Hostel (2005)

Nehorázna blbosť, ale keď to beriem ako komédiu, párkrát som sa aj zasmial.

Ip Man 2 (2010)

Yip Man po druhýkrát bráni česť, tentokrát čínskeho národa. Opäť skvelé a neokukané súboje, parádna atmosféra a výborný Donnie Yen. Dokonca tu dostal miesto aj malý Bruce Lee.

Ip Man (2008)

Filmy o bojových umeniach veľmi nepozerám, ale asi robím chybu. Tento film ma totálne dostal. Na pozadí 2. svetovej vojny sa tu odohráva príbeh Ip Mana, vyznávača osobitého štýlu kung fu. Perfektná choreografia súbojov a skvele zvolená hudba mi pripravili naozaj ojedinelý zážitok. Za najlepší moment považujem boj Ip Mana proti 10 japoncom. Už sa neviem dočkať, kedy si pozriem dvojku.

Sám doma (1990)

Vianočná klasika pri ktorej sa raz ročne vždy skvelo zabavím. Dvojica mokrých banditov je legendárna, mojim favoritom je Marv :)

Mučedníci (2008)

Naozaj som po trišvrtehodine filmu nevedel čo sa môže ešte stať. A potom to prišlo. V niektorých momentoch mi bolo až priveľmi nepríjemne, čo sa mi pri filmoch málokedy stane. Záverečná pointa je podľa mňa dosť stupídna a poškvrnila inak super film. Celkovo to hodnotím na takých 70%.

Vyměřený čas (2011)

Film postavený na originálnom a zaujímavom námete, aký som už dlho nevidel. Myslím však, že sa dal rozpracovať do väčších detailov. Je tu zopár nelogickostí, ktoré mi vadili avšak na celkovom dojme veľmi neubrali. Najlepší z celého filmu bol u mňa Cillian Murphy v roli strážcu času. 80%

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Pokiaľ si niečo zaslúži titul najhorší seriál aký som kedy doposiaľ videl, toto veľdielo by bolo v TOP3. Je to naozaj hrozné po všetkých stránkach. Od príbehu (čo môžeme chcieť ale od telenovely), cez hercov (neskutočne nesympatická ústredná dvojka, o ich výkonoch sa netreba zmieňovať) až po odpornú ústrednú melódiu, ktorá mnou doslova trhá keď ju počujem. Mal som tu česť vidieť (skôr som bol prítomný) dosť veľa dielov na to, aby som mohol povedať, že toto je odpad aj medzi telenovelami. Hrôza!

Děkujeme, že kouříte (2005)

Super komédia o lobbistovi pre tabakový priemysel. Skvelé hlášky, vtipné dialógy a výborný Aaron Eckhart v hlavnej úlohe.

Srbský film (2010)

Podľa tunajších komentárov som sa pripravoval na niečo mimoriadne. Myslel som, že uvidím film tak preplnený sexom a násilím, že budem mať problémy to predýchať. To sa však nedostavilo. Viac sa mi páčila celková temná atmosféra filmu a najmä mi bol sympatický hlavný hrdina. Vadili však mi niektoré scény, kotré namiesto toho aby boli odporné, sa mi zdali smiešne. Určite ide o zaujímavý počin, ktorý sa oplatí vidieť. 70%

Insidious (2010)

Horory mám rád, to v prvom rade. Najradšej ich pozerám potme a sám. Podobne to bolo aj u insidous. Film má super atmosféru po celý čas, akurát ten koniec bol dosť divný (v negatívnom zmysle). Keby som to však pozeral za svetla, asi by som sa nudil. Takto na mňa väčšina ľakačiek docela zapôsobila. V rámci žánru je to určite nadpriemer, dávam 80%