• Krátkometrážní

Sněhurka (2012)

Po nudném a nezajímavém traileru přichází hodně milé překvapení. Od Singha jsem před tím viděl jen Celu, která byla hodně zvláštní, ale tohle se dost povedlo. Ve filmu je mnoho nových nápadů, nádherných kostýmů a skvělý vizuál. Určitě tomu prospěla i vtipná Julia Roberts v roli zlé královny. Jo a přidávám se k těm, kterým poslední pěvecko-taneční scéna vůbec nevadila.

Sněžní pavouci (2007) (TV film)

Škoda o tomto filmu moc psát ale na hotelu, kde jde jen pět programů mi to aspoň pomohlo zabít čas a proto uděluji jednu hvězdu.

Stopy ve sněhu (1997)

Zklamání. Má to velmi slibný začátek, zajímavou mysteriozní zápletku ale celé je to utahané, hodně scén působí zbytečně a příběh je hodně nereálný. Nemyslím tím tu lehce Sci-Fi zápletku ale události co se ve filmu dějí a navíc jsou okořeněné extra nevěrohodným chováním postav. Herecky je to prvotřídní práce jak Byrne, Wilkinson tak Ormond, která má ale smůlu v tom, že její postav působí dost otravně. Podle mě promarněný zajímavý příběh nevýraznou režií a scénářem. Dal bych hvězdy tři nebýt předvídatelného a celkově nevýrazného konce. Takle to jsou jen silnější 2*.

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Nostalgie a hlavně postava Bulka je nezapomenutelná.

Strýček (2022)

Hlavně než drama bych to viděl na velmi znepokojivý a nepříjemný mysteriózní thriller, který se povedl a celou dobu udržoval v napětí. K tomu přičteme solidní herecké výkony a zajímavou hudbu.

Strýček Jack (2010)

Po konci mě přepadnul nádherný pocit a přeběhl mráz po zádech a to už zaslouží plný počet. Vyzdvihnul bych ještě skvělou hudbu.

Suburra (2015)

Výborný film, který od začátku servíruje nezapomenutelné scény za skvělého vizuálu a hlavně výborné hudby a tudíž jsem od něho nemohl odtrhnout oči. Jediný kaz je závěrečná likvidace dvou postav, která se tam z pohledu vyznění celého filmu prostě nehodí a není podle mě vůbec autentická. Konečně novodobý film ve stylu Scorseseho Casina.

Sunshine (2007)

Největší chyba, že mi Sunshine uteklo v kině. Ale i na pořádně ozvučené televizi to byl nepopsatelný zážitek, který mě úplně pohltil. Poslední sekvenci za nadpozemské Murphyho hudby bych zařadil jako jednu z nejlepších scén vůbec. Nevím jak bych to popsal ale z té hudby a z těch záběrů to Slunce prostě cítit je. Stačí jen sedět a užívat si to.

Světlo mého života (2019)

Chápu co tím bylo zamýšleno ale pro mě naprosto nevyužitý potenciál a hlavně nic co bychom už několikrát neviděli v jiných filmech s podobnou tématikou. Vztah otce s dcerou se mi líbil třeba ve filmech Odnikud někam a Beze stop tady to ve mě nic nezanechalo. Rodiče to asi ocení více. (KVIFF2019)

Svět podle Mallory (2010)

Jake Scott i za patřičné pomoci svých mnohem známějších bratrů natočil emočně nadprůměrné drama, které mě vůbec nenudilo a naopak mě zaujal příběh a herecké výkony všech tří protagonistů. Stewart s Gandolfinim byli výborní ale kdo zde nejvíce zářil byla Melissa Leo. Konec je velice rozumný a pochopitelný takže dojem vůbec nezkazí. Nakonec nesmím zapomenout na Streitenfeldův příjemný hudební doprovod.