Královna barbarů (1985)

Prorocký film zobrazujúci boj Femenu proti Milošovi Zemanovi. Tento ďalší produkt z Cormanovej argentínskej sword and sorcery manufaktúry poskytuje obligátne žánrové atribúty ako gladiátorské súboje, hedonistický bešavel, nahé krásavice, nabúchaných svalnáčov, staroveko-stredoveké kulisy, jemne exploatačné násilie vrátane mučenia a znásilnenia a nejaké tie súboje s mečmi (tentokrát bez mágie). Je to rutina, ale celkom som sa bavil. Na béčkové majstrovstvo prvého Deathstalkera to ale ani zďaleka nemá. Treba povedať, že skromná minutáž je jedným z najväčších pozitív týchto na rýchlo zbúchaných výplachov.

Toulavý pes (1949)

Strašná nuda, takmer som trpel. Dlhočizné zábery na kadečo od bejzbalového zápasu až po nohy chodiace po ulici a útla zápletka, ktorá sa v tom všetkom tratí. Neporovnateľné so súdobou americkou kinematografiou.

Conquest (1983)

Fantasy á la Fulci, čo si budeme vravieť. Je tam nezvyčajné množstvo gore, príbeh je slušne povedané "lyrický", herci toporní a dôraz na atmosféru je na hrane znesiteľného. Nemožno uprieť silný dojem zo skutočne barbarského, necivilizovaného sveta v akejsi béčkovej variácii na dobu bronzovú (teda žiaden mix so stredovekom, čo sa často deje), ale ten fetiš hmly a rozmazaných filtrov je i v HD kvalite ťažké sústo. Miesto pochmúrnej atmosféry je z toho miestami skôr bolehlav.

Dálnice zlodějů (1949)

The Apples of Wrath. V prvej polovici viac sociálna dráma, ale neskôr film dostane solídne noirovské kontúry s výbornou Valentinou Cortese v role prostitútky. Dalo sa z toho ale vyťažiť viac nebyť snahy hrať to na Steinbecka.

Stopař mrtvol: Souboj titánů (1990)

Na jednotku nedám dopustiť, je to úplne skvostné, takmer dokonalé béčko, ale čo slušného povedať o tomto tu? Že sa komparzisti nepozerajú do kamery? Poloamatérska na rýchlo zbúchana srágora s otrasným voice-overom, mizerným strihom, aj na svoj žáner (céčkové video fantasy) mizernou akciou, kde je jediným osviežením charizmatický Rick Hill v hlavnej role a početný boobiecount.

Velké hodiny (1948)

Veľmi originálna detektívka, ktorá skvelo dávkuje napätie, humor a prekvapivé zvraty. Všetká česť Rayovi Millandovi, ale s Jamesom Stewartom by to bolo úplne dokonalé. Tá rola je akoby písaná pre neho.

Black Widow (1954)

Strašne nudne zrežírovaná noirovka, ktorej vôbec nesedí farba, lebo uberá jej i tú trošku atmosféry, čo mohla mať. Navyše záverečné rozuzlenie je priehľadné a ešte aj mizerne nakrútené a rozťahané. Casting je pravda hviezdny, ale napr. Peggy Ann Garner nestačí dohnať resty z toho, ako slabo je napísaná jej postava. Taká Gene Tierney by to dala, dokonca aj v 54., bohužiaľ v Black Widow má rolu, v ktorej nemá čo hrať a ešte je navyše tak oblečená a vystajlovaná, že vo svojich 34 rokoch vyzerá na 50. Jediný, kto tu podáva ako taký výkon, je Ginger Rogers.

Dragonwyck (1946)

Gotická romanca zasadená do historického kontextu boja farmárov proti patrónom s feudálnymi sklonmi s duom Vincent Price a Gene Tierney v hlavných rolách. Celkom príjemné sledovanie ale škoda, že nenastal väčší odklon od predlohy smerom k otvorenejšej žánrovke (či už hororu alebo noiru).

Deathstalker III – Nájezdníci z pekla (1988)

Odvar z odvaru. Keby sa z toho vystrihli tie asi tri minúty ceckov, mohlo by to byť mládeži prístupné, čo sa nedá povedať o divokej jednotke. Veľmi mdlý produkt.

Deathstalker II – Duel Titánů (1987)

Slabučký odvar jednotky v mizernej réžii Wynorského, ktorý to ťahá do k smrti nevtipnej komédii, čo znamená, že taká Monique Gabrielle miesto toho, aby "len" existovala na plátne, sa snaží tváriť vtipne. Úprimne béčková jednotka ma bavila oveľa viac.