Sledování (1998)

Nechápem. Byť ohromený? Som Nolanov veľký fanúšik a konečne som si to pozrel. Celý film som si myslel že nikdy to nepochopím pretože skoky v čase boli nepostrehnuteľné. Na konci ale šok a otvorená huba. Nolan opäť prekvapil a to s filmom ktorý natočil za pár babiek.

Terminál (2004)

Totálna pohodička s geniálnym Hanksom. Taký film na vianočný večer ako vyšitý. Totálne hviezdne obsadenie v takomto filme dodalo čaro a koniec bol úplne.... nečakaný :)

Gagarin: První ve vesmíru (2013)

Zaujímavý film. Ja ako fanúšik kozmonautiky som si toto proste musel pozrieť. Podarený kúsok. Síce takéto spracovanie som nečakal ale bolo to fajn. Gagarina a hlavne Koroljova zobrazili dosť dobre :)

Rychle a zběsile 2 (2003)

Hovorte si čo chcete ale táto časť je aj tak zo všetkých najlepšia a je to srdcovka absolútna :)

Thor: Temný svět (2013)

Ajaj, opäť polka filmu skazená kvôli mechúru ktorý sa chcel vyprázdniť... Ale aj tak som sa dokázal sústrediť (neviem, asi zvyk) . A prekvapilo ma to. Nejak ma to na tento film nelákalo. Prvý Thor bol dobrý ale... tak by som ho zaradil k tuctovým filmom. Toto bolo už lepšie, také viac Marvelovske. Bolo tam troška vtipu ktorý sa dobre hodil. Taktiež som si uvedomil že efekty ma už dnes neprekvapia. Pamätám na časy keď začali prichádzať filmy s geniálnymi efektami a boli sme z toho PAF. Dnes to už beriem tak nejak ako samozrejmosť. Veľmi zaujímavý koniec, na ktorého vysvetlenie sa teším v ďalších marvelovkach. Prekvapil ma aj režisér Alan Taylor. Bál som sa aby sa neuberal tento film romantickým smerom ako to bolo občas v jednotke, ale bolo tam len to, čo bolo treba. Film teda hodnotím pozitívne a ak by sa dalo dať 4,5 hviezdičky, dám ich. 85%

Gravitace (2013)

WOW. Domov som šiel s otvorenou "hubou" . Perfektne spracované, príbeh netreba... načo? Tu stačí iba sledovať ten úžas.... a ta posledná scénka? No tak takéto zimomriavky som už dávno nezažil.

Sociální síť (2010)

Perfektné dialógy, obsadenie super (aj keď ten stupídny výraz Eisenberga ma občas trocha štval ale pasoval tam :D). Pre každého programátora povinnosť ale nie len preňho. Perfektne zvládnuté proste odporúčam pozrieť :)

Muž z oceli (2013)

Celý čas som si kládol v kine jednu a tú istú otázku. Čo ak by tento film režíroval Christopher Nolan? Jednoznačne najlepší superman čo kedy bol to niet pochýb. Aj skoky v dejoch boli vyriešené dobré a Snyderovi nie je čo vytknúť. Hviezdu ale odoberám kvôli niektorým americkým klišé. Doteraz nepochopím prečo všetky vzdialené civilizácie ktoré majú vyspelejšie technológie ako my, musia nosiť oblečenie ako v stredoveku(to nebolo len v tomto filme). Akcia bola dobrá ale proste chyba mi tam niečo čo mal Nolan u Batmana. A dostal ma finálny boj keď tam bojujú pol hodiny z filmu a jemu stačí vykrútiť krk. Aj napriek tomuto som ale z kina odchádzal celkom prekvapený.

First Orbit (2011)

Potešil som sa že konečne existuje film ktorý zdokumentuje 1. let rusov do vesmíru keďže väčšina filmov je len o Americkom vesmírnom programe (Apollo 13, Right stuff, From the earth to the moon) aj napriek tomu že Ruský vesmírny program bol zaujimavejši a hlavne úspešnejši (aj keď prehrali preteky o mesiac). Keď som ale zapol film zistil som že žiadneho dokumentu sa nedočkam. Ale aj tak som bol v celku očarený a až po chvíli som pochopil v čom spočíva zmysel tohoto filmu.