Americká krása (1999)

Kevin Spacey to meno umna rezonovalo už od Obvyklých Podozrivých ale tu sa mu podarilo zažiarit na plnej čiare!Bravo!!!

Leon (1994)

Další z filmov ,ktorý som videl v období mojho ranného dospievania a obdobia ,kedy som si začal uvedomovat aké významne miesto v mojom srdci má Film!!!Po prvý krát som ho videl neskoro večer na Nove a to som ráno vstával do školy.Bolo to vo štvrtok ale v piatok ráno mi v škole nevrtalo v hlave nič iné len to kdo je to Luc Besson a doprdele ako je to možné že natočil taký výnimočný film ako je Leon?

Zelená míle (1999)

Další Darabontov Masterpiece!No comment...

Forrest Gump (1994)

Viem presne kde som tento film vydel prvýkrát!Bolo to v klubovni Čestnej stráže ozbrojených síl Slovenskej republiky počas mojej vojenskej služby v roku 2003!Pozerali sme ho vo formáte VHS a spolu somnou ho pozerali ešte majitel VHS nejaký kuchár z Oščadnice a jeden týpek zo Stupavy!A silno pochybujem že si obidvaja všimli ako som nakonci slzil od dojatia a zároven si uvedomoval že som videl najkrajší a najúžasnejší film mojho života!Ja viem že to znie dost stereotypne ale je to skutočná pravda!

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Frank Darabont!Ked mi niekdo povie toto meno vybaví sa mi neskutočne úžasný film s neskutočne skvelými hercami!Tim Robbins nehral ale žil svoju postavu a Morgan Freeman mu pritom úžasne sekundoval a scény úteku a záverečného stretnutia sa mi zabývali do mozgu navždy!!!

Bobule (2008)

Južnú Moravu som navštívil iba jeden jedíný krát ale aj to mi úplne stačilo aby som si tento okúzlujúci kúsok zeme neskutočne zamiloval!A podobne je to aj s tímto filmom.Nielenže robí tejto časti Moravy skvelú reklamu ale aj neskutočne dobre som sa prinej bavil!A to som si pri sledovaný uvedomil že od mojho domova je taký Mikulov vzdialený cca.3 hodiny autom....cítil som sa podstatne lepšie!