Kung-fu mela (2004)

Film má hodně překvapujících momentů a postav, takže chápu proč se tato parodie na všechno líbí. Na mě však jako celek působí velice špatným a nekonzistentním dojmem. Vtipy postavových karikatur jsou ztracené v infantilnosti nebo překladu. Příběh je dalším problémem, nemá žádnou hlavu ani patu.

Yong Chun (1994)

Žánrově je to čínská (HK), vcelku oplzlá romantická komediální akčárna ve které hlavní roli hraje žena. Mě to bavilo a to hodně, možná je to tím že jsem nic takového dlouho neviděl. Asiatky byly pěkný, některý dvojsmyslný vtipy nebyly úplně trapný a choreografie byla naprosto úžasná.

Bournův mýtus (2004)

Nic moc. V pokračování se toho zas tak moc neděje. Tady už začínali kameraman a střihač prodělávat epileptické záchvaty, takže se na to v některých pasážích nedá koukat. Potěší naturalistické boje zblízka bez digitálních triků a zajímavé prostředí evropských velkoměst.

Agent bez minulosti (2002)

Na film jsem se šel podívat s pocitem neradostné povinnosti. Viděl jsem třetí, nejvýše hodnocený díl a když jsem viděl že bohužel tahle trilogie z top 200 jen tak nezmizí, nezbývalo než svou nechuť překousnout a za jeden večer zbytek týhle akčárny dokoukat. I díky nízkému očekávání a originálnímu znění bez titulků pro procvičení angličtiny mě snímek příjemné překvapil. Zachovaly se ty hlavní přednosti (správně syrové boje zblízka, slušná atmosféra cestování po Evropě) a přidaly se faktory jako roztomilá zmatenost ústřední dvojice. V tomto díle byli střihač s kameramanem ještě docela zdraví a neměli při své práci pověstné bourneovské epileptické záchvaty, takže se na to i dá slušně koukat.

Hačikó - příběh psa (2009)

No jo, je pěkné že film o této události byl důstojným způsobem natočen, doufám že to zase trochu sníží počet lidí co zvířata týrají a neváží si jich. No třeba Japonců, co to první natočili ale rádi stahují nebo vaří zvířata za živa, ubíjejí velryby a delfiny a vůbec mají ke zvířecím pravům jen o něco menší rezervy než Číňani. Hodí se to jako dárek pro ty něžnější děti, ženy či jejich prarodiče. Mně to přišlo jako další tuctový dojemný snímek bez nějakých třeskutých předností.

Fargo (1996)

Hodnotit tento filmík je docela obtížné, protože nelze s ničím moc srovnávat. Proto na začátku řeknu že překračuje zajeté standardy filmování. Specifická atmosféra, humor a i odlišný drsný způsob vyprávění dělají z filmu trošku jinak fungující thriller než jsem zvyklý. Ovšem ne nijak intelektuálně a artově, naopak všechno je zcela srozumitelné pro každého diváka s lehce podprůměrnou inteligencí. Postavám lehce uvěříte že žádný hollywood nepotkali, svým způsobem působí přes všechnu stylovost filmu uvěřitelně civilně. Jednotlivé události a zvraty zní tak absurdně, že věříte že se díváte na rekonstrukci, protože takhle přesně to v životě chodí. Eh to jsem zase řekl pitomost. No každopádně film můžu doporučit, když už pro nic jiného tak pro potenciálně kultovní scény, které se tady vyskytují na každém kroku.

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

Spokojenost. Bylo to dobře nacvičené a až na 1-2 levnější slovní hříčky na odpovídající úrovni. Ten námět byl však tak dobře zvolen že z něho podle mě šlo vytřískat ještě trochu víc...no a cvičení se zpěvem mě nikdy nebralo. I tak celkově zábava vysoké jakosti.

Vrána (1994)

Vznik Jokera? No skoro.. Rozumím kultovnosti tohoto snímku, depresivní atmosféra spojená s gotickým stylem má něco do sebe a je v souladu s tragickým osudem hlavního herce. Město je správně temné a nechává připomenout Burtonův Gotham. Jenže vedle toho to nemá nic moc nabídnout. Bez toho temného stylu je to příběh který jsme viděli v různých obměnách stokrát, kdo je citlivý na klišé tak se asi uvzteká . Nepomáhají ani nevýrazné herecké výkony a nedotažené univerzum.

Lawrence z Arábie (1962)

Další monumentální výpravný film který mě minul. Opět výrazně přepálená stopáž ve které se přitom toho děje velice málo. O'Toole vypadá opravdu jako Lawrence, ale chvílemi dosti odpudivým dojmem - mám podezření jestli si na něm maskéři nekompenzovali nemožnost líčit ženy. Jeho duševní pochody byly hrány dost teatrálním způsobem, střídavě na mě působil jako drsnej chlap, ubrečený homosexuál či nebezpečný šílenec. Pokud byl takhle labilním Lawrence i ve skutečnosti tak všechna čest.

Far Cry (2008)

Mnohem lepší film než jsem očekával a jedna ze slušných adaptací počítačové hry. Far Cry si na nic nehraje, nezabývá se příliš mnoha věcmi ani se nesnaží být přehnaně vtipný a jde rovnou na věc. Proto odpadá většina nesmyslů a trapností které jinak z podobných filmů nejen tohoto režiséra známe. Zároveň však také nepřináší nic objevného a zajímavého. Hra vynikala především svou atmosférou Karibiku, která zde absolutně chybí. Děj outdoor se odehrává většinou v lese a v noci místo dne a džungle. Vtipů je naštěstí jak sem řikal pomálu, protože jsou nevtipné a hloupé. Oproti tomu akční scény se docela povedly a příběh má slušnej drajv.