• Krátkometrážní

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Tři, nebo čtyři hvězdy nakonec rozhodne, jestli ta práce s klišé začne být otravná, nebo zůstane zábavná. Pilot byl na hraně, ale stále ok. Na soudy samozřejmě zatím brzo.

Agentura Jasno (2006) (seriál)

Už po několika dílech na mě Psych působí snesitelně, ale zároveň jistým způsobem nesympaticky. Jako další seriál, na který je možné koukat, snad si ho i užít, ale oblíbit si ho? To si neumím představit. Je nám předložen hrdina, který nám zřejmě má být velmi sympatický - hláškuje, je chytrý a vůbec - je to hlavní hrdina. Bohužel se ale zároveň chová velmi arogantně a už po pár dílech se tváří, jako bysme ho měli mít rádi - bohužel pro něj si ale sympatie ničím nezaslouží. Postava trousící hlášky a tvářící se cool je dnes snad v každém seriálu a jen to samotné k vytvoření sympatií nestačí. Pokud tedy nepřistoupíte na fakt, že jako hlavního hrdinu ho musíte brát jen a jen proto, že vám nic jiného nezbývá, bude pro vás seriál asi těžo snesitelný.

Agora (2009)

Už jen proto, že konečně někdo natočil film o tom, že křesťanství je zlo, musím dát vysoké hodnocení. On je to navíc i působivý film sám o sobě. Nebýt strojenosti, dal bych klidně plný počet.

Aguirre, hněv Boží (1972)

Jedinečný filmový zážitek, kdy Herzog na obdivuhodně malé stopáži rozjíždí emocionálně velmi silný zážitek. Kinski si mě naprosto omotává kolem prstu. Drsná a neotesaná dokonalost, kdy složitost produkce a viditelné dusno džungle posouvají výsledek k až hypnotizující bezchybnosti.

A hle: Snění o propojeném světě (2016)

Herzog v plné dokumentární síle. Komplexní pohled na internet, který mu dodává hloubku, rozměr i mytologii, kterou bychom ani netušili, že může mít. Peruánskou džungli už má Werner v malíku, novou výzvou je ta virtuální. Budí v něm zjevně tolik posvátné hrůzy jako nejhlubší Amazonie. A je opět radost to sledovat. 4 a 1/2

Ahoj, robote (2019)

Na jednu stranu je ten dokument celkem povrchní a nesděluje mnoho nových informací, scény interakcí s roboty jsou ale nesmírně výmluvné a překvapivě emocionální - nabízejí podivnou směs humoru, smutku a tísně. Vlastně jsem si nakonec všiml, že to docela prožívám.

A Horrible Way to Die (2010)

Na poli malých nezávislých hororů asi nejde udělat nic smysluplnějšího. Wingard by mohl trochu míň klepat s kamerou, to mě lehce iritovalo, ale to je jediná výtka...

Aido - otrokyně lásky (1969)

Krásné obrazy, ale celkově banální, repetitivní a průhledné. Sice chápu princip imitování lidové pověsti pracující se základními folklórními motivy, ale to je jen racionální zdůvodnění tam, kde nebyl můj upřímný zájem.

Air Force One (1997)

Harrison Ford by byl skvělý prezident. Na něj by si teroristi netroufli. Jo, ten film je hrozná nuda, ale napoprvé docela nevadil.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Velmi mile mě překvapilo, že Spielberg umí být i opravdu osobní. Sice i teď si to u mě kazí tím neustálím velikášstvím, ale nyní mi to vadí asi nejmíň z jeho dramatických filmů. Měl jsem pocit, že si konečně uvědomoval, že velkolepý a lidský nemůže být příběh najednou. Bohužel neodolal tomu úplně. Kéž by to natočil Kubrick...