice (2020)

Myšlenka dokumentu se mi ze začátku příliš moc nezdála ale je to natočeno takovým způsobem, že jsem byl naprosto unešen a během sledování jsem se ponořil do myšlení hlavního protagonisty a naprosto to dokážu pochopit. Silných 5*.

Moneyball (2011)

Povinnost pro všechny, kteří se sportu naplno věnují nebo i pro ty, kteří ho aktivně sledují a zajímají se o něj. Brad Pitt se parádně vžil do role nadšence Billyho Banea a já mu věřil úplně všechno. Film obsahuje i několik dojemných scén jako Hatterbergův odpal nebo závěrečná scéna v autě. Baseball byl pro mě do této doby absolutně nezajímavý sport a já už díky Moneyballu vím proč je v USA tak populární a děkuji mu, že jsem mohl nahlédnou do zázemí a celkové organizace nejslavnějších týmů.

Monos (2019)

Absolutně největší letošní překvapení ve Varech. Nečekal jsem nic ale dostal jsem po vizuální a hudební stránce velice výjimečný film. Scéna oslavy u ohně byla tak strhující a hudebně dokonalá, že naskočila i husí kůže a kvůli tomu na filmy chodím. V části, kdy se děj přesune do džungle už to malinko tápe ale i přesto nevšední a příjemný zážitek. (KVIFF2019)

Mory Vratislavi (2018)

Rozjezd tohoto filmu je jako z říše snů. Perfektní dialogy, charaktery a hlavně tempo mě neskutečně zaujalo. Bylo jasné, že toto tempo nemůže vydržet celou dobu ale to se kupodivu nestalo. K nejvyššímu hodnocení chybí jen více napětí, tajemna a o kapku lepší scénář. Jméno Patryk Vega pro mě bylo zatím naprosto neznámé a určitě si něco dalšího od tohoto nevšedního tvůrce seženu. Zatím hodně silné 4*.

Most do země Terabithia (2007)

Krásný, ne příliš pohádkový příběh s docela depresivním koncem. Oba dětští herci podávají velmi dobrý výkon, zvláště AnnaSophia Robb, která celý film táhne.

Mrtví neumírají (2019)

Film, který neurazí ale další den nevíte, že jste ho viděli. Humor je slabší naopak se vyskytuje spoustu zbytečných scén a hlavně příliš moc postav. Slabé 3*. (KVIFF2019)