Kanáři (2019)

Žánrově nečistá kriminálka, plná konspirací a se zajímavými nápady.  Je třeba mít náladu na táhlejší tempo, ale vyplatí se.

Battlestar Galactica (1978) (seriál)

Battlestar Galactica je zajímavá svou premisou. Snad to není spoiler když je to v obsahu - na začátku je lidstvo vybráno k vyhubení a s jedinou přeživší válečnou lodí a civilní flotilou prchá napříč vesmírem k bájné kolonii - Zemi. Bohužel jednotlivé díly jsou víceméně o ničem, často vyloženě hloupé zápletky a papundeklové kulisy, kde jsou hlavní zápletka či téma putování vesmírem upozaděné. Není tu poznávání cizích ras či hlubší témata. Nicméně je tu pár válečných dílů, které jsou výrazně lepší. Oproti sluníčkovému ST působí BG jako óda na fašismus:) Většinou se v nich tematizuje odvaha vs odpovědnost či vojenské vs civilní vedení přičemž to civilní je zde naprosto neschopné.

Žena v betonu (1968)

Tony Rome se mi líbil o stupínek víc, nicméně i Žena v moři je fajn. Vedle F.Sinatry a R.Welche mě tu zaujal pořízek Dan Blocker.

Zběsilost v srdci (1990)

Unikátní spojení Lynche a Cage, námětem je kniha B,Gifforda. Ne všechno mi do sebe zapadlo, ale rozhodně jsem se bavil a určitě se rád podívám někdy znovu.

Tony Rome (1967)

Pro milovníky Chandlerovek, Miami Beach, krásných žen a atmosféry 60.let skvělý neonoir, líbila se mi i titulní písnička od Nancy Sinatra.