Tváří v tvář (1967)

Drsný western jak má být, zajímavý morální přerod obou charismatických postav.

Fletch (1985)

Neznám předlohu, tak mě to nijak nepobouřilo. Naopak, skvělá atmosféra 80. let a originální vyváženost komiky a vážné detektivky.

The Rockford Files (1974) (seriál)

K seriálu jsem se dostal skrz odkaz ze seriálu Frasier. V USA to byl asi slušnej fenomén, kterej se sem ale nedostal. Hodně lákavá mi jsou autentická sedmdesátá léta a štědrá stopáž na díl. Rockford na mě trochu působí jako Phil Marlowe, hlavní zbraní je výřečnost a vyšetřuje stylem, že stopy získává z toho, jak mu podezřelí dávají na budku. Asi nebudu pravidelný konzument, budu to brát spíš jako zpestření:)

Frasier - Doktor je mimo (2003) (epizoda)

V tomto díle se Frasierové potkají s Patrickem Stewartem ("To byla ale bezvadná schůzka, letos už na kolonoskopii nemusí...")

Frasier - Sbohem a na zdraví! (2002) (epizoda)

Setkání s osazenstvem Na zdraví, Cliff odchází do důchodu a je tu i Carla, Norm a Paul.

Frasier - Dvoutisícovka (2001) (epizoda)

Poprvé jsem viděl Billa Gatese v komediálním seriálu. Ale moc využit nebyl, stejně jako setkání se spolupracovníky v radiu. Dvoutisícovka mě trochu zklamala, čekal jsem větší oslavu.

Frasier - Pekelná muka dona Juana 2/2 (2001) (epizoda)

V tomto díle odjíždí Frasier do srubu a zažívá přitom očistec. Vrací se jeho první žena, jeho matka, Diane a Lilith jako představy a mučící nástroje vlastní psychoanalýzy :)

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film)

Cestování v čase se pro pohádku příliš nehodí. Časové paradoxy a fungování sudiček nutně sjíždí po povrchu a bohužel zde není ani pohádkové vysvětlení vzniklých děr. Není tu žádné překvapení a hrdinové mají víc štěstí než rozumu, v podobě deus ex machina posledního přání a naivity záporáka. Ale vtipy byly povedené (vyloženě trapné je až konečné špičkování u svatby).

Brubaker (1980)

Sociální angažovanost 70.let se zde mísí s temnou syrovostí a deziluzí let 80. Tato kombinace dává tomuto vězeňskému dramatu, i přes všechny zuby a nedodělky, punc originality. Navíc asi nikdo neumí zahrát  zabejčeného bojovníka za sociální spravedlnost tak věrohodně jako R.Redford. K absolutoriu tu však chybí opravdu dobře natočené scény a emotivní situace.