• Krátkometrážní

Hlasy ze záhrobí (1991)

Je to ubohé s neskutečně mizernými herci, ale dám 1 hvězdu za kozy...

Predátoři (2010)

Překvapivě tomu chybí koule. Všichni se snaží být strašně drsní a cool (hlavně Adrien Brody, který je kvalitní herec, ale ne akční hrdina a jeho tvrďáctví je spíše k smíchu, jak je klišovité). Nakonec mi z tvrďáků určených k lovu nejlépe sedl rusák Olega Taktarova, který působí tak nějak civilně. Druhá věc, kterou nemůžu pochopit a kazí mi radost z návratu jsou nejasnosti kolem dalších druhů predátorů. Kde se vzali? Velcí loví malé? A hlavně, PROČ se tam vzali? Někdo se snažil načrtnou drobnou mytologii do predátořího světa, což je ale ve své podstatě naprosto zbytečné a kontraproduktivní. Nelogičností je ve filmu bohužel víc, než by mi bylo milé. Predátoři mají rozdílnou výdrž, o jejich "psech" nemluvě, či naprostá nesrozumitelnost délky a frekvence loveckých sezón. Je smutné, že při vší té dnešní pokročilé technice nejsou tvůrci schopni natočit film s predátorem, který by se mohl aspoň zlehka porovnávat s McTiernanovou klasikou. Tady je to to za slabé a ušmudlané 3*.

Storytelling (2001)

Tak nějak mi to připadá, jako dokument, co točí Paul Giamatti v druhé povídce filmu. Ví, co chce říct a ukázat, ale neví, jakou formou. Chce tam mít humor, ale nejde mu tam, pro vážnost situace. Nakonec se s tím ale stejně nějak vypořádá a tak zůstanou jen ztracené ideály a snahy. Tyto snahy provází celý film, ale vyznívají do ztracena a Solondz nakonec ukázuje něco, co už bylo ukázáno mnohokrát před ním a spoustě z nich se to podařilo poutavějí, vážněji nebo i vtipněji. Od doby jeho Štětsí zmizela závažnost a uvěřitelnost a zbyli jen Simpsonovi bez humoru a originality.

Interview podle van Gogha (2003)

Dva hajzli se snaží vyjebat se sebou navzájem. Většinu filmu jsem si užíval jiskření, popichování a osočování jeden druhého. Po hodině to už začalo být furt dokola a ztrácet náboj a tak nějak nevím, co si odnést ze závěru. Že novináři jsou hovada a že mladé pěkné herecké hvězdičky nejsou opravdu o moc víc než piliny a silikon? Na to nepotřebuju artový film, tyhle představy už mám. Řízné a přesně mířené údery často i pod pás v "otcovsko-dceřiném" rozhovoru se zvrtnou v obyčejné sexuální narážky a tristní hru na pravdu. Film bezpochyby zajímavý, mi tak nakonec připomíná Katjiny umělé kozy - paráda, která je ale při bližším zkoumání vycpána jen umělou hmotou.

Jedné noci v jednom městě (2007) odpad!

Zhruba po 15 minutách se na obrazovce objeví dvě děvčiny a koukají jak tele na nové vrata. První povídku jsem koukal úplně stejně. Pak už jen v povídce Jedné noci v jednom městě hraje Jigsaw na housle a tím to hasne. Chtělo by se napsat, to se musí vidět, ale... Snad jedině na halucinogenních látkách. Otřes, děs a nuda, delší asi tak o 67 minut, než by to mělo být.

Na hraně temnoty (2010)

Je to strašně stereotypní, utahané, neoriginální, nesrozumitelné a pomalé! Jedna dobrá scéna a jinak šeď na hraně temnoty.

Super Size Me (2004)

Informativně relativně dost zajímavý dokument, který zlehka pokulhává ve zpracování a místy mu trochu dochází dech. Co se mu myslím nepovedlo ukočírovat bylo, že ukazuje některé Američany jako pitomce, aniž by to měl v úmyslu. Pár nápadů naroubovaných na Mcklauna se mu upřit nedá, ale víc jak 3,5* to pro mě není.

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film) odpad!

Prefabrikovaná, totálně nenápaditá americká sračka o nepopulárním šprťákovi a jeho cestě ke stavu kulervoucího zachránce planety. Otřes a ubohost na všech frontách.

Anzio (1968)

Dmytryk je hubkař! Je to špatně natočené, hloupé a k uzoufání nudné.

Evoluce (2001)

Průměrná komedie, kterou na 3* hvězdy posouvají Duchovny a Jones. Zpět ke dvoum to sráží konec a Seann William Scott, který mě iritoval každou vteřinu, kdy byl v záběru.