The Last of Us - Nakažení (2023) (epizoda)

Wow, takhle se to dělá. Parádně a přitom decentně a bez velkých efektů zadaptovaný level hry. Plíživý průchod muzeem je napínavý, jak by člověk čekal. A byť jsem ve hře zombíků kosil desítky a v horrorech mě toho moc nepřekvapí, tak v ten moment, kdy nakažený projde kolem Joela, mi přejel mráz po zádech, jak reálně to působilo. Btw, Pedro vypadá jak generál Pavel.

Ďáblova hodina (2022) (seriál)

Byl by to skvělý dvouhodinový thriller. 6 dílů je na řídký děj moc. Skvělé jednotlivosti, dobré finále, ale vidět to nemusíte.

Medvěd - Braciole (2022) (epizoda)

Smíření, pohoda, happy end. Nervní epizody se mi líbili víc, ale změna tempa a nálady byla prospěšná.

The Haunting - Skličující ticho (2018) (epizoda)

Po silné první půlce série přišly dva přelomové a předělové díly, ale po nich už jakoby došly nápady. Finále to už moc nezachránilo. Seriál se mi líbil, ale jsou i lepší věci, kterými lze ztrácet čas.

The Haunting - Dvě bouřky (2018) (epizoda)

Hodinová konverzace s malým počtem střihů a s hutnou atmosféřou. Na minimalistické ploše jednoho sálu a jednoho schodiště se vystaví dílo drásající jak emoce tak nervy. Flanagan je mistr.

The Haunting - Otevřená rakev (2018) (epizoda)

Všechna duchařká a Kingovská klišé hezky po kupě, ale je to prostě dobrý. Všechny dialogy, všechny drobné střípky a scénky utváří strašidelnou a melancholickou atmosféru, ale to nejlepší jsou opět postavy, jejich osudy, jejich démoni. PS: je mi líto lidí, kteří to zde hodnotí dle (asi nedostatečné) míry děsivosti. Filmové umění není o míře adrenalinu.

The Haunting - Jak Steven viděl ducha (2018) (epizoda)

Výborná člověčinka, jak jsme u Flanagana zvyklí. Je to prostě mistr současného hororu. Každému nesedne, protože nepotřebuje děsit za každou cenu. Důležitější jsou pro něj postavy.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Příjemné béčko. A mám slabost pro ponorky a průzkum hlubin a la Subnautica, čemuž se film věnuje v první, silné třetině.